Alert danych – Zobacz i ogranicz użycie danych Androida

Alert danych – Zobacz i ogranicz użycie danych Androida

droid oferuje przydatną funkcję, która pozwala mieć oko na i ograniczać ilość wykorzystywanych danych. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz abonament na telefon komórkowy z ograniczoną ilością danych. Wyjaśnimy Ci, jak postępować, jeśli system Android wyświetla ostrzeżenie dotyczące danych.

Tematy „zużycia danych” i „dławienia przepustowości” są dużym tematem w krajach niemieckojęzycznych, jeśli chodzi o komunikację mobilną. Nie ma znaczenia, czy to muzyka, filmy czy filmy reklamowe: jeśli chcesz dowiedzieć się, które aplikacje na urządzeniu z Androidem powodują duże zużycie danych, możesz wyświetlić przegląd. Możesz następnie użyć tego do ograniczenia dostępu do danych aplikacji do Internetu.

Ten film przedstawia aplikację Google, która chce pomóc Ci z ograniczoną ilością danych:

W zależności od tego, ile ruchu potrzebujesz w ciągu miesiąca, powinieneś rozejrzeć się za ryczałtową stawką internetową z mniej lub bardziej miesięcznym ruchem, aby nie musiała akceptować niepotrzebnie wysokich kosztów lub wolnego połączenia po dławieniu. W umowach na telefony komórkowe zwykle ustalany jest stały wolumen danych miesięcznie. Jeśli zużycie danych przekroczy ten limit, w zależności od taryfy, prędkość jest dławiona lub ponoszone są dodatkowe koszty. Czasami otrzymasz ostrzeżenie o danych, które jednocześnie informuje, że teraz robi się drożej lub wolniej. Aby nie mieć żadnych nieprzyjemnych niespodzianek na rachunku za telefon komórkowy pod koniec miesiąca i móc zaplanować budżet z ilością danych, system Android oferuje informacyjny przegląd ilości używanych danych oraz opcję ustawienia ostrzeżenia, a nawet limit.

Aktywuj ostrzeżenie o używanej ilości danych

Możesz ustawić ostrzeżenie dotyczące danych w Androidzie, które poinformuje Cię, że ilość danych wkrótce się wyczerpie, jeśli zdecydujesz się z nich swobodnie korzystać.

Zrzut ekranu: GIGA

Jak ustawić alert danych Abdroid:

Wpis można znaleźć w „ustawienia“, na przykład pod “Sieci bezprzewodowe„ → „użycie danych‘ lub poniżej ‘spinki do mankietów„ → „wykorzystanie danych“. Tam możesz, oprócz ustawienia limitu, również ustawić „ostrzeżenie o danych” organizować coś. Aby to zrobić, dotknij „wykorzystanie danych‘ a potem do ‘okres rozliczeniowy“. Jeśli nie możesz znaleźć tych pozycji menu, po prostu wyszukaj „ostrzeżenie o danych“. Jeśli tak, to opcja “Ustaw alert danych‘ aktywowany, możesz określić, przy jakim wolumenie danych chcesz otrzymać ostrzeżenie.

Ważny:

Możesz poprawnie zmierzyć zużycie danych tylko wtedy, gdy: ustawić w telefonie komórkowym, gdy rozpoczyna się nowy okres rozliczeniowy. W tym dniu wszystko zostaje wyzerowane i liczenie zaczyna się od nowa. Nie możesz zakładać, że Twój dostawca rozpocznie to pierwszego dnia miesiąca i dlatego wyświetlacz może różnić się od rzeczywistego użytkowania. W razie wątpliwości zapytaj swojego dostawcę.

Jeśli teraz przekroczysz określoną ilość danych, otrzymasz ostrzeżenie w powiadomieniach. Jest to również możliwe Całkowicie blokuj połączenia danych po przekroczeniu określonej ilości danych. Wyjaśnimy, jak to działa w następnym akapicie.

Wykorzystanie danych Androida: ustaw limit, a następnie go zablokuj

Każdy, kto nie chce już być online powyżej określonej ilości danych, na przykład dlatego, że jego taryfa wiązałaby się z dodatkowymi kosztami, może ustawić limit, przy którym korzystanie z danych jest automatycznie dezaktywowane. Android wskazuje jednak, że obliczenia zużycia danych nie zawsze są dokładne i mogą istnieć rozbieżności z rzeczywistymi rozliczeniami od operatora telefonii komórkowej. Dlatego powinieneś rozważyć użycie nieco niższego limitu, nawet jeśli faktycznie masz dostęp do większego ruchu. Jest to również przydatne, na przykład, jeśli Twoja taryfa zawiera automatyczne dane, których nie możesz dezaktywować.

ostrzeżenie o wykorzystaniu danychW ustawieniach określ zużycie danych, o którym chcesz być ostrzegany

Aby ustawić limit, wróć do ustawień:

Ponownie, w zależności od wersji Androida, opcję można znaleźć w różnych miejscach. Na niektórych urządzeniach można je znaleźć w sekcji „Sieci zwykłe i bezprzewodowe” -> „Wykorzystanie danych”. Zaznacz pole „Ustaw limit” i potwierdź ostrzeżenie, klikając „OK”.

W innych wersjach jest nieco bardziej ukryty. Na przykład spójrz w ustawienia w “Połączenia” → “Wykorzystanie danych” – “Użycie danych mobilnych”. Znajdziesz tam ikonę koła zębatego do dalszych ustawień w prawym górnym rogu i wreszcie opcję „Ustaw limit danych” a pod nią możliwość wpisania wartości.

To ustawienie zapewnia, że ​​mobilne połączenie danych zostanie przerwane po osiągnięciu określonego zużycia danych. Należy jednak pamiętać, że:

Dzięki oferowanym dzisiaj „taryfom ryczałtowym” z ograniczonym wolumenem szybkich połączeń masz faktycznie stałą stawkę.” Nie ma żadnych dodatkowych kosztów – połączenie jest wtedy tylko dławione i znacznie wolniejsze.

Pokaż i ogranicz użycie danych: blokuj poszczególne aplikacje

Od wersji Androida 6.0 Marshmallow można szybko i łatwo odmówić aplikacjom bezpośredniego dostępu do mobilnego Internetu lub ogólnie odmówić pełnego dostępu. Jest to przydatne, na przykład, jeśli używasz aplikacji, ale reklamy wideo powodują zwiększenie ilości danych. W tym celu wystarczy dotknąć odpowiedniej aplikacji w przeglądzie wykorzystania danych i dezaktywować odpowiednie wpisy.

Ile danych jest traconych miesięcznie?

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android