5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu – Android Apps Weekly

5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu – Android Apps Weekly

Witamy w 444. edycji tygodnika Android Apps Weekly. Oto wielkie nagłówki z zeszłego tygodnia: Funkcja pulpitu nawigacyjnego tylko dla pikseli może wkrótce pojawić się na większej liczbie telefonów. Google wskazuje na taki rozwój w dzienniku zmian Google Systems Update. Dałoby to innym właścicielom telefonów możliwość ręcznej zmiany trybu wydajności. Nie wiemy, które urządzenia i kiedy to się stanie, ale Google mówi, że wybierz urządzenia z Androidem T, więc poczekamy i zobaczymy, co się stanie. Google zaczęło łączyć Google Meet i Duo. Firma planuje wprowadzić funkcje Meet do Duo, a następnie zlikwidować Meet. Przejście rozpoczęło się w tym tygodniu od zmiany nazwy Google Duo na Google Meet, co raz na zawsze udowadnia, że ​​Google zamierza wprowadzać ludzi w błąd na zawsze. Kliknij link, aby dowiedzieć się więcej. Logitech zamierza uruchomić przenośne urządzenie do gier w chmurze w 2022 roku. Zwykle nie obejmujemy sprzętu w naszych cotygodniowych podsumowaniach aplikacji, ale ten jest specjalnie zaprojektowany dla Nvidia GeForce Now i Xbox Cloud Gaming. Może również obsługiwać Stadia i Luna firmy Amazon. Niewiele jest teraz o produkcie poza potwierdzeniem jego istnienia. Więcej szczegółów znajdziesz później. Wygląda na to, że Android 13 pojawi się we wrześniu. Nowy post od Google mocno sugerował, że takie wydarzenie będzie miało miejsce. Uwagi dotyczące bezpieczeństwa dla Androida wspominają, że następna wersja powinna pojawić się 1 września 2022 roku. Chodzi o to, że wszystkie wersje beta są już dostępne, więc pozostaje tylko wersja ostateczna, dopóki Google nie wyda niezaplanowanej wersji beta. W każdym razie kliknij link, aby dowiedzieć się więcej. Najnowsze aktualizacje systemu Windows 11 zapewniają lepszą zgodność z systemem Android. Aktualizacja jest właśnie wprowadzana do beta testera. Najwyraźniej zawiera lepszą obsługę urządzeń wejściowych. Na przykład urządzenia joystickowe będą mogły być mapowane na WASD dla graczy mobilnych. Jest to mile widziany dodatek, ponieważ wiele emulatorów obsługuje już takie urządzenia wejściowe. Czekamy na więcej od firmy Microsoft. Google Play podejmuje kroki, aby się oczyścić. Niektóre nowe zmiany obejmują blokowanie aplikacji i gier naśladujących, a także blokowanie aplikacji, które korzystają z określonych rodzajów reklam w aplikacji. Nie wiemy, jak surowe będzie to naśladowanie. Zakładamy, że będzie to wystarczająco surowe, aby zapobiec czymś takim jak 800 klonów Flappy Bird, które widzieliśmy lata temu, ale nadal pozwoli na wiele gier z tego samego gatunku o podobnej mechanice. Kliknij link, aby zobaczyć rodzaje reklam, które Google Play zamierza zablokować.


Potomkowie

Cena £: $9.99 Descenders to freeridingowa gra zjazdowa. Wcielasz się w postać na rowerze, zjeżdżając tak szybko, jak to możliwe. Gra oferuje losowe generowanie poziomów, więc nie musisz zgadywać. Istnieją różne skocznie, zbocza i inne przeszkody, z których możesz zejść i pokonać. Nawet elementy sterujące są dość szczegółowe, aby zapewnić jak największą kontrolę nad rowerem i kierowcą. Są jednak pewne zastrzeżenia. W chwili pisania tego tekstu obsługa kontrolera jest nieco niestabilna. Dodatkowo gra przydałaby się trochę optymalizacji i prawdopodobnie również jakościowym suwakom, aby lepiej działać na urządzeniach ze średniej i niskiej półki. Cena jest nieco wygórowana, ale otrzymujesz całą grę za jednym zakupem bez reklam lub zakupów w aplikacji, aby zrujnować wszystko.


