7 hacków ChatGPT, aby zwiększyć produktywność i uwolnić się od intensywnego życia

7 hacków ChatGPT, aby zwiększyć produktywność i uwolnić się od intensywnego życia

Calvin Wankhede / Android Authority Większość z nas przynajmniej raz próbowała ChatGPT, ale niewielu zdaje sobie sprawę, że chatbot może zrobić więcej niż tylko odpowiadać na proste pytania i pisać wiersze. Od pomocy w ćwiczeniu mówienia w nowym języku po automatyzację przyziemnych zadań – chatbot AI może zrobić to wszystko. Jeśli więc szukasz sposobów na poprawę swojej produktywności i kreatywności, oto siedem hacków, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać ChatGPT.

1. Skorzystaj z czatu głosowego ChatGPT na telefonie komórkowym

CzatGPT zdjęcie stockowe 58Calvin Wankhede / Android AuthorityPrzez prawie rok ChatGPT był dostępny wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Ostatecznie zmieniło się to w połowie 2023 r., kiedy OpenAI wdrożyło oficjalną aplikację na smartfony ChatGPT. Utorowało to drogę do wielu interakcji z chatbotem, które nie były wcześniej dostępne. Na przykład możesz teraz prowadzić pełnoprawne rozmowy głosowe za pomocą chatbota. Funkcja rozmów głosowych ChatGPT umożliwia prowadzenie długich rozmów z chatbotem. Eliminuje to potrzebę pisania lub nawet dotykania ekranu pomiędzy wiadomościami. To wykracza poza zwykłe dyktowanie — odpowiedzi są odczytywane na głos, dzięki czemu możesz zablokować smartfon i rozmawiać nawet podczas spaceru.

2. Poproś ChatGPT o sprawdzenie i edycję Twojej komunikacji

To rozwiązanie może wydawać się oczywiste dla zaawansowanych użytkowników, ale warto je powtórzyć ze względu na ogromny potencjał oszczędzania czasu. Mówiąc najprościej, ChatGPT może bezpłatnie pełnić rolę korektora. Niezależnie od tego, czy próbujesz napisać profesjonalnie brzmiący e-mail do klienta, czy piszesz list motywacyjny w celu ubiegania się o nowe stanowisko, możesz uzyskać wskazówki, jeśli po prostu skopiujesz i wkleisz tekst do nowego czatu. Możesz poprosić ChatGPT o poprawienie interpunkcyjnych, zmień ton i dokonaj innych zmian w tekście związanych z językiem. Podobnie możesz poprosić ChatGPT o sparafrazowanie tekstu w Twoim imieniu. Chatbot może szybko uporać się z technicznym żargonem i prawniczym, a także może streszczać długie dokumenty, dzięki czemu wystarczy przeczytać tylko najważniejsze punkty.

3. Automatyzuj przyziemne zadania

Nie można ufać ChatGPT w zakresie wykonywania złożonych zadań, takich jak pisanie artykułu badawczego, ponieważ generatywna sztuczna inteligencja jest nadal bardzo niegodna zaufania, jeśli chodzi o dokładność faktów. Nie oznacza to jednak, że chatbot AI nie może pomóc w mniej znaczący sposób. Możesz na przykład podać listę źródeł swojej pracy i poprosić ChatGPT o wygenerowanie cytatów w określonym formacie, takim jak styl APA lub Chicago. Eliminuje to zajętą ​​pracę, dając Ci więcej czasu na poprawę merytorycznych części dokumentu. Podobnie ChatGPT może podejmować mniejsze decyzje, aby zwolnić Cię i zająć się innymi zadaniami. Jeśli nie masz pewności, co przygotować na następny posiłek, po prostu przekaż ChatGPT listę składników, które masz pod ręką lub w lodówce. Może przygotować plany posiłków w zależności od Twoich potrzeb kalorycznych, a nawet opracować przepisy, jeśli brakuje Ci inspiracji.

