5 funkcji One UI 6.1, których Samsung nie ujawnił na Unpacked (i które zabrał)

5 funkcji One UI 6.1, których Samsung nie ujawnił na Unpacked (i które zabrał)

17 stycznia Samsung zaprezentował na Galaxy Unpacked serię Galaxy S24. Podczas tego wydarzenia firma omówiła mnóstwo nowych funkcji, które pojawią się w Galaxy AI, a także poruszyła temat kilku funkcji, które pojawią się w One UI 6.1, oprogramowaniu, które debiutuje w serii Galaxy S24. Ponieważ jednak Samsung poświęcił tak dużo czasu, skupiając się na narzędziach AI i samych nowych telefonach, nie było czasu wspomnieć o kilku funkcjach One UI 6.1, które moim zdaniem są dość godne uwagi. Chcę się skupić na pięciu z tych nowych rzeczy, a także poruszyć jedną rzecz, którą tak naprawdę jest Samsung REMOVED z One UI, co może być kontrowersyjne dla niektórych fanów One UI.

Tapety generatywne AI

C. Scott Brown / Android Authority Ogromną nowością, nad którą Samsung nie poświęcił zbyt wiele czasu podczas Galaxy Unpacked, są tapety generatywne AI. Umożliwia to wprowadzanie podpowiedzi tekstowych w celu utworzenia obrazu wygenerowanego przez sztuczną inteligencję, a następnie użycia go jako tła na ekranie głównym. Jeśli wygląda to znajomo, oznacza to, że jest to ten sam system, którego Google używa w Pixelach z serii 8. Wszystko, co zrobił tutaj Samsung, to nałożenie tego systemu na ekran, aby uczynić go bardziej znanym fanom Samsunga. Poza tym, jak wygląda, jest tak samo: wybierasz spośród predefiniowanych opcji, aby utworzyć grafikę, a następnie zastosować ją jako tapetę. Samsung pożyczył generatywną sztuczną inteligencję Pixela 8 do tapet. Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku narzędzia do tworzenia tapet generatywnej AI w telefonach Pixel 8 z serii Pixel 8, do działania potrzebne jest połączenie do transmisji danych. Nie przetwarza obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję na urządzeniu. Twoja zachęta trafia do serwera online, który tworzy żądaną grafikę wygenerowaną przez sztuczną inteligencję, a następnie ją pobierasz. Co ciekawe, ASUS ROG Phone 8 ma prawie taki sam procesor, jaki znajdziesz w serii Galaxy S24 i ten telefon Móc twórz obrazy generowane przez sztuczną inteligencję na urządzeniu. Chociaż nie mamy żadnych informacji potwierdzających tę informację, możliwe jest, że Samsung w przyszłości wypuści aktualizację, która umożliwi generowanie tapet na urządzeniu. W każdym razie nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli chodzi o sprzęt. Aby rozpocząć tworzenie grafiki generowanej przez sztuczną inteligencję na urządzeniu Samsung Galaxy S24, przejdź do Tapety i styl > Zmień tapety > Generatywny.

Nastrojowa fototapeta

Tapeta Samsung Photo AmbientC. Scott Brown / Android AuthorityDo One UI 6.1 dodano kolejną funkcję związaną z tapetami, a mianowicie tapetę ze zdjęciami otoczenia. Spowoduje to nałożenie danych pogodowych na dowolną wybraną statyczną tapetę. Zasadniczo dajesz Samsungowi zdjęcie lub grafikę, a następnie Samsung nakłada na nie obrazy pogody, dzięki czemu możesz po prostu rzucić okiem na tapetę i zobaczyć, czy pada śnieg, deszcz, słonecznie, pochmurno lub jakakolwiek pogoda akurat jest w Twoim konkretny obszar. Chociaż jest to naprawdę fajne, jest częścią sekcji Laboratorium w One UI 6.1. Aby go aktywować, musisz przejść do Ustawienia > Funkcje zaawansowane > Laboratoria, a następnie aktywuj fototapetę otoczenia. Po zakończeniu dodajesz tapetę tak jak zwykle, kierując się do Tapety i styl. Nową opcję zdjęcia otoczenia znajdziesz obok opcji generatywnej sztucznej inteligencji. Chociaż jest to naprawdę fajne, nie bez powodu znajduje się w laboratoriach. Może nie wyglądać świetnie na niektórych obrazach, a niektóre rzeczy mogą tu i ówdzie działać nieprawidłowo, ale tak po prostu działają funkcje Labs.

Widżety ekranu blokady

Widżety ekranu blokady One UI 6.1C. Scott Brown / Android AuthorityLock widżety ekranowe również doczekały się doskonałej aktualizacji w One UI 6.1. Chociaż możesz już dodawać widżety ekranu blokady w One UI 6 i wcześniejszych wersjach, aby je zobaczyć, musisz dotknąć ikony zegara. W przypadku One UI 6.1 nie jest to już konieczne — przynajmniej w przypadku większości widżetów. Teraz widżety pojawiają się na ekranie blokady automatycznie po jego podniesieniu. Widać je tylko w maleńkim okienku pod zegarem, ale pozwala to na szybki podgląd wielu danych bez konieczności odblokowywania telefonu czy nawet jego dotykania. Obsługiwanych jest tu kilka fajnych widżetów, takich jak bateria, Samsung Health, wyświetlanie następnego wydarzenia w kalendarzu i nie tylko. Niektóre osoby mogą zauważyć, że wyglądają one bardzo podobnie do widżetów na ekranie blokady iPhone'a i prawdopodobnie jest to niestety zgodne z projektem. Jak zwykle Samsung musi wypróbować wszystko, czego próbował Apple. Tak to po prostu wygląda.

Tapety AOD

Samsunga Galaxy S24 Ultra 16Damien Wilde / Android AuthorityKolejna fajna aktualizacja One UI 6.1 dotyczy zawsze włączonego wyświetlacza (AOD). Przez lata tło AOD było po prostu czarne. Jednak dzięki najnowszej aktualizacji AOD może używać tapety ekranu blokady, ale jest przyciemniona, dzięki czemu ekran otoczenia wygląda znacznie bardziej osobiście. Będziemy musieli przeprowadzić pewne testy, aby się upewnić, ale jestem stosunkowo pewien, że spowoduje to dłuższe zużycie baterii niż tradycyjne, całkowicie czarne tło. To znaczący kompromis, ale jeśli nie jest to aż tak groźne w przypadku uszkodzenia baterii, myślę, że warto. To ustawienie jest domyślnie włączone, ale możesz je wyłączyć, jeśli Ci się nie podoba lub chcesz potencjalnie zaoszczędzić na bateria. Po prostu idź do Ustawienia > Ekran blokady i AOD > Zawsze włączony wyświetlacza następnie wyłącz opcję Pokaż tapetę ekranu blokady ustawienie.

Znajdź Samsunga

Aplikacja Samsung ZnajdźC. Scott Brown / Android AuthoritySamsung Find to zupełnie nowa aplikacja w serii Galaxy S24, której nie znajdziesz na żadnym innym urządzeniu Galaxy — przynajmniej jeszcze nie. Jest to punkt kompleksowej obsługi wszystkich Twoich potrzeb w zakresie śledzenia, podobny do funkcji Find My firmy Apple i usługi Znajdź moje urządzenie Google. Zawiera niektóre funkcje, które zwykle można zobaczyć w aplikacji SmartThings, dodaje kilka nowych i organizuje je wszystkie w jednym miejscu. W aplikacji znajdują się trzy karty: Osoby, Urządzenia i Przedmioty. Sekcja Osoby umożliwia udostępnienie swojej lokalizacji innej osobie. Jest to podobne do funkcji, która istnieje już w Mapach Google i umożliwia udostępnianie swojej lokalizacji dowolnej wybranej osobie przez określony czas. Aplikacja Samsung Find to nowe, kompleksowe rozwiązanie, w którym znajdziesz wszystko, co jest związane ze śledzeniem. W sekcji Urządzenia znajdziesz swoje urządzenia Samsung, takie jak smartfony, tablety, laptopy itp. Możesz tu także zobaczyć urządzenia, nad którymi masz kontrolę, na przykład telefony Twoich dzieci. Teraz możesz szybko zobaczyć, gdzie jest wszystko i wszyscy. Wreszcie, w sekcji Przedmiot możesz śledzić rzeczy, które mają dołączony tag SmartTag, niezależnie od tego, czy jest to oryginalny Galaxy SmartTag, czy nowszy Galaxy SmartTag 2 (21,99 USD w sklepie Amazon). Jeśli na przykład przyczepiłeś aplikację do bagażu, szybko ją tutaj znajdziesz. Ta aplikacja jest fabrycznie zainstalowana na urządzeniach z serii S24, ale po uaktualnieniu do One UI 6.1 na telefonie lub tablecie Galaxy powinieneś możliwość ręcznego pobrania go ze sklepu Galaxy Store. Innymi słowy, funkcja ta jest obecnie dostępna wyłącznie w Galaxy S24 i One UI 6.1, ale ostatecznie każdy będzie miał do niej dostęp.

Usunięto z One UI 6.1: Ukrywanie paska nawigacji

Koło paska nawigacyjnego Samsung Galaxy S24 do wyszukiwaniaC. Scott Brown / Android AuthorityTeraz, gdy omówiliśmy pięć rzeczy, które Samsung wprowadził do One UI 6.1, chcę porozmawiać o czymś, co to zmieniło. Niestety w nowej wersji One UI nie ma już możliwości ukrywania paska nawigacyjnego. Pasek nawigacji pojawia się u dołu ekranu, gdy włączona jest nawigacja gestami. W poprzednich wersjach One UI mogłeś to ukryć, jeśli myślałeś, że to brzydkie spojrzenie. Ale teraz, ze względu na Circle to Search, nie możesz już tego robić. Aby aktywować Circle to Search podczas korzystania z nawigacji gestami, musisz długo nacisnąć ten pasek, a jeśli pasek jest ukryty, nie możesz tego zrobić. Zatem Circle to Search zasadniczo sprawił, że pasek nawigacyjny musi tam być. Dla osób, które przeszły na nawigację gestami i nienawidzą paska nawigacji, może to stanowić pewien problem. Gwoli ścisłości, osoby korzystające z systemu nawigacji składającego się z trzech przycisków nie odczują żadnych zmian. Niestety nic nie można na to poradzić. Można dezaktywować opcję Circle to Search, ale nie przywraca to opcji ukrywania paska nawigacji. Niestety, jeśli naprawdę przywiązałeś się do pomysłu braku tego małego paska na dole wyświetlacza, po aktualizacji do One UI 6.1 będziesz musiał sobie z tym poradzić.

Kiedy otrzymasz One UI 6.1?

Samsung Galaxy S24 Ultra Szybkie ustawienia OneUIRobert Triggs / Android Authority Jeśli cieszysz się z otrzymania tego oprogramowania, ale nie chcesz kupować Galaxy S24, nie martw się: Samsung obiecał, że udostępni One UI 6.1 na wybranych urządzeniach przed końcem pierwszej połowy W tym roku. Należą do nich seria Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9, Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5. Jeśli nie masz żadnego z nich, prawdopodobnie One UI 6.1 wciąż do Ciebie dociera, ale Samsung nie może obiecać, że stanie się to w pierwszej połowie tego roku. Która z funkcji One UI 6.1 jest Twoją ulubioną? Co sądzisz o sytuacji z paskiem nawigacyjnym? Daj nam znać w komentarzach.

Które z nowych funkcji One UI 6.1 są Twoimi ulubionymi?

112 głosówGeneratywne tapety AI17%Zdjęcia otoczenia tapety15%Widżety ekranu blokady31%Tapeta AOD10%Samsung Znajdź9%Wszystkie18%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android