Akcesoria z pierwszej ręki

Akcesoria z pierwszej ręki

Post sponsorowany 13 października,

Dlaczego coraz więcej osób kupuje produkty bezpośrednio od producenta

Jeszcze kilka lat temu powszechną praktyką było umieszczanie akcesoriów bezpośrednio w koszyku przy zakupie smartfona w sklepie, na przykład w firmie telefonii komórkowej lub na rynku technologicznym. W ostatnich latach to się znacznie zmieniło. Przynajmniej dla młodszej grupy docelowej w wieku od 18 do 29 lat. Dwie trzecie nabywców smartfonów kupuje teraz akcesoria do swojego telefonu bezpośrednio od producenta lub w sklepie internetowym. Również po to, aby pozostawić wartość dodaną dealerowi płacącemu podatki, a nie gigantom internetowym à la Amazon and Co.

Szybkie sposoby

Ma to kilka zalet. Kupujący mają możliwość wyboru z dużo większego asortymentu. Nie jesteś zależny od wyboru najmniejszego zła z tego, co masz w magazynie, ale zwykle korzystasz z dużej puli dostępnych produktów. Ponadto wiele produktów może być bardziej zindywidualizowanych, np. pokrowce w ulubionym kolorze lub z wybranym wzorem.

Ale sprzedawcy również odnoszą ogromne korzyści z tego rozwoju. Wielką zaletą dla producentów, którzy pełnią również rolę operatorów sklepów jest więc bezpośredni kontakt z klientem. W ten sposób prośby klientów, informacje zwrotne i krytyka mogą być rozpatrywane znacznie szybciej niż miałoby to miejsce, gdyby nadal był zaangażowany pośrednik. Klienci mają również możliwość bezpośredniego porozmawiania z obsługą klienta producenta – kolejna zaleta. Przeczytaj także wywiad po prawej.

Sukces 4smarts polega na tym, że niewielkie odległości i regularna koordynacja zapewniają, że te produkty, które są aktualnie potrzebne, są przez cały czas dostępne dla potencjalnych klientów w sklepie internetowym.


Panie Rouhany, my i wielu innych zauważyliśmy już od około roku, że jako producent oferuje Pan również własny sklep internetowy dla klientów końcowych. Jak to się stało?

Firma 4smarts znana jest jako firma zorientowana na innowacje od momentu powstania w 2014 roku. Jest to szczególnie widoczne w przypadku naszych produktów, w których często odgrywamy pionierską rolę w Niemczech. Produkty często otrzymujemy od nas na dwa do trzech lat, zanim zadomowią się na rynku masowym.

Oczywiście nie umknął naszej uwadze wyraźny trend kupowania bezpośrednio od producenta. Coraz więcej osób oczekuje, że w razie jakichkolwiek pytań będzie w stanie skontaktować się bezpośrednio z producentem. Wiedzieliśmy, że jako średniej wielkości producent musimy wszystkim tym ludziom zaoferować rozwiązanie. Dlatego w 2020 roku postanowiliśmy poszukać bezpośredniej drogi do klienta końcowego. W interesie klientów końcowych, naszych klientów biznesowych i nas samych jako producentów. W 2021 r. zrobiliśmy wszystko, co konieczne, aby być obecnym jako producent w D2C ze zwykłą jakością.

Czy jako producent nie konkurujesz ze swoimi poprzednimi klientami, sprzedawcami?

nie W rzeczywistości nasi sprzedawcy korzystają z naszej strategii D2C. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów, możesz je teraz skierować bezpośrednio do naszego działu obsługi klienta. Jakość naszych produktów znacznie wzrasta również dzięki bezpośrednim informacjom zwrotnym od klientów. To wszystko nie było wcześniej możliwe. Nie konkurujemy z naszymi resellerami, ale zamykamy lukę w stosunku do klientów, którzy chcą kupować bezpośrednio od producenta. Intensywna współpraca z resellerami teraz iw przyszłości jest nadal naszym priorytetem.

Jakie były największe wyzwania dla Ciebie jako producenta, aby stać się aktywnym również w obszarze D2C?

Obszar biznesowy B2B bardzo różni się od obszaru biznesowego D2C pod względem logistyki, księgowości, obsługi klienta i danych produktowych. W B2B wysyłamy zazwyczaj wiele palet na zamówienie za granicę. Zwroty są po prostu odliczane od przyszłych zakupów. W ramach obsługi klienta dostępna jest stała, osobista osoba kontaktowa. Inaczej jest w obszarze D2C. Musimy być w stanie wysyłać małe paczki w bardzo efektywny sposób. Podatek od wartości dodanej jest obliczany inaczej dla każdego kraju, a w obsłudze klienta szybki czas reakcji liczy się bardziej niż bezpośredni kontakt.

Musieliśmy zmapować oba obszary biznesowe jednym systemem informatycznym i zrestrukturyzować niektóre procesy logistyczne. W 2021 roku spędziliśmy dużo czasu wprowadzając nowy system ERP. Musieliśmy przemyśleć procesy i zmienić sposób myślenia naszej firmy. Zawsze trochę czasu zajmuje ukształtowanie się nowego sposobu myślenia w firmie. Przeszkoliliśmy wszystkich naszych pracowników oraz przeprowadziliśmy liczne spotkania i imprezy zespołowe, aby opanować ten proces zmian. Wszyscy brali czynny udział w transformacji. Zrobiliśmy to razem.

W jakim stopniu 4smarts czerpie korzyści z aktywności w obszarze D2C?

Jako producent mamy możliwość ustalenia wyglądu naszej firmy przynajmniej online. W ten sposób wystawiamy produkty w różnych kanałach i tworzymy jednolity wizerunek naszej marki. Otrzymujemy również bezpośrednie informacje zwrotne od klientów, co wyraźnie pomaga nam w rozwoju produktu. Wreszcie, lepiej rozumiemy wyzwania naszych klientów biznesowych i możemy ich znacznie lepiej wspierać.

Jak wygląda przyszłość 4smarts? Co zrobisz dalej?

Położono podwaliny pod przyszłość. Nie wykorzystujemy jeszcze całego potencjału, jaki niesie ze sobą restrukturyzacja. W przyszłości pojawimy się jeszcze wyraźniej jako marka i silniej będziemy kształtować wizerunek naszej marki.

Ten pozytywny rozwój powinien przynieść korzyści naszym partnerom biznesowym, dla których nasza marka jest siłą napędową w swoim asortymencie. Jako producent chcemy oferować wszystkim klientom końcowym doskonałą obsługę. Już jesteśmy w tym całkiem dobrzy, co wyraźnie pokazują nasze recenzje na portalu Trustpilot.

-20% kod rabatowy: magazyn na smartfony

20% zniżki na wszystkie produkty bez rabatu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android