Aktualizacja Androida 13: kiedy pojawi się na Twoim telefonie?

Aktualizacja Androida 13: kiedy pojawi się na Twoim telefonie?

Stabilna aktualizacja Androida 13 jest już dostępna. Google wypuściło zupełnie nową wersję swojego systemu operacyjnego 15 sierpnia i wdrożyło ją na swoich telefonach Pixel pierwszego dnia. Ale kiedy telefony Samsung, OnePlus, Sony i innych firm otrzymają aktualizację Androida 13? Większość producentów nie udostępniła jeszcze swoich terminów aktualizacji, ale możemy zorientować się, czego się spodziewać, patrząc na to, jak szybko wprowadzili poprzednie wersje Androida.

Śledzenie aktualizacji Androida 13 według marki:

Aktualizacja Asusa Androida 13

Asus Zenfone 9 tapety powitalne logoRobert Triggs / Android AuthorityAsus wydał pierwszą stabilną aktualizację Androida 11 około dwa miesiące po udostępnieniu systemu operacyjnego. Historia była prawie taka sama w przypadku Androida 12, a firma wysłała go do serii Zenfone 8 dwa miesiące po premierze. Mając to na uwadze, spodziewamy się, że harmonogram Asusa pozostanie taki sam w tym roku, co oznacza, że ​​spodziewamy się, że wprowadzi Androida 13 pod koniec października. Spodziewamy się, że Asus zaktualizuje swoją serię Zenfone 9 do Androida 13, zanim przejdzie na inne urządzenia .Niestety Asus nie jest zbyt szybki, jeśli chodzi o wprowadzanie aktualizacji do linii ROG Phone. Bazując na poprzednich latach, prawdopodobnie będziemy musieli poczekać około sześciu miesięcy na aktualizację, chociaż mamy nadzieję, że Asus przyspieszy w tym roku.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: Październik 2022
26 sierpnia 2022: Asus uruchomił program beta Androida 13 dla serii Zenfone 9. Aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować się, kliknij tutaj.


Aktualizacja Google Androida 13

pasek aparatu google pixel 6aRyan Haines / Android AuthorityJak zwykle telefony Pixel jako pierwsze otrzymują stabilną wersję nowego Androida. Google zaczęło wprowadzać aktualizację pierwszego dnia, choć nie na wszystkich swoich telefonach – więcej informacji poniżej.

Pierwsze stabilne wydanie Androida 13: 15 sierpnia 2022
15 sierpnia 2022: Google rozpoczął wdrażanie Androida 13 na niektórych swoich telefonach. Wszystkie telefony Google z Pixela 4 mogą teraz pobrać nowy system operacyjny. Ci, którzy posiadają Pixel 3 lub starszy model, nie otrzymają aktualizacji Androida 13, ponieważ zakończyła się obsługa oprogramowania dla tych telefonów.


Aktualizacja LG Androida 13

Otwórz główny interfejs LG WingDavid Imel / Android AuthorityLG wyszedł z branży mobilnej, ale nadal planuje aktualizację kilku swoich telefonów do Androida 13. Firma poinformowała, że ​​zaktualizuje telefony Wing, Velvet i Velvet LTE do najnowszej wersji na Androida. Firma nie podała, kiedy to nastąpi, ale patrząc na harmonogram dla Androida 12 — pierwsza aktualizacja została wydana po pięciu miesiącach — czeka nas oczekiwanie. Ponieważ LG nie dba już o rynek smartfonów, uważamy będziemy musieli poczekać około sześciu miesięcy, zanim firma wypuści pierwszą aktualizację Androida 13, jeśli najpierw nie zmieni zdania. Należy również pamiętać, że LG generalnie publikuje aktualizacje Androida w swoim ojczystym kraju Korei Południowej przed ich wprowadzeniem w Stanach Zjednoczonych, Europie i innych regionach.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: Luty 2022

