23 science fiction pokazuje, że zapomniałeś

23 science fiction pokazuje, że zapomniałeś

W międzyczasie w nieskończonych przestrzeniach kosmosu pojawiają się niezliczone serie science fiction. Odkryliśmy kilka serii, o których mogłeś już dawno zapomnieć, aby ci o nich przypomnieć.

Science fiction nie jest już niszą i jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych gatunków filmów i seriali. Każdy zna „Star Treka”, „Gwiezdne wojny”, „Planetę małp” czy „Doktora Who”.

Ale dopiero gdy głębiej mówisz o science fiction, zdajesz sobie sprawę, o czym prawie zapomniano. Często nie pamiętasz tytułu serii i próbujesz przekazać osobie, z którą rozmawiasz, co masz na myśli parafrazami, gestami i udawanymi dźwiękami. Podwójnie problematyczne, jeśli druga osoba naprawdę nie zna serii.

Tutaj podsumowaliśmy 23 z tych „uch, wiesz, program z… eee… och, wiesz o tym!” w gatunku science-fiction.

Seria Tek War, wyreżyserowana przez Williama Shatnera i z udziałem Williama Shatnera, składa się z czterech filmów i jednego sezonu składającego się z 18 odcinków. W roku 2045 zaawansowana technologicznie agencja bezpieczeństwa Cosmos toczy wojnę z cybernarkotykiem znanym jako Tek. Były policjant Jake Cardigan zostaje uwolniony z zimnej komory po 4 latach. Właściwie miał odsiadywać wyrok 15 lat, ale teraz Kosmos złożył mu jednorazową propozycję udowodnienia swojej niewinności poprzez odkrycie machinacji Teklordów jako prywatny detektyw.

W rozwiniętym społeczeństwie organizacja „Sanktuarium” zajmuje się badaniem i ochroną potworów i istot nadprzyrodzonych. Wampirza krew, geny wilkołaka czy zdolność teleportacji również sprawiają, że sam zespół nie jest zwykłym człowiekiem.

Cade Foster prowadzi proste, ale idylliczne życie, które jednak stopniowo zaczyna się chwiać. Czego na początku nie wie, jest obiektem testów kosmitów, testujących ludzką wolę. Ale to dopiero pierwsza faza, obcy już nas zinfiltrowali i dążą do znacznie większych celów. Ale jak Foster może to udowodnić?

W roku 2149 życiu na ziemi zagraża przeludnienie i katastrofalna jakość powietrza. Jednak naukowcy odkrywają szczelinę czasową, która umożliwia dostęp do kredowego świata na równoległej osi czasu. Pielgrzymi, którzy wyruszają w podróż na nową ziemię, muszą teraz przetrwać wśród dinozaurów i śmiercionośnej flory oraz zbudować nową przyszłość dla ludzkości.

„Sliders” opowiada o przygodach studenta fizyki Quinna, który wynalazł urządzenie otwierające drzwi do równoległych światów. Niestety, nie ma jednak bezpośredniego sterowania, więc on i jego przyjaciele podróżują w sposób niekontrolowany przez multiwers, zawsze w poszukiwaniu „prawdziwego” świata.

Stworzony przez twórcę Star Trek, Gene’a Roddenberry’ego, Mission Earth – They Are Among Us to serial science fiction o konflikcie między pokojowymi gatunkami obcymi, które lądują na Ziemi w 2015 roku. Taelonowie przynoszą ludziom zaawansowaną technologię i medycynę, ale nie wszyscy ludzie wierzą w całkowicie bezinteresowne zachowanie obcych.

„Lexx – The Dark Zone” to najgłębsze science fiction. Okres prawie 6000 lat jest traktowany przez cztery pory roku. LEXX to żywy statek kosmiczny i najpotężniejsza broń w dwóch wszechświatach. Dość przypadkowa załoga składa się z głupiego dowódcy Tweedle, niegdyś niesamowicie brzydkiego niewolnika seksualnego Zeva i nieumarłego, ale ocalałego zabójcy Kaia.

W „Powrocie do przeszłości” fizyk kwantowy dr. Samuel Beckett jest akceleratorem kwantowym – ale kiedy próbuje go na sobie, przeszkadza mu wyższa istota. Teraz wynalazca podróżuje bezcielesnie przez drugą połowę XX wieku, a jego świadomość łączy się z ludźmi, którzy są na skraju tragedii.

NSA opracowuje kapsułę czasu z obcą technologią z Roswell – może ona przenieść człowieka dokładnie 7 dni w przeszłość. Mówi się, że były elitarny żołnierz Frank Parker, który ma fotograficzną pamięć, używa maszyny do zapobiegania atakom terrorystycznym i innym katastrofom.

Podczas gdy seria filmów pozostaje popularna i dobrze znana, serial animowany z późnych lat 90. odchodzi w zapomnienie. Niesłusznie, ponieważ kontynuacja przygód agentów J, K i L również może emanować typowym dla „Facetów w czerni” urokiem jako kreskówka, choć nieco bardziej przyjazna dzieciom. Zdecydowanie lepszy od drugiego filmu…

Każdego dnia czerwony kot stawia jutrzejszą gazetę przed drzwiami domu maklera giełdowego w Chicago, Gary’ego Hobsona. Ten następnie próbuje zmienić swoje życie na lepsze, w którym chce zapobiec nadchodzącym wypadkom i katastrofom.

