Aplikacja aparatu Pixel 8 wymaga gruntownego przeglądu, a nie drobnych poprawek interfejsu użytkownika

Aplikacja aparatu Pixel 8 wymaga gruntownego przeglądu, a nie drobnych poprawek interfejsu użytkownika

Ryan Haines / Android Authority Telefony Pixel firmy Google od dawna cieszą się reputacją producentów fantastycznych aparatów, nawiązując do oryginalnego Pixela, a nawet Nexusa 6P. Jednak po ponad dziewięciu miesiącach używania Pixela 7 Pro zdałem sobie sprawę, że aplikacja aparatu Pixel wymaga gruntownego przeglądu. Nie, nie mówię o gruntownym przeglądzie wynikającym z niedawnego wycieku interfejsu użytkownika aparatu Pixel 8. Zamiast tego mówię o szerszych dodatkach, które dostosowałyby aplikację aparatu do aplikacji aparatu takich firm jak Samsung, Xiaomi i innych.

1. Tryb profesjonalny

Edgar Cervantes / Android AuthorityByć może najczęściej oczekiwanym dodatkiem do aplikacji aparatu Pixel jest tryb profesjonalny, nazywany także trybem ręcznym. Tak naprawdę nasza Rita El-Khoury marzyła o trybie profesjonalnym od kilku lat. Wiem, co myślisz: po co mieć tryb ręczny, skoro Pixele dostarczają niezawodne zdjęcia od razu po wyjęciu z pudełka? Pixele to jedyne flagowce z Androidem, które nie mają trybu ręcznego w aplikacji aparatu. Możliwość ręcznego wybierania strzałów może być bardzo przydatna, jeśli wiesz, co robisz. Chcesz uzyskać bardziej nastrojowy, ciemniejszy obraz? Ręczna regulacja by pomogła. Chcesz naturalnie wyglądających śladów światła i jedwabistych efektów wody bez uciekania się do czasami niedopracowanego trybu ruchu? Tryb pro umożliwiłby to. Chcesz mieć większą kontrolę nad regulacją ostrości? Tak, ręczne ustawienia otwierają temu drzwi. Google dogoniłoby także producentów OEM Androida za pomocą trybu ręcznego, ponieważ Samsung, OPPO, OnePlus, Sony i inni oferują tę funkcję, nawet na niektórych swoich tanich telefonach z Androidem. W rzeczywistości Samsung oferuje także aplikację Expert RAW, która zapewnia jeszcze więcej dostosowań i opcji.

2. Tryb pełnej rozdzielczości

Zmiana rozmiaru trybu wysokiej rozdzielczości telefonu OPPO 48 MPHadlee Simons / Android Authority Najnowsze flagowe Pixele są wyposażone w główny aparat o rozdzielczości 50 MP, ale fotografują z rozdzielczością 12,5 MP, ponieważ domyślnie korzystają z łączenia pikseli w grupy. Niestety Google nie pozwala na fotografowanie w pełnej rozdzielczości 50 MP. Naprawdę chcielibyśmy, aby firma oferowała opcję pełnej rozdzielczości w swojej przyszłej aplikacji aparatu Pixel, ponieważ najlepsze telefony z Androidem, a nawet najnowsze iPhone’y zapewniają taką możliwość. Nie zawsze zaleca się przechwytywanie obrazu w pełnej rozdzielczości, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia, ponieważ może to skutkować głośniejszym i ciemniejszym zdjęciem. Jednak może to być nadal przydatne w biały dzień, zapewniając użytkownikom większą rozdzielczość szczegółów przy kadrowaniu po fakcie. Ponadto dzisiejsze flagowe procesory do telefonów są prawdopodobnie wystarczająco mocne, aby zapewnić wieloklatkowe przetwarzanie obrazu w bardzo wysokich rozdzielczościach. Kto nie chciałby zobaczyć obrazu HDR+ o rozdzielczości 50 MP?

