Android Auto: korzystanie z YouTube – czy to możliwe?

Android Auto: korzystanie z YouTube – czy to możliwe?

Coraz więcej producentów samochodów wspiera Google Android Auto w swoich systemach informacyjno-rozrywkowych. Umożliwia to przesyłanie treści ze smartfona na większy ekran w samochodzie i między innymi ułatwia nawigację. Czy możesz korzystać z YouTube’a z Androidem Auto? Na co warto zwrócić uwagę?

Wersja: 1.0

Języki: angielski

Wydanie:25.06.2014

Licencja: Podgląd

Platformy: Linux

Nie tylko komputery i smartfony stają się coraz bardziej inteligentne, ale także samochody zyskują coraz więcej funkcji, które umożliwiają nam dostęp do informacji w drodze. Każdy posiadacz pojazdu obsługującego system Android Auto może podłączyć swój smartfon do systemu informacyjno-rozrywkowego. Następnie na ekranie nawigacji pojawi się specjalna wersja Androida. Dostęp do kompatybilnych aplikacji można uzyskać ze smartfona za pomocą sterowania głosowego i dużych ikon. Istnieją jednak ograniczenia dotyczące aplikacji wideo.

Android Auto: korzystanie z YouTube – czy to możliwe? Oficjalna odpowiedź

YouTube jest preinstalowany na każdym smartfonie z Androidem – dlatego powinien pojawić się także w Android Auto zaraz po podłączeniu telefonu do systemu w samochodzie. Niestety szukasz na próżno szukać okazjiodtworzyć wideo na wyświetlaczu pojazdu – dlaczego? Dzieje się tak przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

Elementy systemu Android Auto charakteryzują się prostotą obsługi kierowcy żeby się nie rozpraszać. Sam Google również pokazuje to w swoich wytycznych dotyczących kompatybilnych aplikacji. Tutaj dostawca wyjaśnia to Filmy i treści animowane są zabronione. Oczywiście sama firma również kieruje się tymi wytycznymi, aby nie rozpraszać kierowcy Dlatego YouTube nie jest dostępny dla Androida Auto.

Możesz teraz korzystać z kamer samochodowych w swoim samochodzie! Zestawiliśmy 10 najpopularniejszych kamer samochodowych w serii zdjęć:

Android Auto: nadal korzystam z YouTube – objazd

Jeśli nadal chcesz umieścić YouTube na wyświetlaczu samochodu, możesz użyć „Android Auto YouTube Hack”, aby ominąć tę blokadę. Nawet jeśli nie ma bezpośredniego zakazu korzystania z mediów wideo, należy przestrzegać następujących zasad:

Zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego § 23 podczas prowadzenia pojazdu masz obowiązek korzystać z urządzenia elektronicznego komunikacja, informacja lub organizacja jest dozwolona wyłączniejeśli nie trzeba tego podnosić i używać wystarczy szybkie spojrzenie od sytuacji na drodze jest konieczne. Ponadto każdy kierowca zobowiązuje się do przestrzegania następujących podstawowych zasad zgodnie z § 1:

(1) Udział w ruchu drogowym wymaga stałej ostrożności i wzajemnego rozważenia.
(2) Każdy, kto uczestniczy w ruchu drogowym, ma obowiązek zachowywać się w taki sposób, aby żadna inna osoba nie doznała krzywdy, niebezpieczeństwa, nie była utrudniana lub nękana bardziej, niż jest to nieuniknione w danych okolicznościach.

Podczas jazdy nie można oglądać filmów. Używaj na własne ryzyko. Bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody.

Zatem każdy, kto użyje hacka do oglądania YouTube podczas jazdy, może spodziewać się wysokich kar. Oczywiście nie będziesz mógł na chwilę odwrócić wzroku, jeśli będziesz oglądać YouTube za pośrednictwem Android Auto. Z tego samego powodu aktywne czytanie wiadomości – nawet z wyświetlacza systemu multimedialnego w samochodzie – jest niedozwolone. W sklepie Google Play zawsze znajdują się aplikacje umożliwiające oglądanie YouTube. Jedną z takich aplikacji była „Carstream”, wcześniej znana jako „YouTubeAuto”. Jednak od tego czasu projekt został przerwany. Tak działała konfiguracja:

Jeśli nadal chcesz skorzystać z hacka, na przykład do oglądania YouTube w samochodzie na bezpiecznym parkingu, możesz skorzystać z pakietu APK „CarStream” (dawniej YouTubeAuto) autorstwa Kirana Kumara. Zainstaluj plik APK na swoim smartfonie z systemem Android i wykonaj poniższe czynności w aplikacji Android Auto przed podłączeniem telefonu do pojazdu:

Otwórz ustawienia swojego smartfona. Dozwolone w okolicy dla Opcje ochrony instalacja z nieznanych źródeł. Aktywuje kontroler w Chrome. Następnie załaduj aplikację „AAD“ jako plik APK i zainstaluj go (dostępny do pobrania z Github). Zezwól także aplikacji AAAD na instalowanie nieznanych aplikacji. W aplikacji AAAD znajdziesz wówczas wpis „Carstream„. Wybiera aplikację, aby ją skonfigurować. Carstream instaluje się jako nową aplikację na smartfonie z systemem Android. Użyj koła zębatego, aby otworzyć ustawienia i aktywować „Tryb pulpitu„. Następnie przełącz się na Automatyczny system Android. Kontroluje Przegląd aplikacji Na. Tutaj wybierasz Carstream poza. Następnie możesz wyszukiwać filmy i odtwarzać je na ekranie w samochodzie.

Konfigurację możesz śledzić w filmie YouTube (w języku angielskim):

Problemy i pytania można wyjaśnić w wątku Reddit, aby uzyskać instrukcje. Czy udało Ci się pomyślnie uruchomić aplikację? Wadą takich hacków jest to, że sukces takiej aplikacji różni się w zależności od modelu samochodu i telefonu komórkowego, jak pokazują wpisy na znanym forum deweloperskim.

Uwaga: W Internecie jest wiele aplikacji, które rzekomo chcą włączyć YouTube w Twoim samochodzie. Często są to jednak podróbki, które chcą zwabić Cię do płatnej subskrypcji lub wprowadzić wirusy na Twój smartfon. Zawsze zwracaj uwagę na źródło i powstrzymuj się od pobierania, jeśli źródło rzekomej aplikacji YouTube wydaje się wątpliwe.

YouTube w systemie operacyjnym Android Automotive

W połowie 2023 roku Google pokazało swój własny sposób na oglądanie filmów z YouTube’a w systemie samochodowym. Aby było to jednak możliwe, system informacyjno-rozrywkowy musi działać z systemem operacyjnym „Android Automotive OS”. System operacyjny jest już używany przez niektórych producentów samochodów, takich jak Volvo i Polestar. W systemie operacyjnym samochodu dostępna jest natywna opcja YouTube. W tym rozwiązaniu Google filmy można odtwarzać także podczas jazdy, jeśli masz wiele ekranów. Jeśli aktywny jest tylko jeden ekran, filmy z YouTube można odtwarzać tylko w bezruchu.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android