To niedrogie podświetlenie sprawia, że ​​Twój duży telewizor jest jeszcze bardziej wciągający

To niedrogie podświetlenie sprawia, że ​​Twój duży telewizor jest jeszcze bardziej wciągający

Od prawie dwóch dekad intrygują mnie telewizory Ambilight firmy Philips. Patrzenie, jak te wyświetlacze krwawią na ścianę w promiennej synchroniczności, jest czymś, co warto zobaczyć. Po prostu nie mogłem uzasadnić wyższej ceny, pomimo obietnicy bardziej wciągającego oglądania. Następnie Philips Hue wprowadził zewnętrzny Hue Play Box, który dodaje Ambilight do każdego telewizora. Ale kosztował 229 dolarów i wymagał zakupu lampek do użycia, nadal był zbyt drogi dla mojego taniego tyłka. Kilka miesięcy temu odkryłem podświetlenie telewizora Immersion, sprawdzając nową wolnostojącą lampę Lyra firmy Govee. Lyra jest fajna, ale zestaw podświetlenia Govee Immersion wydawał się być marzeniem moich budżetowych marzeń. Razem mogą przekształcić nijaki salon w hiperchromatyczną imprezę. Za 80 USD (a czasami mniej, jeśli znajdziesz go w sprzedaży), w tym wszystkie komponenty potrzebne do jego działania, poza samym telewizorem, zestaw Govee Immersion oferuje znacznie lepszą propozycję wartości niż Philips.

Dobry towar

Działa z dowolną zawartością na wyświetlaczu w przeciwieństwie do Hue Play Box Dodatkowe zanurzenie jest naprawdę świetne Świetny stosunek jakości do ceny Kamerę można zamontować na górze lub na dole telewizora

Złe rzeczy

Dodawanie naklejek do drogiego telewizora nie jest zabawne Światło zakłóca działanie aparatu, gdy jest zamontowane na spodzie telewizora Podświetlenie rozpraszające niektóre treści Instalacja może być kłopotliwa i wymaga cierpliwości Instalacja zestawu oświetlenia Govee Immersion z tyłu telewizora zajęła około godziny, głównie z powodu zaleca się ostrożność podczas przyklejania ponad 12 stóp lamp LED do cienkiego i drogiego telewizora LG OLED. Immersyjny pasek świetlny to pojedyncza nić diod LED RGBIC, która znajduje się na warstwie mocnego kleju 3M. Użyłem taśmy maskującej do przygotowania instalacji przed zdjęciem tylnej części taśmy 3M, aby na stałe przymocować diody LED na całym obwodzie telewizora. Nawet wtedy nadal musiałem przesuwać lewą i prawą sekcję LED. Dopiero po włączeniu świateł zdałem sobie sprawę, że paski były zbyt blisko lewej i prawej krawędzi, przez co były widoczne z przodu. Na szczęście paski odkleiły się dość łatwo, co pozwoliło mi ponownie przymocować je bliżej środka bez konieczności ponownego podgrzewania taśmy 3M suszarką. Govee twierdzi, że zestaw Immersion nadaje się do telewizorów o przekątnej od 55 do 65 cali, z pojedynczym paskiem świetlnym LED podzielonym na sekcje o wymiarach 70 cm po bokach i 120 cm wzdłuż góry i dołu. W przypadku mojego 55-calowego telewizora musiałem dużo skręcać i naciągać taśmy LED, aby upewnić się, że luzy zapętlone w rogach nie były widoczne z przodu. To wszystko było trochę prób i błędów podczas swobodnego korzystania z samoprzylepnych zacisków do kabli dołączonych do zestawu. Instalacja powinna być łatwiejsza na większych telewizorach. Widok siatki

