Adobe Acrobat może wkrótce używać sztucznej inteligencji na urządzeniu do podsumowywania dokumentów na Androidzie

Adobe Acrobat może wkrótce używać sztucznej inteligencji na urządzeniu do podsumowywania dokumentów na Androidzie

Mishaal Rahman / Android AuthorityTL;DR Google twierdzi, że Adobe testuje obsługę Gemini Nano w programie Acrobat. Adobe Acrobat może używać Gemini Nano do obsługi generatywnych funkcji AI na urządzeniu, takich jak podsumowanie, które są częścią narzędzia Acrobat AI Assistant. Patreon i Grammarly pracują również nad dodaniem do swoich aplikacji funkcji AI opartych na Gemini Nano. Generatywna sztuczna inteligencja to najgorętszy trend w technologii i nic nie wskazuje na to, aby miał w najbliższym czasie wyhamować. Nie dalej jak w zeszłym tygodniu Google poświęcił większość swojego przemówienia Google I/O 2024 na omówienie postępów firmy w zakresie sztucznej inteligencji. Firma skupiła się oczywiście głównie na pokazaniu własnych produktów AI, ale znalazła też trochę czasu, aby zaprezentować część prac wykonanych przez swoich partnerów. Na przykład Google drażnił się z pojawieniem się nowego narzędzia Acrobat AI Assistant, pakietu generatywnych funkcji AI firmy Abode w programach Acrobat i Reader, który wykorzystuje Gemini Nano. Gemini, jeśli nie wiesz, jest marką dużego języka Google Model (LLM) i chatbot AI. Istnieje wiele wersji Gemini LLM: Nano, Pro i Ultra. Gemini Nano to najmniejszy i najmniej skomplikowany z trzech modeli, co pozwala na uruchomienie go na urządzeniach mobilnych, takich jak seria Google Pixel 8 Pro i Samsung Galaxy S24. Chociaż Gemini Nano nie nadaje się do zadań takich jak obsługa chatbota AI ogólnego przeznaczenia, aktualna wersja jest w stanie z nawiązką przetwarzać małe i średnie bloki tekstu w celu zapewnienia podsumowań lub sugerowanych odpowiedzi. Właśnie dlatego Google używa go do obsługi funkcji podsumowania na urządzeniu w aplikacji do nagrywania głosu Pixel, a także inteligentnych odpowiedzi Gboard w różnych aplikacjach do przesyłania wiadomości. Samsung wykorzystuje Gemini Nano również do zasilania niektórych funkcji Galaxy AI w swoich urządzeniach. Aby ułatwić wdrażanie Gemini Nano na urządzeniach, Google stworzył nową usługę systemową dla Androida o nazwie AICore. AICore upraszcza pracę programistów, obsługując pobieranie/aktualizacje modeli Gemini Nano i wykorzystując sprzęt na urządzeniu, aby przyspieszyć wnioskowanie, gdy aplikacje wywołują API Gemini Nano. Ten interfejs API można wywołać za pośrednictwem zestawu SDK AI Edge dla systemu Android, który jest obecnie w wersji prywatnej. Podczas zeszłotygodniowej prezentacji „Co nowego w Androidzie” Google ujawnił niektóre firmy, którym pozwolił na wcześniejszy dostęp do pakietu AI Edge SDK dla Androida. Do pierwszych użytkowników należą Patreon, Grammarly i oczywiście Adobe.

Gemini Nano w Adobe Acrobat

Partnerzy pakietu SDK Google AI EdgeMishaal Rahman / Android Authority Chociaż Google nie ujawnił, w jaki sposób Patreon ani Grammarly będą używać Gemini Nano, dokuczały, jak Adobe planuje używać go w programie Acrobat. Z krótkiego zwiastuna, który otrzymaliśmy, wynika, że ​​Adobe Acrobat wkrótce użyje Gemini Nano do podsumowywania dokumentów i umożliwienia użytkownikom zadawania pytań na ich temat. W filmie odtworzonym przez Google asystent AI firmy Adobe podsumowuje dokument PDF zatytułowany „The Rise of Pickleball”. Demo pokazuje pływający przycisk „AI Assistant”, którego dotknięcie generuje krótki przegląd dokumentu. Niektóre automatycznie wygenerowane pytania uzupełniające są wyświetlane poniżej przeglądu, który użytkownik może dotknąć, ale znajduje się tam również pole tekstowe, w którym użytkownik może zadać dowolne pytanie dotyczące dokumentu. Nie jest jasne, w jakim stopniu te doświadczenia będą obsługiwane przez Gemini Nano na komputerze -urządzenie kontra inny model w chmurze. Asystent AI w programie Adobe Acrobat nie jest nowością, ale obecnie przetwarza dokumenty całkowicie w chmurze. Mniejsze modele, takie jak Gemini Nano, nie obsługują bardzo długich dokumentów PDF, takich jak Gemini 1.5 Pro, ale powinny być w stanie obsługiwać krótsze dokumenty. Nie pokazano dokładnej liczby słów i stron pliku PDF użytego w wersji demonstracyjnej, ale wyglądało na to, że dokument miał nieco ponad 20 stron. Możliwe jednak, że wersja demonstracyjna nie odzwierciedlała rzeczywistych możliwości nadchodzącej aktualizacji AI Assistant na urządzeniu, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak sobie poradzi po premierze.

Przyszłość Gemini Nano

Google ma zamiar zadebiutować potężniejszą wersją Gemini Nano, zwaną Gemini Nano, z multimodalnością, w nadchodzącej serii Pixel 9. Obecne modele Gemini Nano mają parametry 1,8B lub 3,25B, natomiast nowy model będzie dostępny z parametrami 3,8B i będzie obsługiwał również przetwarzanie dźwięku i obrazu. Nie jest jasne, czy Adobe, Patreon i Grammarly planują skorzystać z ulepszonego modelu, ale ciekawie będzie sprawdzić, czy tak się stanie. Mamy nadzieję, że wkrótce Google udostępni wszystkim programistom pakiet AI Edge SDK dla Androida, abyśmy mogli zobaczyć, jakie funkcje tworzą przy użyciu Gemini Nano.
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android