3. Proszę o więcej danych EXIF

Zmieniono rozmiar danych EXIF ​​​​z telefonu vivoHadlee Simons / Android Authority Zdjęcia Google solidnie informują, w jakim trybie wykonano dane zdjęcie. Na przykład zdjęcia z trybu nocnego mają ikonę księżyca, a zdjęcia w trybie ruchu również mają określoną ikonę. Chciałbym, aby aplikacja aparatu Pixel zapisywała więcej informacji o obrazie w postaci danych EXIF, takich jak tryb przechwytywania i współczynnik powiększenia. Mówiąc to, chciałbym, aby Google dodał więcej danych EXIF ​​​​do przechwyconych zdjęć. Ułatwiłoby to życie podczas przeglądania i porządkowania zdjęć na komputerze lub gdy po prostu chcesz wiedzieć, jak zrobiłeś to fajne zdjęcie. Marki takie jak vivo używają pól EXIF ​​do określenia używanego trybu, a także danych dotyczących współczynnika powiększenia (np. 1x, 5x lub 10x), a nie ogniskowych odpowiadających ogniskowej 35 mm, jak robi to Google. Te pola EXIF ​​​​już tam są, więc Google nie będzie zbyt wielkim wysiłkiem, aby lepiej je wykorzystać.

4. Lepszy interfejs powiększania

Przyciski zoomu w aplikacji aparatu Samsung GalaxyAamir Siddiqui / Android Authority Jeśli denerwuje mnie aplikacja aparatu Pixel, to interfejs zoomu. Suwak powiększenia Google jest bardzo wybredny, jeśli chcesz powiększyć do zaokrąglonej liczby (np. 5x zamiast 4,7x). Firma umożliwia dotknięcie ikon 0,5, 1,0, 2,0, 10,0 i 30,0 na suwaku powiększenia, ale nie zawsze to działa i wymaga najpierw aktywacji suwaka za pomocą gestu szczypania, aby powiększyć Bardzo chciałbym, aby Google ulepszył interfejs powiększenia, przyjmując interfejs użytkownika Samsunga w zakresie poziomów powiększenia (patrz powyżej). Aplikacja aparatu w telefonach Samsung Galaxy przełącza się do interfejsu użytkownika wyświetlającego przyciski skrótów dla różnych współczynników powiększenia, takich jak 3x, 10x i 30x. A co najlepsze, przyciski te wyskakują po przełączeniu na teleobiektyw — nie trzeba ich najpierw ściskać. Oznacza to, że możesz szybko przybliżać obraz bez użycia obu rąk.

5. Realistyczny przełącznik kolorów

Aplikacja aparatu Xiaomi 13 ProRyan Haines / Android Authority W najnowszych telefonach Apple, Sony i wielu innych firm nie brakuje smartfonów z możliwością przełączania profili kolorów. Opcje te umożliwiają przełączanie palet kolorów w celu uzyskania bardziej nasyconych lub realistycznych profili kolorów, w zależności od tego, jak mają wyglądać zdjęcia. Aplikacja aparatu Pixel nie umożliwia przełączania między realistycznymi i nasyconymi profilami kolorów, mimo że jest to standard w wielu innych telefonach. Google nie oferuje tej funkcji w swoich Pixelach, więc jeśli uważasz, że zdjęcie wygląda na zbyt nasycone lub szare, musisz skorzystać z edytora zdjęć. Idealnie byłoby, gdyby Google wziął stronę z książki Apple i oferował style fotograficzne, ale bylibyśmy zadowoleni nawet z przełączania jednego koloru.

Aplikacja aparatu Pixel jest dobra, ale mogłaby być lepsza

Aplikacja aparatu Google Pixel 6aRyan Haines / Android Authority To nie jedyne dodatki, jakie chcielibyśmy zobaczyć w aplikacji aparatu Pixel, ale z pewnością są to najpilniejsze poprawki, które chcielibyśmy, aby Google wprowadził w najbliższej przyszłości.

Co sądzisz o aplikacji aparatu Pixel?

33 głosów Jest świetny tak, jak jest 24% Jest dobry, ale wymaga kilku poprawek 45% Wymaga wielu ulepszeń 30% Nie trzeba dodawać, że jasne jest, że producenci OEM Androida, tacy jak Samsung, przewyższają Google pod względem projektowania aplikacji i/lub funkcji aparatu. Mamy więc nadzieję, że twórca Pixela przyniesie nam coś więcej niż tylko gruntowną zmianę interfejsu użytkownika po premierze Pixela 8. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android