Aktualizacja Motorola Android 13

motorola edge 2022 tyłRyan Haines / Android AuthorityMotorola wydała pierwszą aktualizację Androida 11 cztery miesiące po debiucie systemu operacyjnego. Firma była nieco szybsza z Androidem 12, ale niewiele, wypuszczając go około trzy i pół miesiąca po tym, jak stał się dostępny. Jeśli firma zastosuje się do tego harmonogramu, możemy spodziewać się, że pierwsza aktualizacja Androida 13 na urządzeniu Motorola pojawi się w grudniu. Należy pamiętać, że Motorola ma zwyczaj wydawania aktualizacji dla wielu swoich telefonów w Brazylii przed wprowadzeniem ich w Stany Zjednoczone, Europa i inne regiony.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: grudzień 2022
19 sierpnia 2022: Motorola ujawniła, który z jej telefonów zostanie zaktualizowany do Androida 13 — sprawdź poniższą listę. Motorola Edge (2022) Motorola Edge Plus (2022) Motorola Edge 30 Motorola Edge 30 Pro Moto G Stylus 5G 202 Moto G 5G 2022 Moto G82 5G Moto G62 5G Moto G42 Moto G32 Niestety firma nie określiła ram czasowych, więc my Nadal nie jesteśmy w 100% pewni, kiedy zostaną wydane pierwsze aktualizacje.


Aktualizacja Nokia Android 13

Panel tylny HMD Global Nokia G11 w dłoniEric Zeman / Android AuthorityNokia działała dość wolno dzięki aktualizacjom Androida 11, ponieważ pierwsza stabilna wersja zaczęła się pojawiać pięć miesięcy po debiucie systemu operacyjnego. Firma była szybsza dzięki Androidowi 12, potrzebowała zaledwie dwóch miesięcy na wprowadzenie pierwszej stabilnej aktualizacji. Nokia nie udostępniła jeszcze zaktualizowanej osi czasu, ale gdybyśmy mieli zgadywać, powiedzielibyśmy, że firma będzie postępować zgodnie z podobnym harmonogramem, jak ostatnio rok. Sądzimy, że pierwsza stabilna aktualizacja zostanie wydana dwa lub trzy miesiące po debiucie Androida 13.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: październik/listopad 2022

Brak aktualizacji Androida 13

nic telefon 1 w ręku z włączonym wyświetlaczemDhruv Bhutani / Android AuthorityNothing ujawnił w tym roku swój pierwszy telefon — Phone 1 — z systemem Android 12. Firma ogłosiła, że ​​aktualizacja Androida 13 dla tego telefonu jest w toku, jednak minie trochę czasu, zanim będzie dostępna wydany. W oświadczeniu przekazanym Android Authority firma stwierdziła, że ​​aktualizacja zostanie wydana w „pierwszej połowie 2023 roku”.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: Pierwsza połowa 2023 r.

Aktualizacja OnePlus Android 13

Aparat OnePlus 9 Pro HasselbladRobert Triggs / Android AuthorityOnePlus jest dość szybki z aktualizacjami i spodziewamy się, że będzie to kontynuowane w tym roku. Firma wydała aktualizację Androida 11 mniej więcej miesiąc po jej udostępnieniu. Był nieco wolniejszy z Androidem 12, wypuszczając go dwa miesiące po premierze. Na podstawie tej osi czasu spodziewamy się, że firma wypuści pierwszą aktualizację Androida 13 we wrześniu lub październiku. Seria OnePlus 12 prawdopodobnie jako pierwsza otrzyma aktualizację, a następnie OnePlus inne telefony z wyższej półki i średniej klasy. W sumie OnePlus planuje aktualizację 15 swoich telefonów do systemu Android 13 — zobacz pełną listę tutaj.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: wrzesień/październik 2022

Aktualizacja Oppo Androida 13

Oppo Reno 8 Pro w oknieHadlee Simons / Android Authority Wypuszczenie pierwszej stabilnej wersji Androida 11 zajęło Oppo zaledwie miesiąc, co czyni ją jedną z najszybszych firm, które to zrobiły. Z Androidem 12 był nieco wolniejszy, ponieważ potrzebował dwóch miesięcy na wydanie pierwszej stabilnej aktualizacji. Na podstawie tych informacji spodziewamy się, że Oppo wprowadzi pierwszą aktualizację Androida 13 najpóźniej do końca października. Firma ogłosiła już ColorOS 13 oparty na Androidzie 13 i wspomniał, że wdroży ją na prawie 35 telefonach w ciągu rok.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: wrzesień/październik 2022
18 sierpnia 2022: Oppo oficjalnie ogłosiło swój ColorOS 13 oparty na systemie Android 13. Wersja beta jest już dostępna dla serii Find X5 i wkrótce pojawi się na kolejnych telefonach.


