Airalo eSIM: jak aktywować i jakie jest doświadczenie?

Airalo eSIM: jak aktywować i jakie jest doświadczenie?

Jeśli podczas podróży chcesz mieć dostęp do mobilnej sieci danych, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednim czasie w kartę SIM obowiązującą w kraju docelowym. U dostawcy „Airalo” znajdziesz z jednej strony wiele taryf dla różnych poszczególnych krajów, a z drugiej strony pakiety podróżne dla całych regionów, a nawet całego świata. Jak działa Airalo?

Zobacz oferty w Airalo

Airalo jest szczególnie odpowiednie dla urlopowiczów, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na szukaniu taryfy na telefon komórkowy po przybyciu na lotnisko. Oferta skierowana jest także do turystów z plecakiem oraz osób często podróżujących, które podczas jednej wycieczki odwiedzają kilka krajów.

Jak działa międzynarodowy eSIM w Airalo?

Airalo jest dostępne tylko jako eSIM. To znaczy, że tego potrzebujesz odpowiedni smartfon, który może działać bez plastikowej karty SIM. Na stronie dostawcy znajduje się lista obsługiwanych smartfonów. Przegląd może nie być kompletny, dlatego sprawdź specyfikację na stronie producenta swojego smartfona, jeśli Twojego urządzenia nie ma tam na liście. Na stronie oferty, w zakładce „Lokalne eSIM”, możesz wybrać taryfę dla żądanego kraju lub wybrać opcje w „Regionalnych eSIM”. dla kilku krajów jednocześnie są ważne. Jeżeli planujesz dłuższą podróż, w zakładce „Globalny e-SIM” Oferuje, obowiązuje w 130 krajach. Możesz wybrać, czy to zrobić plan obejmujący wyłącznie dane wymagane lub za dodatkową opłatą także wykonywać połączenia telefoniczne i wysyłać wiadomości tekstowe chcieć. Wyboru należy dokonać z wyprzedzeniem. Po zarezerwowaniu taryfy obejmującej wyłącznie transmisję danych nie możesz przejść na opcję z funkcjami telefonii i SMS-ów, będąc w podróży.

Jak zwykle w przypadku taryf na telefony komórkowe, Airalo oferuje taryfy ze stałą ilością danych wynoszącą 1 GB, 2 GB do 30 GB. Warunki mogą być również elastyczne 7 powyżej 15 do 30 dni zarezerwować. Możesz nawet skorzystać z taryfy światowej 1 cały rok aktywować wcześniej.

Zobacz globalną kartę eSIM w Airalo

Zakończenie nie jest konieczne. Taryfa kończy się z końcem zarezerwowanego okresu i nie ulega automatycznemu przedłużeniu. Zwykle aktywujesz tę opcję zaraz po dotarciu do kraju docelowego. W przeciwieństwie do nowej karty SIM w Niemczech, weryfikacja nie jest konieczna. W taryfie Airalo jesteś jedynie uczestnikiem roamingu w sieci lokalnej. Tylko w niektórych krajach musisz potwierdzić swoją tożsamość cyfrowo.

Wskazówki dotyczące czytania

Sebastiana Trepecha

Jak aktywować eSIM Airalo?

Jeśli zamówiłeś żądaną taryfę, otrzymasz ją kod QR udostępnione. Potrzebujesz kodu, aby Skonfiguruj i aktywuj eSIM na smartfonie.

Istnieje również możliwość uruchomienia międzynarodowej taryfy za telefon komórkowy za pośrednictwem aplikacji. Opcja Airalo jest do jednorazowego użytku przeznaczony. Więc możesz nie przełączaj urządzeńpo aktywowaniu taryfy. Jeśli chcesz zarezerwować bilet w Airalo, pamiętaj również o następujących kwestiach:

Płatność jest tylko w dolarach amerykańskich możliwy. Koszty zmieniają się zatem w zależności od kursu wymiany w euro. Istnieje wsparcie, ale obsługa klienta jest ekskluzywna po angielsku dostępny. Dodatkowo dostępny jest jedynie chatbot, nie ma pomocy telefonicznej.

Rezerwacja możliwa jest zarówno online poprzez stronę internetową, jak i poprzez aplikację Airalo.

Airalo: Jakie są wrażenia?

Airalo oferuje podróżnym elastyczne opcje taryf. Oszczędzasz sobie długiego poszukiwania odpowiedniej karty SIM dla kraju docelowego i możesz korzystać z komórkowej sieci danych od razu po wjeździe do kraju. Brzmi łatwo, ale doświadczenia z dostawcą są mieszane. Dostawca otrzymuje 2,7 z 5 gwiazdek na Trustpilot. Oto, na co narzekają użytkownicy:

Wsparcie Reaguje powoli, nieprzydatnie lub wcale. Aktywacja taryfy może nie skończone stać się. ilość danych będzie jako skonsumowany wyświetlane, nawet jeśli nie przejrzałeś wszystkiego. Zastosowanie w sieciach 3G nie powinno być możliwe w przypadku telefonów komórkowych obsługujących wyłącznie technologię 5G. Tam są ciągłe awarie sieci.

Ale są też pięciogwiazdkowe doświadczenia użytkowników, po których wszystko działało sprawnie.

Wniosek w sprawie Airalo

Jeśli nie chcesz tracić czasu na szukanie taryfy na telefon komórkowy dla swojego celu podróży, możesz szybko uzyskać w Airalo pakiet danych dla wielu krajów na całym świecie. Globetroterzy i backpackerzy Dzięki opcji globalnej możesz nawet znaleźć taryfę działającą w 130 krajach jednocześnie. Oszczędzasz więc rezerwację karty SIM, jeśli podróżujesz do wielu krajów. Istnieją jednak pewne złe doświadczenia użytkowników, po których zarezerwowane taryfy nie mogły zostać w ogóle wykorzystane lub nie w pełni, a obsługa w języku angielskim niewiele pomogła. Jeśli nie chcesz wyruszać na przygodę i potrzebujesz osobistej porady, prawdopodobnie masz lepsze rozwiązanie, rezerwując taryfę lokalnie w kraju docelowym.

Zobacz oferty w Airalo

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android