W „Earth 2” mała awangarda wyrusza na kolonizację obcej planety, która ma służyć jako nowa planeta domowa dla ludzkości, wbrew głosowaniu ziemskiego rządu. Niespodziewanie na planecie rozwinęło się już inteligentne życie, a niektórzy ludzie już tu są.

Podobnie jak dwa filmy „Pamięć absolutna”, niemiecko-kanadyjski serial „Pamięć absolutna 2070” jest luźno oparty na twórczości Philipa K. Dicka. Serial science-fiction noir, który został odwołany po jednym sezonie, nie ma nic wspólnego z filmami. Ze względu na wczesne zakończenie serii, historia doświadczonego badacza i jego partnera, który nieświadomie był androidem „klasy Alfa”, nigdy nie została opowiedziana do końca.

Czeski serial science-fiction „The Visitors” lub „Expedition Adam ’84” przedstawia utopijną wizję wspólnej przyszłości ludzkości. W roku 2484 ludzkość żyje pod wspólnym rządem, a problemy takie jak głód, choroby czy wojny należą już do przeszłości. Ale meteoryt grozi zniszczeniem ziemi, która stała się rajem.

Farscape jest pamiętany ze swoich wyszukanych kostiumów i animatroniki. W tym celu australijska produkcja skorzystała z usług firmy zajmującej się efektami specjalnymi twórcy Muppetów, Jima Hensona Creature Shop. Ale niezapomniany jest też niecodzienny sposób opowiedzenia historii i fakt przemierzania wrogiego wszechświata nieuzbrojonym statkiem.

Nowozelandzki serial science-fiction dla nastolatków „The Tribe” trwał łącznie 260 półgodzinnych odcinków w ciągu 5 lat. Jak sugeruje niemiecki podtytuł „Świat bez dorosłych”, chodziło o ocalałych nastolatków i dzieci po tym, jak wirus zabił wszystkich w wieku dorosłym. Aby zapewnić sobie przetrwanie, nastolatki połączyły siły, tworząc plemiona.

Podobnie jak wspaniały wzór do naśladowania The Twilight Zone, każda część Outer Limits dotyczy jednej historii. „Outer Limits” koncentruje się wyraźnie na science fiction. Każdy odcinek dotyczy określonej koncepcji naukowej, takiej jak sztuczna inteligencja, podróże w czasie, światy równoległe i ich potencjalnie śmiertelne skutki dla ludzkości i naszego społeczeństwa.

Niemiecko-brytyjski serial science-fiction „Stacja kosmiczna Unity” nie pokazuje żadnych większych bitew kosmicznych ani obcych ras obcych, ale raczej wspólne życie na pierwszej komercyjnej stacji kosmicznej „Unity”, która wejdzie na orbitę w niezbyt odległej przyszłości , nadchodzi rok 2015.

Sitcom science-fiction dla nastolatków Mój ojciec jest kosmitą opowiada o 13-letniej, pół-Antarejskiej Evie. Jako nastolatka odkrywa swoje specjalne zdolności, takie jak zatrzymywanie czasu. Następnie matka opowiada jej o swoim ojcu. Choć nastolatek dysponuje teraz niesamowitymi mocami, musi z nimi uważać, by nie wyjść na jaw jako półkosmita.

Odległa przyszłość: Rok 1999. W ośrodku badawczym „Mondbasis Alpha” mieszka obecnie 300 osób. Ludzkość przygotowuje się do podróży na planetę Meta, gdzie pojawiają się oznaki inteligentnego życia. Ale wysypiska odpadów nuklearnych na Księżycu powodują poważną chorobę w bazie księżycowej, a kiedy jedno z wysypisk zapala się, cały księżyc zostaje wyrzucony z orbity Ziemi i teraz dryfuje w kosmos.

Jako dziecko Jarod został zabrany do „Centrum”, gdzie cudowne dziecko przetrwało lata eksperymentów. Jarod jest tak zwanym „Pretendentem”, jego specjalna umiejętność to mieszanka oszustwa i perswazji. Potrafi zmienić się w prawie każdą inną osobę. Kiedy Jarod ucieka, postanawia dowiedzieć się więcej o swojej przeszłości i wykorzystać swoje zdolności, by pomagać ludziom.

W PSI Factor „Pogromca duchów” Dan Akroyd prowadzi go przez zjawiska paranormalne badane przez OSIR (Biuro Badań i Badań Naukowych). Zespół naukowców i ekspertów bada różne zjawiska i przypadki nadprzyrodzone.

Ściśle mówiąc, nikt w Niemczech nie mógł „prawie zapomnieć” tego animowanego spin-offu „Stargate”, ponieważ „Stargate Infinity” nigdy nie był emitowany w tym kraju. Co ciekawe, niemiecki soundtrack pojawił się po raz pierwszy wraz z wydaniem DVD w Wielkiej Brytanii. Jednak gdy już spodoba ci się pierwszy odcinek tej mikstury, wolisz o tym zapomnieć, nawet jako zagorzały fan Stargate.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech