10 wskazówek, jak zrobić najlepsze selfie: wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać wspaniałe rezultaty

10 wskazówek, jak zrobić najlepsze selfie: wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać wspaniałe rezultaty

Harley Maranan / Android AuthorityNie można zaprzeczyć, że niektóre selfie są lepsze od innych. Czy starasz się robić najlepsze selfie, jakie możesz? To coś więcej niż tylko skierowanie aparatu na twarz i naciśnięcie spustu migawki. Dzisiaj pokażemy Ci, jak zrobić dobre selfie w przewodniku krok po kroku, który przeniesie Twoje zdjęcia na wyższy poziom. Twoi przyjaciele, rodzina i obserwujący czekają na niespodziankę!
Pierwsza lektura: Terminy fotograficzne, które powinieneś znać

Oświetlenie jest kluczowe

Słowo „fotografia” oznacza po grecku „rysowanie światłem”. Oświetlenie jest tak samo ważne w selfie, jak w każdej kategorii fotografii. Upewnij się, że masz dobre źródło światła do robienia selfie, a zostaniesz nagrodzony znacznie lepszym zdjęciem. Przy większej ilości światła aparat może obniżyć czułość ISO i zapewnić krótszy czas otwarcia migawki. Spowoduje to znacznie mniej szumów cyfrowych i bardziej wyraźny obraz. Wszystko będzie wyglądać wyraźniej, a nawet kolory będą wyglądać lepiej. Wiemy, że złapanie najlepszego światła nie zawsze jest łatwe, w zależności od otoczenia, ale postaraj się jak najlepiej. Zalecamy robienie zdjęć blisko okien, jeśli jesteś w pomieszczeniu. Przynajmniej upewnij się, że sztuczne oświetlenie pada na obiekt, którym w tym przypadku jesteś ty. Czasami naprawdę ostre oświetlenie może również wpłynąć na wygląd twoich selfie. Zwiększa kontrast i może tworzyć zarówno ciemne cienie, jak i prześwietlone światła. Ponadto ostre oświetlenie może powodować mrużenie oczu. To sprawia, że ​​wygląda mniej niż korzystnie. Słońce jest silnym źródłem światła, więc spróbuj przenieść się w miejsce, w którym światło słoneczne nie pada na ciebie bezpośrednio. Może to być pod drzewem lub przy ścianie.

Graj z kątami

Google Pixel 4a robi selfie szerokoDavid Imel / Android Authority Wiele pracy w dobrej fotografii polega na znalezieniu dobrego kąta. Eksperymentuj z różnymi kątami, aby zobaczyć, co najlepiej pasuje do Twojego selfie. Spróbuj przechylić głowę na bok, trzymać aparat nad głową lub pochylić go lekko w dół, aby uzyskać bardziej pochlebne ujęcie. Modelki często bardzo świadomie wybierają „najlepsze kąty”. Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się nad tą koncepcją, przejrzyj swoje poprzednie selfie i sprawdź, które zdjęcia wyglądają najlepiej. Miej oko na to, które kąty najbardziej Ci odpowiadają i staraj się ich używać częściej.

Uważaj na swoją ekspresję

Selfie to przede wszystkim ludzie, dlatego ekspresja jest bardzo ważna. Oczywiście chcesz mieć pewność, że Twoja ekspresja pasuje do sytuacji lub środowiska. Wypróbuj szeroki uśmiech na szczęśliwe chwile lub subtelny, aby uzyskać bardziej swobodny wygląd. Jeśli chcesz wyglądać poważniej, spróbuj półuśmiechu lub bardziej stoickiej miny.

Przyjmij pozę!

Selfie OnePlus 7 Pro otwarte na stoleJeśli w kadrze widać część twojego ciała, powinieneś również sprawdzić, które pozy chcesz zastosować. Jest taki zwykły, w którym ludzie kładą ręce na biodrach. Możesz też spróbować zrobić coś zabawnego, na przykład unieść znak pokoju. Może pomachać do kamery? Możesz pójść na całość i trzymać rękę nad głową, aby uzyskać bardziej dramatyczny wygląd. Możliwości są nieskończone.

Niech środowisko pomoże

Jakie selfie próbujesz zrobić? Czasami zdjęcia dotyczą bardziej otoczenia, na przykład podczas odwiedzania ważnych punktów orientacyjnych lub gdy próbujesz pokazać ludziom, że coś osiągnąłeś. Może chcesz pokazać ludziom piękny widok. W takim przypadku będziesz chciał przyjrzeć się temu, co jest wokół Ciebie i co sprawi, że Twoje selfie będzie bardziej imponujące. Kiedy próbujesz pokazać swoje otoczenie, być może dobrym pomysłem jest przełączenie się na aparat szerokokątny, jeśli taki masz. Jeśli nie, zawsze możesz spróbować bardziej wysunąć rękę i zmniejszyć przestrzeń zajmowaną przez twarz i ciało w kadrze, tak aby więcej tła było widoczne. Jeśli chcesz, aby selfie bardziej dotyczyło Ciebie, spróbuj znaleźć tło, które jest tak czyste i proste, jak to tylko możliwe. Zagracone tła często rozpraszają uwagę.