Podświetlenie Govee Immersion TV Backlight wykorzystuje zewnętrzną kamerę do synchronizacji diod LED z dowolnymi kolorami wykrytymi na ekranie. I odwrotnie, Hue Play Box działa tylko z treścią przesyłaną do niego przez HDMI. Daje to Govee przewagę każdemu, kto w dużym stopniu polega na treściach pochodzących bezpośrednio z aplikacji zainstalowanych na telewizorze Smart TV. Umieszczenie kamery ma kluczowe znaczenie dla działania, ponieważ obserwuje ona krawędzie wyświetlacza, a następnie mapuje kolory z powrotem do każdej diody LED na pasku. Wszystkie materiały marketingowe Govee sugerują, że aparat musi być umieszczony na telewizorze. Dopiero po otwarciu aplikacji telefonu towarzyszącego dowiesz się, że można ją również umieścić na dole, co w mojej konfiguracji wygląda znacznie lepiej. Mój telewizor stoi na szafce z soundbarem z przodu, który całkowicie chowa kamerę zamontowaną poniżej. Niestety listwa dźwiękowa blokuje również większość dolnego paska diod LED, więc nie mam pełnego 360-stopniowego doświadczenia Ambilight. Minusem mocowania kamery od spodu jest wzrost interferencji światła, wpływając na dokładność kolorów podświetlenia Immersion. W mojej konfiguracji światło wylewa się z pobliskich drzwi ogrodowych, powodując drobne zakłócenia. Na poniższym suwaku obrazu możesz zobaczyć, jak strumień świetlny Govee Lyra wpływa na podświetlenie Immersion po włączeniu. Zamontowanie kamery na telewizorze pozwoliłoby w większości uniknąć tego. Ale dla mnie wolę zgasić światło niż cały dzień patrzeć w kamerę.

Kamera umieszczona w dolnej części telewizora może odbierać zakłócenia świetlne, co pokazuje przesunięcie kolorów Lyry wzdłuż lewej krawędzi telewizora. Kalibracja aparatu nie jest przeznaczona dla osób o słabym sercu, ponieważ wymaga przyklejenia siedmiu pomarańczowych bloków do ekranu telewizora. Przykleiłem mój, jakbym miał do czynienia z żywymi materiałami wybuchowymi, a bloki odpadły bez pozostawiania śladów. Ale chłopcze, czy te kroki były nieprzyjemne. Kalibracja kamery z rybim okiem jest wtedy kwestią użycia aplikacji Govee Home w celu wyrównania prowadnicy kamery z blokami. Nie spiesz się z tym krokiem. Twoja pracowitość zostanie nagrodzona dokładną mapą kolorów, którą będziesz mógł cieszyć się długo w przyszłości.