4. Poproś ChatGPT o zaplanowanie podróży z wieloma ograniczeniami

planowanie podróży chatgptCalvin Wankhede / Android Authority Podróżujesz w dużej grupie lub z ograniczonym budżetem? ChatGPT może zaplanować następną podróż, uwzględniając takie zmienne. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, poprosiłem o siedmiodniowy plan wycieczki do Bombaju, pod warunkiem, że chcę zachować minimalny budżet. A ponieważ w tym scenariuszu podróżuję z rodzicami, poprosiłem również ChatGPT, aby zostawił mi popołudnia otwarte na lekką drzemkę. Zalecam poproszenie chatbota o generowanie za każdym razem mniejszych fragmentów tekstu, ponieważ możesz przekroczyć limit znaków ChatGPT . W powyższym przykładzie poprosiłem o trzydniowy plan podróży, a nie całe siedem dni na raz. Doprowadziło to do bardziej szczegółowej odpowiedzi i zawsze możesz zapytać o pozostałe dni w odpowiedzi. Wreszcie, subskrypcja ChatGPT Plus za 20 USD miesięcznie zapewni Ci również dostęp do wtyczek, które dodają takie funkcje, jak rezerwacje lotów i mapowanie tras bezpośrednio w interfejsie czatu.

5. Znajdź rozwiązania, które zaciemnią problemy

chatgpt automatyzuje zadaniaCalvin Wankhede / Android AuthorityMasz problemy z komputerem lub po prostu potrzebujesz porady? ChatGPT może pomóc w dość szybkim dotarciu do sedna problemów. Któregoś dnia próbowałem analizować dane w programie Excel, ale nie chciałem czytać stron dokumentacji w celu znalezienia odpowiednich formuł i poleceń. Poprosiłem ChatGPT, który w ciągu kilku minut zaoferował przewodnik krok po kroku. Podobnie poprosiłem chatbota o rozwiązywanie problemów z błędami w kodowaniu, a nawet o pisanie małych programów. Na przykład, jeśli masz folder pełen dużych obrazów, możesz poprosić ChatGPT o napisanie kodu dla małego programu, który zmniejszy je wszystkie do łatwiejszego do zarządzania rozmiaru pliku. Jest to szczególnie idealne, jeśli próbujesz nauczyć się podstawowego programowania, ponieważ możesz przeczytać kod chatbota i dostosować go do swoich potrzeb.

6. Ćwicz nowy język

Immersja jest często reklamowana jako jedna z najlepszych technik nauki języków. Kluczową częścią zanurzenia się w języku jest angażowanie się w aktywną rozmowę, najlepiej w sposób rutynowy. Na szczęście dla nas ChatGPT wykonuje dobrą robotę, tłumacząc dziesiątki różnych języków, w tym mniej popularne, takie jak wietnamski. Może się to przydać, jeśli nie znajdziesz wielu mówców, z którymi możesz rozmawiać online, lub po prostu potrzebujesz darmowego narzędzia do ćwiczeń. Zalecam użycie podpowiedzi, która informuje ChatGPT o wskazywaniu błędów podczas rozmowy. Na przykład: „Jesteś trenerem językowym, który płynnie mówi w języku X. Jestem początkujący, więc proszę o prowadzenie podstawowej/skomplikowanej rozmowy i wytykanie błędów w moich odpowiedziach”.

7. Symulowane rozmowy kwalifikacyjne z informacją zwrotną

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej chatgptCalvin Wankhede / Android AuthorityJeśli od jakiegoś czasu nie uczestniczyłeś w rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie nowej pracy, kilka pierwszych przypadków może wydawać się zniechęcające. Na szczęście umiejętności konwersacyjne ChatGPT mogą pomóc. Po prostu otwórz nową rozmowę ChatGPT i poproś ją o symulację rozmowy kwalifikacyjnej. Nie zapomnij podać dodatkowych szczegółów, takich jak praca, o którą się ubiegasz. W rzeczywistości możesz nawet podać całą ofertę pracy, aby chatbot mógł dostosować pytania do Twojego konkretnego stanowiska. Polecam także połączenie go z funkcją czatu głosowego, o której wspomniałem wcześniej. Wokalizacja swoich odpowiedzi na miejscu może pomóc Ci przygotować się do prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android