5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu – Android Apps Weekly

5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu – Android Apps Weekly

Witamy w 461. wydaniu Android Apps Weekly. Oto nagłówki z ostatniego tygodnia: Wiadomości Google otrzymały w tym tygodniu aktualizację. Przyniosło kompleksowe szyfrowanie dla czatów grupowych. Jest to dość duża sprawa, ponieważ szyfrowanie typu end-to-end jest obecnie dużą funkcją. Ta funkcja jest obecnie w wersji beta aplikacji, więc spodziewamy się, że pełne wdrożenie nastąpi raczej wcześniej niż później. Dakota Południowa zakazała używania TikTok wszystkim pracownikom państwowym. Ponadto stan wzywa inne stany do pójścia w jego ślady. TikTok jest prawie stale uwikłany w kontrowersje dotyczące udostępniania danych. Gubernator Dakoty Południowej zdecydował, że nie zbiera danych o swoich pracownikach. Kliknij link, aby dowiedzieć się więcej. Google zrobił kolejny potshot w Apple dla iMessage w tym tygodniu. Google po raz kolejny zachwalał dobre strony RCS i naciska na Apple, aby ponownie zastosował tę technologię. Mamy nadzieję, że Apple posłucha, ale prawdopodobnie nie. Google porównał podejście Apple do przesyłania wiadomości z latami 90., co jest całkiem niezłym wynikiem. Ponieważ jesteśmy w temacie, nowa aplikacja próbuje umożliwić użytkownikom Androida korzystanie z iMessage bez iPhone’a. Testowaliśmy go, ale wymaga jeszcze dużo pracy. Spotify i YouTube Music wydały w tym tygodniu swoje materiały na koniec roku. Usługa Spotify’s Wrapped została uruchomiona 30 listopada i możesz uzyskać do niej dostęp teraz, jeśli masz Spotify. Spotify zawiera również osobowość muzyczną oprócz zwykłych statystyk i spostrzeżeń. Podsumowanie YouTube Music zostało uruchomione 29 listopada i oprócz niektórych dramatów związanych z wdrażaniem obejmuje takie rzeczy, jak integracja Zdjęć Google. Każdy, kto ma którąś z usług muzycznych, może to teraz sprawdzić. Dla wszystkich zainteresowanych, oto najpopularniejsze filmy YouTube z 2022 roku. W tym tygodniu Google ogłosił zwycięzców nagród Google Play 2022. Wśród zwycięzców są Dream by Wombo, Apex Legends Mobile i BeReal. Najlepiej sprzedającą się książką była książka George’a RR Martina Ogień i krew, a najpopularniejszym audiobookiem był „I’m Glad My Mom Died” Jennette McCurdy. Kliknij link, aby zobaczyć wszystkich zwycięzców i zdobywców drugiego miejsca.

Eminencja w cieniu

Cena £: Darmowa gra The Eminence in Shadow to nowa gra RPG od Crunchyroll. Opiera się na anime i lekkiej powieści o tym samym tytule. W pewnym stopniu wiąże się to z anime i lekkimi powieściami, więc zdecydowanie jest to coś, w co fani anime mogą chcieć zagrać. Jest on jednak przedstawiony w taki sposób, że osoby, które nic nie widziały, nadal mogą się nim cieszyć. Pod względem mechaniki jest to RPG na wskroś. Przywołujesz postacie, aby awansować, a następnie używasz ich do kontynuowania gry. Walka jest prosta, z kilkoma przyciskami. Gracze przeważnie próbują uderzać w kombinacje, aby zadać ogromne obrażenia. Chcielibyśmy powiedzieć więcej, ale w momencie premiery gra miała kilka błędów, które programiści wciąż usuwają. Poczekaj około tygodnia, a powinno być znacznie bardziej stabilne.

Widżet powiadomień Lalitham

Cena £: 2,86 $Zrzut ekranu Lalitham Notificaiton Widget 2022Widżet powiadomień Lalitham to widżet, który wyświetla powiadomienia. Jest to pomocne, więc nie przegapisz powiadomień, a także filtruje powiadomienia. W ten sposób widzisz tylko te, które chcesz. Zasadniczo tworzysz widżet, wybierasz aplikacje, dla których chcesz widzieć powiadomienia, a widżet wyświetla te powiadomienia. Istnieje wiele sposobów dostosowywania. Deweloper podaje kilka przykładów, na przykład wykorzystanie całego widżetu tylko do powiadomień z YouTube lub podcastów, dzięki czemu nie przegapisz przesłanych materiałów od swoich ulubionych twórców. W każdym razie aplikacja działa dobrze w naszych testach i jest kilka wątków Reddit z opiniami i interakcjami programistów. Jest niszowy, ale nadal jest dobry.

Gadający Tom Czas Rush

Cena £: Darmowa gra Talking Tom Time Rush to najnowsza gra z czcigodnej serii Talking Tom. Ta gra przypomina biegacza, podobnie jak Talking Tom Gold Rush. Pod względem mechaniki jest to dość standardowe. Biegniesz ścieżką, unikając przeszkód i zbierając przedmioty. Używasz przedmiotów, aby odblokować rzeczy, które pomogą ci zrobić jeszcze większy postęp. Istnieją również dopalacze, pojazdy i stroje, które gracze mogą znaleźć i odblokować. Jest prosty, przyjazny dla rodzin i uroczy. Ogólnie rzecz biorąc, niezły wybór dla zwykłych graczy mobilnych lub ich dzieci.

Pivot: Śledzenie czasu

Cena £: BezpłatnyZrzut ekranu narzędzia Pivot Time TrackerPivot: Time Tracker to aplikacja do śledzenia nawyków. Wprowadzasz, co robisz, a następnie przeglądasz wykresy, aby zobaczyć, jak spędzasz czas. Stamtąd możesz zmienić rzeczy, aby spędzać więcej czasu na robieniu tego, co chcesz, a mniej na robieniu tego, czego nie chcesz. Działa, umożliwiając tworzenie biblioteki rzeczy, które robisz. Następnie, kiedy je robisz, otwierasz aplikację, wybierasz aktywność i mówisz, jak długo to robiłeś. Następnie aplikacja generuje raporty na podstawie wprowadzonych danych. Możesz go używać do drobnych rzeczy lub przez całe życie, wybór należy do Ciebie. Jest to również bezpłatne w momencie pisania tego tekstu. Aplikacja nie była dostępna długo, ale zdecydowanie ma pewne obietnice.

Arena króla wojowników

Cena £: Darmowa gra The King of Fighters Arena to gra walki. To także taki, który wydaje się walczyć o zdefiniowanie tego, czym chce być. Ma sterowanie walką, chyba że wielu myśliwców free-to-play. Nie są to jednak tradycyjne elementy sterujące, które fani gier walki znają i kochają. Jest element gacha z poziomowaniem w stylu RPG, więc nie możesz cały czas walczyć o zwycięstwo. W związku z tym rzeczy takie jak PvP online mogą wymknąć się spod kontroli, jeśli trafisz na zły pojedynek. Gra nie jest zła. Sterowanie jest przyzwoite, grafika jest atrakcyjna i jest wiele rzeczy do zrobienia. Jednak nie jesteśmy pewni, czy jest to gacha RPG, czy gra walki, a programiści wciąż wyszukują błędy we wczesnej fazie gry. Ma potencjał, ale jeszcze nie wiemy, jak się rozwinie.


Jeśli przegapiliśmy jakieś duże aplikacje na Androida lub nowości lub wydania gier, powiedz nam o nich w komentarzach.
Dziękuję za przeczytanie. Wypróbuj też te:

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android