Troll z Twittera kupuje Twittera: Elon Musk sprawia, że ​​umowa z potworem jest idealna

Troll z Twittera kupuje Twittera: Elon Musk sprawia, że ​​umowa z potworem jest idealna

Ma już ponad 80 milionów obserwujących, ale to za mało dla Elona Muska. Miliarder Tesli zwiększył swój niedawno nabyty udział w Twitterze o prawie 10 procent i całkowicie przejął serwis społecznościowy. Twitter potwierdził miliardową umowę, która może fundamentalnie zmienić Twittera.

Aktualizacja 25.4.:

Elon Musk kupuje Twittera za 44 miliardy dolarów

Po kilku tam i z powrotem mega oferta jest idealna: Twitter akceptuje ofertę przejęcia Elona Muska. Miliarder i szef Tesli i SpaceX przejmuje serwis społecznościowy Twitter za 44 miliardy dolarów (źródło: Twitter). Po sfinalizowaniu umowy Twitter nie będzie już przedmiotem publicznego obrotu i będzie całkowicie własnością prywatną.

Elon Musk był cytowany jako powiedział, że Twitter jest „filarem demokracji” i już zapowiedział pewne zmiany wraz z przejęciem. Więc on chce wypuść algorytm Twittera na licencji open sourcezwalczaj boty spamujące i wprowadzaj uwierzytelnianie dla wszystkich użytkowników.

Nawet przed przejęciem motywów Muska było wiele znaków zapytania. Ekscentryczny miliarder technologiczny miał wiele w przeszłości wątpliwe rozumienie wolności słowa pokazane, na przykład, gdy zwalniał pracowników, którzy wskazywali na żale w jego firmie lub próbowali uciszyć krytyków (źródło: LA Times).

Po przejęciu jedna z najważniejszych platform komunikacyjnych na świecie jest w rękach takiego człowieka, bez nadzoru akcjonariuszy i inwestorów. Biorąc pod uwagę już gorące dyskusje na Twitterze o globalnych wydarzeniach politycznych takie jak wojna na Ukrainie, zmiany klimatyczne czy zbliżające się wybory w USA i możliwy powrót Donalda Trumpa, pozostaje wiele znaków zapytania, dokąd ta umowa nas zaprowadzi.

Pierwotny raport z 4 kwietnia 2022 r.:

Elon Musk kupuje 9,2 procent Twittera

Mając 80,1 miliona obserwujących, Elon Musk jest już jednym z najczęściej używanych użytkowników Twittera. Teraz najbogatszy człowiek na świecie zapewnił sobie kawałek Twittera: za równowartość około 2,6 miliarda Musk dołącza do Twittera (źródło: Komisja Papierów Wartościowych i Giełd). Za to otrzymuje około 73 mln akcji na Twitterze i tym samym jest właścicielem 9,2 proc. firmy.

Wpis Muska ma Cena akcji podniesiona przez Twitter. W obrocie przedrynkowym firma, która powstała 15 lat temu, chwilowo wzrosła o 25 proc. W międzyczasie kurs nieco zelżał, ale nadal może wykazywać 20% plus w porównaniu z poprzednim dniem. Dla Muska inwestycja już się opłaciła.

Twitter jest jednym z najważniejszych rzeczników Muska. Ostatnio ekscentryczny miliarder wezwał prezydenta Putina do zaangażowania się w „walkę między ludźmi”, na co Kreml nie zareagował. Popularne są również stwierdzenia dotyczące kryptowalut, z których niektóre powodują zauważalne wahania cen w Bitcoin & Co. Tweety wokół Tesli mają w przeszłości Muska Kłopoty z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd wniesione w.

Więcej niż Tesla i SpaceX: to największe projekty Elona Muska.

Elon Musk: Własny klon Twittera poza stołem?

Public Musk częściowo krytyczny wobec Twittera jako firmy. Między innymi według Muska Twitter nie powinien być zgodny z „zasadami wolności słowa”. Twitter pomógłby również podkopać demokrację. Podobno Musk planuje nawet własną ofertę w mediach społecznościowych, jak wyjaśnił pod koniec marca. „Poważnie o tym myślał”. Czas pokaże, czy po dołączeniu do Twittera nadal będzie realizował te plany.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech