5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu, i wszystkie najnowsze wiadomości dotyczące aplikacji (19–25 lutego 2024 r.)

5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu, i wszystkie najnowsze wiadomości dotyczące aplikacji (19–25 lutego 2024 r.)

Andrew Grush / Android AuthorityWitamy w 523. wydaniu Android Apps Weekly, w którym omawiamy najnowsze wiadomości na temat urządzeń mobilnych i przyglądamy się bliżej najciekawszym nowym aplikacjom i grom. Przejdźmy od razu do rzeczy i przyjrzyjmy się najważniejszym wydarzeniom ostatniego tygodnia: wygląda na to, że Google Pay podąża śladem dodo, a jego miejsce zajmuje Portfel Google. Google ogłosił, że wycofuje aplikację i będzie ona całkowicie niedostępna po 4 czerwca tego roku. Użytkownicy będą mogli przeglądać i przesyłać saldo nawet po skorzystaniu z witryny Google Pay. W tym tygodniu Google zaprezentowało nowy model sztucznej inteligencji o nazwie Gemma. Nowy model sztucznej inteligencji o otwartym kodzie źródłowym nie jest tak pełnoprawny jak Gemini, ale idealnie nadaje się do mniejszych, lekkich projektów. Po niedawnym wprowadzeniu aplikacji Gemini do pobrania dobrowolnie, Google rozpoczął teraz domyślne wycofywanie Asystenta. Po pobraniu aplikacji Asystent otrzymasz Gemini i będziesz musiał ją ręcznie przełączyć z powrotem. Wiadomości Google mogą wkrótce otrzymać nowe efekty aparatu, co niedawno zauważono w kilku flagach wykrytych w aplikacji. To nie jedyna zmiana, nad którą pracujemy, ponieważ Google może także eksperymentować z usuwaniem najważniejszych kontaktów podczas wyszukiwania i kilkoma innymi drobnymi zmianami. Google testuje nową funkcję AI w Sklepie Play o nazwie App Highlights. Ta nowa funkcja podsumowuje kluczowe punkty aplikacji, ułatwiając przeglądanie zbędnych opisów i docieranie do sedna tego, co oferuje aplikacja. Na razie funkcja jest dostępna tylko dla nielicznych szczęśliwców. Najnowsze usunięcie Snapchata w pakiecie APK przez Android Authority wskazuje, że firma pracuje nad nową funkcją o nazwie Tiny Snaps. Krótko mówiąc, ta funkcja umożliwia nagrywanie małego Snapu podczas odbierania wiadomości. Chociaż nie wiemy nic oficjalnego na temat tej funkcji, wydaje się prawdopodobne, że chodzi o rejestrowanie reakcji użytkownika podczas pisania nowych wiadomości. W tym tygodniu Google ujawniło, jak podsumowania AI Asystenta będą działać w pojazdach obsługujących Android Auto. Nowa funkcja podsumowuje zarówno czaty grupowe, jak i indywidualne SMS-y za pomocą ponad 40 słów, dzięki czemu otrzymasz bardziej konkretną wiadomość, na którą możesz łatwo odpowiedzieć głosem.

Tygodnik aplikacji na Androida: nowe aplikacje i gry

Szukasz nowych aplikacji i gier na Androida, które zajmą Cię? W tym tygodniu pojawiły się dwie nowe aplikacje, na które warto zwrócić uwagę, a także trzy świetne gry.

Kroki zdrowia

Cena: Bezpłatna przy zakupach w aplikacji Healthsteps nie jest typową aplikacją dotyczącą zdrowia i kondycji. Chociaż sednem tego doświadczenia jest angażowanie się w zdrowe zajęcia, obserwowanie i ćwiczenia to, co wyróżnia tę platformę, to także platforma randkowa. Z tego, co widzę, może ona dopasować Cię do osób, które są zgodne z Twoimi celami w życiu i podzielasz te same zainteresowania, jeśli chodzi o sprawność fizyczną. Jestem szczęśliwą mężatką, więc nie mogę wiele powiedzieć o tym, jak dobrze działa ta aplikacja, ale jeśli wydaje Ci się, że jesteś chętna, to może warto rzucić na nią okiem. Rainbox Six jest teraz dostępny na urządzenia mobilne, ale na pewno nie w takim wydaniu, w jakim go znasz. Rainbox Six: Smol gra dokładnie tak, jak tradycyjne odsłony serii, choć w znacznie bardziej kreskówkowym stylu. Nadal są taktyczne misje sił specjalnych, ratowanie zakładników i wyważanie drzwi, które uwielbiasz. Grając w tę grę, zauważyłem, że jest ona łatwiejsza niż typowa strzelanka, ale biorąc pod uwagę jej mobilny charakter, nie jest to zbyt zaskakujące. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w miarę postępów w grze staje się to coraz trudniejsze. Jedynym poważnym haczykiem jest to, że ta gra na Androida wymaga aktywnej subskrypcji Netflix, aby móc grać.

Łopata Pirat

Cena: Bezpłatnie przy zakupach w aplikacji Shovel Pirate to platformowa gra logiczna, która pod względem stylu graficznego nawiązuje do oldschoolowego stylu Kirby. Nie ma tu zbyt wiele większej fabuły, ale gra też jej nie potrzebuje. Ogólnie rzecz biorąc, gra w tę grę to świetna zabawa, chociaż jest dość krótka. Istnieją również dwa różne zakończenia, które możesz osiągnąć, jedno dobre i jedno niezbyt dobre.

Niezwyciężony: strzegąc globu

Cena: Bezpłatnie przy zakupie w aplikacji Seria Invincible istnieje już od ponad dwudziestu lat, a mimo to do niedawna, pomimo dużej rzeszy fanów, nigdy nie doczekała się adaptacji gry mobilnej. Nowa gra mobilna, stworzona przez firmę Ubisoft, przypomina trochę chwytanie gotówki, oferując znajomą rozgrywkę w stylu gacha z dużą ilością szybkich bitew, łatwym systemem zdobywania poziomów i nie tylko. Jeśli jednak lubisz tego typu gry i jesteś fanem serii, może warto spróbować. Grając w nią przez ograniczony czas, stwierdziłem, że gra jest wystarczająco przyjemna, z dobrą grafiką i mechaniką, której łatwo się nauczyć. Uważam, że większość akcji jest powtarzalna, ale plusem jest to, że gra była bardzo stabilna i nie zauważyłem żadnych większych błędów. Podsumowując, ta gra może nie dorównuje dziedzictwu serii, od której pochodzi, ale jest lepsza niż nic i nadal może służyć jako fajna rozrywka. Gra jest również darmowa, chociaż, jak można się spodziewać, istnieją zakupy w aplikacji.

Menedżer NASCAR

Cena: Bezpłatnie przy zakupach w aplikacji Nascar Manager pozwala ci pełnić rolę szefa załogi podczas serii Nascar Sprint Cup. Możesz zarządzać swoim zespołem, wygrywać wyścigi, aby zdobywać nagrody i wiele więcej. Jeśli jesteś fanem zarówno strategicznych gier zarządzających, jak i gier wyścigowych, ta mieszanka może ci się spodobać. Podczas grania stwierdziłem, że grafika jest doskonała, a rozgrywka niezła, chociaż zakupy w aplikacji, oglądanie filmy umożliwiające zarabianie monet i inne części tego doświadczenia były dla mnie znacznie mniej atrakcyjne. Osobiście wolałbym zapłacić premium za taką grę i pozbyć się reklam i płatnych dodatków, ale to tylko moje zdanie. Mimo to jest darmowy, więc warto przynajmniej spróbować. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android