Ostatnio coraz częściej czytasz lub słyszysz termin „zgnilizna mózgu” lub „zgnilizna mózgu” na TikToku, Instagramie i ogólnie w Internecie. Co dokładnie oznacza termin, który stał się memem o memach, dowiesz się tutaj.
Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, otrzymamy prowizję wspierającą naszą pracę redakcyjną. Cena dla Ciebie pozostaje niezmieniona. Te linki partnerskie są oznaczone symbolem. Dowiedz się więcej.Cyfrowa równowaga: Żyj łatwiej dzięki smartfonom – 30-dniowe wyzwanie – Cyfrowy Detoks
Wydawnictwo Heyne
Znaczenie i tłumaczenie słowa „Brainrot”
Termin „Brainrot” składa się z angielskich słów „brain” i „rot” (rot). W dosłownym tłumaczeniu oznacza „zgniliznę mózgu” lub „zgniliznę mózgu”. Jednak w TikTok and Co. termin ten jest używany nie tyle w odniesieniu do poważnej diagnozy medycznej lub stanu psychicznego, ale raczej jako ironiczny samoopis lub krytyka określonych treści lub użytkowników.
„Brainrot” lub „brain rot” stało się slangowym słowem w sieciach społecznościowych opisującym absurdalne lub nielogiczne opinie, myśli i treści wyrażane lub produkowane przez ludzi. Mówi się, że ten stan osiąga się, gdy spędza się zbyt dużo czasu w Internecie z błahymi treściami lub w specjalnych społecznościach internetowych. „Brain red” zwykle odnosi się do filmów lub tweetów, które wydają się całkowicie nierealne. Pewne treści wywierają tak silny wpływ na zachowanie ludzi, że język i myślenie są prawie niezrozumiałe dla przeciętnego człowieka.
Postacie i zastosowanie „Brainrot”
„Czerwony mózg” może przybierać różne formy. Z jednej strony możesz użyć go jako samoopisu, gdy spędziłeś zbyt dużo czasu na określonym typie treści, aby wygłosić o sobie stwierdzenie w stylu: „Ta nowa seria zupełnie mnie rozwaliła, Nie mogę myśleć o niczym innym!” Mógłby.
Najczęściej jednak używa się go jako reakcji, gdy ktoś za bardzo zapadł się w „króliczą norę”, tak że niszowa kultura i jej ekspresja znalazły odzwierciedlenie w jego własnym języku i sposobie myślenia. Spektrum jest niesamowicie duże. Odniesienie do „czerwieni mózgu” można wywołać z uśmiechem, jeśli Twój znajomy nagle włączy poszczególne japońskie terminy do codziennego życia z powodu nadmiernego oglądania anime lub zastosuje określone terminy z gier wideo w normalnym życiu.
Sytuacja jest poważniejsza, jeśli dana osoba ma wrażenie, że sombie mówi tylko memami i internetowym slangiem, przez co osoby z zewnątrz nie mogą już śledzić rozmowy. Jednak poważna krytyka stanie się dopiero wtedy, gdy ktoś w mediach społecznościowych coraz bardziej wplątuje się w mrożące krew w żyłach historie spiskowe i nagle opisuje siebie jako płaskoziemcę lub wierzy w ludzi jaszczurek.
Oksfordzkie Słowo Roku 2024
Choć termin ten nie jest jeszcze w naszym kraju zbyt rozpowszechniony i zwykle pojawia się jedynie w mediach społecznościowych, w anglojęzycznej części świata sytuacja wygląda nieco inaczej. Tutaj właśnie pojawia się „zgnilizna mózgu”. Słowo roku 2024 największa prasa uniwersytecka na świecie (źródło: Oxford University Press).
Mistrz memów: udowodnij swoją wiedzę internetową w quizie
GIGA poleca
Więcej ciekawych artykułów