Aktualizacja Realme Androida 13

Realme GT2 Pro zbliżenie modułu kameryDhruv Bhutani / Android AuthorityRealme wysłał Androida 11 około trzech miesięcy po jego udostępnieniu. W przypadku Androida 12 był nieco wolniejszy, wypuszczając go pięć miesięcy po debiucie. Realme nie udostępnił jeszcze publicznie harmonogramu aktualizacji Androida 13. Jednak na podstawie danych z poprzednich lat i nadziei, że Realme będzie szybszy w tym roku niż w poprzednim, możemy powiedzieć, że pierwszą stabilną aktualizację Androida 13 od firmy zobaczymy w listopadzie lub grudniu.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: listopad/grudzień 2022

Aktualizacja Samsunga Androida 13

samsung galaxy z krotnie 4 youtube złożony 2Ryan Haines / Android AuthorityWygląda na to, że Samsung jest coraz szybszy dzięki aktualizacjom Androida każdego roku. Wdrożyła pierwszą aktualizację Androida 11 trzy miesiące po premierze. To było znacznie, znacznie szybsze z Androidem 12, wdrożone zaledwie miesiąc po jego wydaniu. Uważamy, że w tym roku historia będzie podobna, co oznacza, że ​​firma wyda swoją pierwszą aktualizację Androida 13 najpóźniej do końca września. Telefony Galaxy S22 prawdopodobnie jako pierwsze otrzymają aktualizację, a następnie najnowsze Galaxy Telefony Z i kilka starszych urządzeń z wyższej półki. Możesz również oczekiwać, że aktualizacja trafi do wielu urządzeń Galaxy A i M.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: wrzesień 2022

Aktualizacja Sony Android 13

Sony Xperia 1 IV tył blisko z logoRobert Triggs / Android AuthoritySony nie udostępnił jeszcze swoich planów dotyczących Androida 13 opinii publicznej, ale spodziewamy się, że gigant technologiczny wyśle ​​swoją pierwszą stabilną aktualizację około trzech miesięcy po debiucie systemu operacyjnego, tak jak w przypadku Androida 12. oznacza, że ​​może zostać wydany w listopadzie.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: Listopad 2022

Aktualizacja Vivo Androida 13

Pionowy ekran główny Vivo X80 Pro 1Hadlee Simons / Android AuthorityWypuszczenie pierwszej stabilnej aktualizacji Androida zajęło Vivo około dwóch miesięcy. Chociaż firma nie udostępniła jeszcze publicznie swojego harmonogramu aktualizacji Androida 13, spodziewamy się, że będzie podążać podobną ścieżką jak w zeszłym roku. Oznacza to, że prawdopodobnie zobaczymy pierwszą aktualizację Androida 13 od Vivo do końca października.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: Październik 2022

Aktualizacja Xiaomi Androida 13

Wyświetlacz Xiaomi 12 Pro wyśrodkowanyEric Zeman / Android AuthorityXiaomi nie jest ani najlepszy, ani najszybszy, jeśli chodzi o aktualizacje Androida i nie spodziewamy się, że to się zmieni w tym roku. Opierając się na osi czasu firmy Android 12, spodziewamy się, że pierwsza stabilna aktualizacja Androida 13 zostanie wydana w listopadzie — trzy miesiące po debiucie systemu operacyjnego. Firma prawdopodobnie najpierw skupi się na swojej flagowej serii Xiaomi 12, zanim przejdzie na inne telefony, w tym te pod marką Redmi.

Pierwsza stabilna ETA wydania Androida 13: listopad 2022Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android