Aktywuj Tłumacz Google w WhatsApp – oto jak to zrobić

Aktywuj Tłumacz Google w WhatsApp – oto jak to zrobić

Tłumacz Google szybko tłumaczy terminy i wyrażenia na inne języki. Dzięki małej sztuczce możesz także skonfigurować Tłumacz Google w WhatsApp i wyświetlać tam wiadomości w innych językach.

Wersja:2.23.12.75

Języki Niemiecki

Licencja: bezpłatna

Platformy: Android

W rzeczywistości nie ma integracji funkcji „Tłumacz” z aplikacją komunikatora. Nadal możesz jednak tłumaczyć wyrażenia w językach obcych otrzymane w wiadomości WhatsApp na język obcy i rozmawiać z użytkownikami międzynarodowymi.

Jak uzyskać Tłumacz Google w WhatsApp?

Aby skorzystać z tłumacza w WhatsApp, wykonaj następujące kroki:

Najpierw potrzebujesz oficjalnej aplikacji „Tłumacz” od Google. Ta funkcja jest już preinstalowana na wielu urządzeniach, ale można ją także pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play (pobierz na Androida | pobierz na iOS). Aplikacja do tłumaczenia.Dotknij swojego w prawym górnym rogu Zdjęcie profilowe.Wywołuje Ustawienia następnie otwiera obszar „Kliknij, żeby przetłumaczyć„.Aktywuje te opcje w następnym oknie: „Kliknij, żeby przetłumaczyć„”, „Włączona pływająca ikona” I “Automatycznie tłumacz skopiowany tekst„. W przypadku środkowej opcji zostaniesz przekierowany do innego menu, w którym musisz przyznać aplikacji uprawnienia. Po prostu postępuj zgodnie z menu i wybierz opcję „Pokaż nad innymi aplikacjami„ a. Konfiguracja wstępna została zakończona i Ty możesz opuścić Tłumacz Google.

Wskazówka: w przypadku smartfonów Google od Google Pixel 6 i nowszych możesz pominąć ten krok i zlecić tłumaczenie tekstów bezpośrednio na WhatsApp and Co. Jak to działa, przekonacie się w teście Google Pixel 6.

Google Pixel 7a i Ladegerät – smartfon z obsługą 5G i Androidem

Google Pixel 7a i ładowarka – smartfon z Androidem gotowy na 5G

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 1 lutego 2024 r., godzina 14:26

WhatsApp: wysyłaj wiadomości wideo

Włącz Tłumacz Google w WhatsApp

Wszystko zadziałało, teraz możesz zobaczyć ikonę Tłumacz na ekranie unosić się. Następnie możesz przetłumaczyć wiadomości w WhatsApp w następujący sposób:

Teraz otwórz WhatsApp i kontroluj dowolny czat w którym chcesz coś przetłumaczyć. Kliknij linię tekstu i trzymaj palec na ekranieaby zaznaczyć wiadomość. Jeśli chcesz przetłumaczyć tylko jedno słowo z wiadomości WhatsApp, konieczne może być skrócenie zaznaczenia. Następnie naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu.Wybiera “Kopiuj„. Spowoduje to przeniesienie zaznaczonego tekstu do schowka. Teraz naciśnij nowy Symbol tłumaczenia na ekranie. Otworzy się funkcja tłumacza. Poprzednio skopiowany tekst będzie wstawiane automatycznie i przetłumaczone. Możesz nacisnąć bieżący wybór u góry, aby zmienić język źródłowy i docelowy. Dzięki temu możesz szybko przetłumaczyć obce słowa na niemiecki w WhatsApp lub wyświetlić niemieckie teksty w innych językach. Język źródłowy jest zwykle rozpoznawany automatycznie.

tłumacz Googletłumacz GoogleAktywuj ustawienia, aby szybko uzyskać dostęp do funkcji tłumaczenia (źródło obrazu: zrzut ekranu GIGA)

Przetłumacz wiadomości WhatsApp: tak to działa również na iPhonie

Alternatywnie możesz po prostu użyć aplikacji klawiatury Gboard. Aplikacja dostępna jest także na iPhone'y (Pobierz na Androida | Pobierz na iOS). Aby to zrobić, musisz najpierw aktywować Gboard jako standardową klawiaturę (Instrukcje dla Androida | Instrukcje dla iOS). Następnie wykonaj następujące czynności w przypadku tłumaczeń:

Kliknij jeden Wiadomość WhatsApp i trzymaj palec na ekranie.Skopiowano wiadomość. Naciśnij pole tekstowe, aby więcej opcji Gboard aby otworzyć.Dotknij strzałka w prawo.Otworzy się pasek z dodatkowymi ikonami. Naciśnij to tutaj Symbol tłumacza Google.W nowym polu możesz Wybierz język źródłowy i docelowy.Wpisz w polu tekstowym i trzymaj palec na ekranie smartfona.Potem możesz wklej wcześniej skopiowany tekst.Wiadomość będzie automatycznie przetłumaczone i wstawiony w języku docelowym w polu tekstowym.

Wyłącz Tłumacza Google w WhatsApp

Jeśli funkcja tłumaczenia jest aktywna, możesz z niej korzystać nie tylko w WhatsApp, ale we wszystkich aplikacjach zawierających tekst. Jednak symbol będzie na stałe na wyświetlaczu zostanie wyświetlony, a aplikacja tłumacza będzie działać stale w tle. Z jednej strony może to mieć wpływ na wygląd wyświetlacza, z drugiej zaś może skutkować zwiększonym zapotrzebowaniem na baterię. Jeśli nie potrzebujesz funkcji tłumaczenia, dotknij ikony, przytrzymaj palec na ekranie, a następnie przesuń symbol na „X” w dolnej środkowej części ekranu.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android