Wypróbuj tryb portretowy

Zdjęcie z aparatu Google Pixel 6a w trybie portretowymDhruv Bhutani / Android AuthorityGoogle Pixel 6a PortraitTeraz, jeśli chcesz zrobić sobie selfie z zagraconym tłem i chcesz, aby bardziej się mieszały, możesz wypróbować tryb portretowy. Większość nowoczesnych smartfonów ma formę trybu portretowego. Na początek poprawiają one ogólnie wygląd selfie. Fotografia komputerowa może pomóc oczyścić skórę, poprawić ekspozycję, rozjaśnić oczy, wybielić zęby i nie tylko. Tryb portretowy może również rozmyć tło i stworzyć piękny efekt bokeh. Upewnij się tylko, że używasz rozmycia w sposób inteligentny. Nie chcesz rozmyć tła, jeśli chcesz pokazać, gdzie jesteś.

Użyj właściwych ustawień

Aplikacja aparatu Google Pixel 6aRyan Haines / Android Authority Tryb portretowy to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o ustawienia aparatu w smartfonie, które możesz wypróbować. Jeśli chcesz być bardziej zabawny, wiele aparatów telefonicznych ma również filtry, których możesz użyć do dodania unikalnych efektów do swoich zdjęć. Różne telefony mają różne możliwości, więc powinieneś je poznać, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie dostępne. Zdecydowanie powinieneś włączyć HDR, zwłaszcza jeśli chcesz uzyskać bardziej równomiernie oświetlone selfie. Jak wspomniano powyżej, powinieneś przełączyć się na obiektyw szerokokątny, jeśli masz go do dyspozycji. Pomoże to pokryć więcej tła lub zmieścić więcej osób w kadrze. Większość telefonów będzie miała również opcję lampy błyskowej do selfie, która zasadniczo będzie wykorzystywać ekran jako źródło światła. Podczas fotografowania w tym trybie telefon będzie migać białym ekranem. Jest to pomocne, gdy próbujesz zrobić dobre selfie w ciemniejszym otoczeniu.

Akcesoria

Selfie to osobowość, prawda? Duża część tego, co chcesz przedstawiać, jest wyrażana przez to, co nosisz, co jest wokół ciebie i rzeczy, które pokazują, co robisz. Na przykład, jeśli jesteś w kawiarni, dodaj swojemu zdjęciu trochę osobowości, upewniając się, że filiżanka kawy w jakiś sposób pojawi się w ramce. Może książka obok będzie dobrym dodatkiem. Możesz także spróbować dodać czapki, biżuterię, okulary przeciwsłoneczne i inne akcesoria. Niezależnie od tego, czy masz je na sobie, czy też pojawiają się na obrazie. Powinniśmy również wspomnieć, że są też akcesoria do poprawiania zdjęć selfie. Możesz wypróbować takie rzeczy, jak gimbale, kijki do selfie, przenośne lampy i nie tylko. Zapewniają one łatwy sposób na aktualizację aparatu w smartfonie.

Spróbuj edytować swoje selfie

Aplikacja mobilna Adobe Lightroom otwarta na wielu urządzeniachEdgar Cervantes / Android Authority Dla większości fotografów zrobienie dobrego zdjęcia to tylko połowa sukcesu. Teraz nadszedł czas, aby go edytować. Spróbuj nauczyć się edytować, przynajmniej na podstawowym poziomie. To naprawdę może sprawić, że Twoje zdjęcia staną się przeciętne lub nadzwyczajne. Nie muszą to być również skomplikowane edycje. Coś tak prostego, jak poprawa ekspozycji, żywsze kolory i wyeliminowanie niektórych zakłóceń może zdziałać cuda. Mamy przewodniki dotyczące edycji w Snapseed i Lightroom, jeśli potrzebujesz wskazówek, jak ulepszyć swoje zdjęcia za pomocą prostych modyfikacji.

Czy telefon z aparatem ma znaczenie?

Xiaomi Mi 11 Ultra z włączonym tylnym wyświetlaczemDhruv Bhutani / Android Authority Jako fotografowie uwielbiamy argumentować, że sprzęt nie ma znaczenia. Prawda jest taka, że ​​to stwierdzenie jest tylko częściowo prawdziwe. Więcej informacji na temat kompozycji, teorii kolorów i dodawania osobowości do zdjęcia z pewnością będzie bardziej znaczącą różnicą w robieniu dobrego selfie. To powiedziawszy, prawdą jest, że niektóre aparaty są lepsze od innych. Zwłaszcza w świecie fotografii smartfonowej, w którym wiele smartfonów jest wyposażonych w lepszy sprzęt i ulepszone narzędzia, które ułatwiają robienie lepszych zdjęć. Ponadto aparaty do selfie w smartfonach mają ogólnie niższą jakość obrazu. Jeśli możesz, powinieneś spróbować użyć tylnych aparatów, które są zwykle lepsze niż strzelanki z przodu. Niektóre telefony to ułatwiają, na przykład składane urządzenia, a niektóre wyjątkowe telefony mają tylny wizjer stworzony specjalnie do robienia selfie. Wyraźnym przykładem jest Xiaomi Mi 11 Ultra.

Często zadawane pytania

Co to jest selfie? Selfie to fotografia, na której fotograf robi sobie zdjęcie. Stało się to bardzo powszechną praktyką od czasu boomu na smartfony. Ludzie mają teraz w kieszeniach doskonałe aparaty. Czy tylne aparaty są lepsze niż aparaty do selfie? W smartfonach aparaty skierowane do tyłu są zwykle znacznie lepsze niż przednie. Niektórzy producenci starali się być wyjątkiem, ale rzadkością są urządzenia z równymi lub lepszymi przednimi aparatami. Czy mogę robić selfie w formacie RAW? Jeśli Twój telefon lub aplikacja aparatu ma możliwość robienia zdjęć w formacie RAW, powinna być w stanie to zrobić niezależnie od używanego aparatu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android