7 najlepszych edytorów zdjęć AI w 2023 r. do retuszowania i ulepszania zdjęć

7 najlepszych edytorów zdjęć AI w 2023 r. do retuszowania i ulepszania zdjęć

Calvin Wankhede / Android AuthorityDzięki nowoczesnym narzędziom AI praktycznie żadne kreatywne zadanie nie wydaje się już poza zasięgiem komputerów. Mówiliśmy już na przykład o generatorach obrazów AI, które potrafią zamienić kilka słów w piękne dzieła sztuki. Firmom szybko udało się połączyć koncepcję przetwarzania AI z istniejącymi obrazami i zdjęciami. Choć nie jest tak skomplikowana jak filmy, ręczna edycja obrazu jest nadal dość czasochłonnym procesem, szczególnie jeśli chcesz naprawić skazy, wyretuszować twarze i usunąć niechciane elementy. W tym poście przyjrzyjmy się kilku edytorom zdjęć AI, dzięki którym Twoje zdjęcia będą wyglądać absolutnie najlepiej.

Wypełnienie generatywne w Photoshopie: najpotężniejszy edytor zdjęć AI

Wypełnianie generatywne w Photoshopie na laptopieCalvin Wankhede / Android AuthorityKiedy myślisz o edycji lub manipulacji obrazami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Photoshop będzie pierwszą aplikacją, która przyjdzie Ci do głowy. Nic więc dziwnego, że jest tu także dostępna jedna z najlepszych funkcji edycji AI, jakie można obecnie znaleźć na rynku. Ta funkcja, trafnie nazwana Wypełnianiem generatywnym, opiera się na wewnętrznym modelu Firefly firmy Adobe. Jeśli w przeszłości często korzystałeś z programu Photoshop, być może znasz funkcję Wypełnianie z uwzględnieniem zawartości — funkcję umożliwiającą usuwanie obiektów z obszaru roboczego. Wypełnianie generatywne w programie Photoshop idzie o krok dalej, umożliwiając usuwanie obiektów ze znacznie większą precyzją dzięki podstawowemu modelowi AI. Umożliwia także dodawanie nowych obiektów, zastępowanie tła zupełnie nowymi i wiele więcej. Przetestowaliśmy nawet funkcję Wypełnianie generatywne w programie Photoshop i Magic Eraser w Zdjęciach Google i odkryliśmy, że ta pierwsza radzi sobie znacznie lepiej. Co więcej, możesz wpisać monit tekstowy, aby sztuczna inteligencja Photoshopa edytowała Twoje obrazy dokładnie tak, jak chcesz.
Photoshop przed łodzią na wodzieZanimWypełnienie generatywne w programie Photoshop usuń łódźPo Jeśli masz już subskrypcję Creative Cloud umożliwiającą korzystanie z programu Photoshop, nie musisz płacić nic więcej za Wypełnianie generatywne.

Świetlny Neo

zdjęcie luminarne neo aiMimo że Photoshop jest jednym z najpotężniejszych programów do edycji obrazów, zdecydowanie nie jest łatwy w użyciu. Jeśli więc jest to dla Ciebie priorytet, rozważ zamiast tego Luminar Neo. Zachowuje większość podstawowych funkcji, których można oczekiwać od typowego oprogramowania do edycji zdjęć i pakuje je w piękny i intuicyjny interfejs. Luminar Neo zawiera mnóstwo funkcji AI, takich jak Relight do rozjaśniania ciemniejszych obiektów, usuwania tła, efektu bokeh portretu, a nawet narzędzie do wspomaganego przycinania, które pomoże Ci uzyskać najlepszą kompozycję. Nie ma takiego samego dogłębnego systemu katalogowania jak produkty Adobe, ale jest to akceptowalny kompromis. Luminar Neo wkrótce otrzyma także funkcje generatywnej sztucznej inteligencji umożliwiające dodawanie nowych obiektów, rozszerzanie istniejących obrazów i nie tylko. To powinno sprawić, że dorówna konkurencji, zwłaszcza Photoshopowi.

Midjourney i DALL-E 2

Zrzut ekranu edytora obrazów DALL-E 2 przedstawiający zdjęcie, którego część została usunięta.Zak Khan / Android Authority Definicja edycji zdjęć może być bardzo różna, więc te zalecenia mają zastosowanie tylko wtedy, gdy chcesz całkowicie zremiksować swoje zdjęcia. Midjourney i DALL-E 2 nie są programami do edycji, ale generatorami AI, które przede wszystkim konwertują tekst na obrazy. Jednak oba zawierają również funkcje edycyjne znane jako malowanie i malowanie, aby zmieniać istniejące obrazy. Pomysł jest prosty: wprowadzasz monit, który informuje usługę, w jaki sposób chcesz zmienić obraz. Inpainting wprowadza zmiany w obrazie, podczas gdy outpainting rozszerza obraz poza jego pierwotne granice. Na powyższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć, jak poprosiliśmy DALL-E 2 o wymianę lampy próżniowej na obrazie na wazon. Oto efekt przed i po:
Czarno-białe zdjęcie Lee De Foresta trzymającego w obu rękach lampę audionową.ZanimCzarno-białe zdjęcie Lee De Foresta trzymającego w jednej ręce lampę audionową, a w drugiej wazon wygenerowany przez DALL-E 2 z komunikatem zachęty "czarno-białe zdjęcie mężczyzny w koszuli i krawacie, trzymającego rurę próżniową w jednej ręce i wazon w drugiej przed ceglaną ścianą."Nie jest to doskonały wynik, ale na szczęście możesz osiągnąć znacznie lepszy wynik dzięki konkurencyjnym generatorom obrazów AI, takim jak Midjourney i Stable Diffusion. Jedyną wadą jest to, że te usługi nie mają intuicyjnego interfejsu użytkownika, więc zanim zaczniesz, przeczytaj nasze przewodniki.

Topaz Zdjęcie AI

Wracamy do dedykowanych programów do edycji zdjęć z Topaz Photo AI, który jest względną nowością w tej przestrzeni. Jednak firma opracowała także szereg innych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, które stały się bardzo popularne w branży kreatywnej. Na przykład Gigapixel AI firmy Topaz jest uważany za jedną z najlepszych opcji zwiększania lub powiększania obrazów bez utraty jakości. Topaz Photo AI nie komplikuje zbytnio rzeczy, ponieważ ma tylko kilka podstawowych funkcji, które są bezpośrednio związane z ulepszaniem obrazów, zamiast je całkowicie zmieniać. Chociaż Topaz AI oferuje kilka funkcji retuszowania wspomaganych sztuczną inteligencją, nadal będziesz potrzebować w swoim arsenale innego pełnoprawnego edytora, takiego jak Lightroom. To powiedziawszy, Topaz Photo AI działa cuda, jeśli szukasz narzędzia do ulepszania i usuwania szumów i wyostrzanie poruszających się obiektów. W najbliższej przyszłości zyska także możliwość usuwania obiektów.

Fotor i Lensa: bezpłatne aplikacje do edycji zdjęć AI na urządzenia mobilne

Recenzja Fotor Photo EditorWszystkie inne edytory obrazów AI na tej liście wymagają wydajnego komputera lub połączenia internetowego. Dzieje się tak, ponieważ wszelkiego rodzaju przetwarzanie AI (nawet chatboty tekstowe, takie jak ChatGPT) wymaga dużej mocy obliczeniowej. Jeśli jednak nie potrzebujesz absolutnej perfekcji, nadal możemy polecić kilka aplikacji do edycji zdjęć AI, które możesz pobrać bezpośrednio na swój smartfon. Fotor to wieloplatformowa aplikacja do edycji obrazów, która istnieje już od dziesięciu lat. Niedawno zyskał także szereg funkcji sztucznej inteligencji, od podstawowych, takich jak usuwanie tła, po zabawne, takie jak rysowanie kreskówek. Ma także wbudowany darmowy generator obrazów, którego można używać do tworzenia zdjęć przy użyciu samego tekstu. Tymczasem Lensa przypomina tradycyjny edytor zdjęć z kilkoma dodatkami opartymi na sztucznej inteligencji, takimi jak zamiana nieba i niestandardowe „magiczne” awatary. To świetny wybór, jeśli szukasz niezawodnego edytora obrazów na urządzenia mobilne, który umożliwia także usuwanie elementów rozpraszających i retuszowanie zdjęć jednym dotknięciem. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android