Przypomnienie o urodzinach i kalendarz

Cena £: Bezpłatnie / 4,49 USDZrzut ekranu przypomnienia o urodzinach i kalendarzaPrzypomnienie o urodzinach i kalendarz to dość niszowa aplikacja, ale działa całkiem dobrze. Jest to aplikacja przypominająca specjalnie na urodziny. Działa dobrze dla osób, które łatwo zapominają o urodzinach lub tych, którzy znają wiele osób. Istnieje dobra lista funkcji, w tym kopie zapasowe, kontakty i funkcja kalendarza, które pomogą Ci śledzić urodziny wszystkich osób. Aplikacja działa również w trybie offline i w razie potrzeby może eksportować do plików CSV. Jak powiedzieliśmy, jest to dość niszowa aplikacja. Otrzymasz wszystkie funkcje w darmowej wersji. Wersja premium, odblokowana za pomocą zakupu w aplikacji, w zasadzie po prostu pozbywa się reklam.


Kinja Run

Cena £: Darmowa graKinja Uruchom zrzut ekranu 2022Kinja Run to gra biegacza. Gra jak wielu innych niekończących się biegaczy. Biegasz przez poziomy, zbierając monety, usuwając złoczyńców i unikając przeszkód. Zawiera również progresję w stylu RPG i elementy roguelike. Gracze otrzymują również umiejętności, które pomagają im radzić sobie z różnymi rzeczami. Poziomy stają się coraz trudniejsze. W rzeczywistości staje się to dość trudne, im później idziesz, a wyzwaniem jest to, co zapewnia zabawę. Jeśli chodzi o biegaczy, ten wydaje się obejmować wiele baz i naprawdę fajnie się gra.


Microsoft Outlook Lite

Cena £: BezpłatnyZrzut ekranu Microsoft Office Lite 2022Microsoft Office Lite jest dokładnie tym, czym myślisz. Jest to lżejsza wersja pakietu Microsoft Office przeznaczona dla urządzeń z niższej półki, dzięki czemu możesz nadal korzystać z programu Outlook. Wiesz już, jak działa Outlook. To klient poczty e-mail. Otrzymujesz, czytasz i odpowiadasz na e-maile. Istnieje wbudowana funkcja kalendarza, aby utrzymać porządek w dniach. Zawiera nawet sugerowane odpowiedzi, funkcje organizacyjne i wykrywanie spamu. To nie jest zła lista funkcji, biorąc pod uwagę, że aplikacja ma tylko 5 MB. Szczerze mówiąc, wiele z tych rzeczy odbywa się w chmurze, a nie bezpośrednio na twoim urządzeniu. Niestety ta aplikacja nie jest dostępna wszędzie, więc nie zdziw się, jeśli okaże się, że nie możesz jej pobrać ze Sklepu Play.


Total War: Medieval II

Cena £: 14,99 USD Total War: Medieval II to najnowszy port z klasycznej serii Total War. Dla niewtajemniczonych to gra strategiczna. Toczy się w średniowieczu z 17 grywalnymi frakcjami. Gracze biorą udział w bitwach w czasie rzeczywistym, budują swoje imperium i próbują wyeliminować wszystkich wrogów. Możesz też wybrać drogę dyplomatyczną, umowy handlowe i sojusze, aby zyskać przewagę. To prawdziwa gra strategiczna bez żartów, bez zakupów w aplikacji i reklam. Dzięki temu możesz grać tak, jak chcesz i tak często, jak chcesz. Gra posiada również listę kompatybilnych telefonów. Znajdziesz je na stronie Sklep Play, do której link znajduje się poniżej. To trochę drogie, ale dostajesz tutaj pełną grę, a nie część jednej.


Jeśli przegapiliśmy jakieś duże aplikacje lub wydania gier na Androida, powiedz nam o tym w komentarzach.
Dziękuję za przeczytanie. Wypróbuj też te:

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android