Rzut okiem na najbardziej przydatne ustawienia trybu wideo, w tym Część lub wszystko, Gra lub film oraz Jasność i nasycenie. Govee Immersion można kontrolować za pomocą aplikacji Govee Home przez Bluetooth lub Wi-Fi. Istnieje również dedykowany moduł sterujący, który znajduje się na linii z paskiem LED z tyłu telewizora (przy użyciu większej ilości taśmy 3M). Światła obsługują Asystenta Google i Alexę po wyjęciu z pudełka. Podłączyłem swoją do inteligentnej wtyczki (port USB telewizora nie jest opcją), która automatycznie włącza i wyłącza diody LED wraz z telewizorem. Działa dobrze, ponieważ Immersion pamięta ostatni tryb, w którym był przed wyłączeniem. Aplikacja Govee Home to miejsce, w którym zapoznasz się z przytłaczającym zestawem opcji. Dostępne są tryby interaktywne, dzięki którym paski reagują na muzykę i wideo, oraz tryby statyczne zbudowane wokół preferowanych wzorów kolorów i scen. To właśnie w trybie wideo spełniłem swoje ambicje dotyczące Ambilight. Tryb wideo można ustawić na część lub całość. Część sprawia, że ​​każda dioda LED RGBIC reaguje lokalnie na to, co dzieje się na wyświetlaczu obok, podczas gdy Wszystko tworzy jednolite podświetlenie koloru oparte na średniej z tego, co kamera widzi na wyświetlaczu. Tryb wideo można dodatkowo udoskonalić, wybierając grę lub film. Tryb gry powoduje gwałtowną zmianę kolorów, podczas gdy film zapewnia płynniejsze, ale wolniejsze przejścia kolorów. Po kilku tygodniach testów ostatecznie zdecydowałem się na tryby wideo Part / Movie z jasnością ustawioną na 75 procent i nasyceniem ustawionym na około 15 procent. Te ustawienia zapewniają najlepszą równowagę między zanurzeniem a rozproszeniem treści, które oglądałem najczęściej: filmów, seriali telewizyjnych, niektórych animacji i dużej ilości piłki nożnej podczas rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA. Piłka nożna wygląda świetnie w trybach Part/Film, zwłaszcza gdy Anglia zdobywa punkty. Piłka nożna wyglądała niesamowicie w tych sceneriach, gdzie długie ujęcia z jednej kamery pokazują wielkie pokosy zielonej trawy i jednolicie odzianą widownię. Adaptacyjne podświetlenie znacznie zwiększyło wrażenie immersyjne, zwłaszcza w godzinach wieczornych, kiedy Govee Immersion nie konkurował ze słońcem. Govee Immersion w trybie części/filmu może być opóźniony w treści dzięki szybkim edycjom. Tryby Wszystkie / Film lub Część / Gra mogą poprawić wydajność. Ustawienia Part / Movie nie były idealne do oglądania filmów z szybkimi ujęciami akcji. Opóźnienie w ułamku sekundy między zmianą wyświetlacza a wykryciem jej odchylenia okazało się rozpraszać w niektórych scenach, wyciągając widza z akcji, zwłaszcza gdy kolory były niewłaściwe. Przejście do ustawień gry (szybsza reakcja) lub wszystkich (jednolite podświetlenie) pomogło poprawić wrażenia. W przeciwnym razie mógłbym po prostu przyciemnić jasność LED, aby podświetlenie było mniej widoczne. Jednak nigdy nie rozpraszało mnie to na tyle, by zmusić mnie do całkowitego wyłączenia podświetlenia.

Podświetlenie immersyjne ustawione na tryb Wszystko / Film sprawia, że ​​The Handmaid’s Tale jest jeszcze bardziej przerażające.

Szybko poruszająca się animacja wygląda świetnie przy zwiększonej jasności i nasyceniu (tryb części/filmu).

Również anime (tryb części / filmu).

Piłka nożna wygląda niesamowicie w trybie części/filmu, dzięki szerokim ujęciom z kilkoma zmianami kamery. W przypadku programów telewizyjnych, takich jak The Handmaid’s Tale, wolałem rzeczy w trybie Wszystko / Film i pozwalałem Govee wybrać jednolite kolory podświetlenia. Najczęściej wybierał głęboką, gniewną czerwień. Jak propos. Ogólnie jestem zadowolony z dokładności odwzorowania kolorów, chociaż czasami się myli. Niemniej jednak nigdy więcej nie chcę oglądać telewizji bez wciągającego, dynamicznego podświetlenia.

Idealnie, stojąca lampa Lyra synchronizowałaby kolory z kamerą Immersion dla dynamicznych scen, takich jak te. Idealnie byłoby, gdyby Govee Lyra zsynchronizowała się z Govee Immersion, aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia podobne do Ambilight. Chociaż możesz tworzyć inteligentne łącza w aplikacji Govee, aby zsynchronizować niektóre funkcje świateł Lyra i Immersion, jest to ograniczone do włączania/wyłączania lub synchronizacji kolorów. Nie mogą synchronizować informacji zebranych przez kamerę Immersion. Szkoda, bo chciałbym przekształcić obszar telewizora w prowizoryczny Microsoft IllumiRoom. Sam Govee Lyra jest schludny, ale efekciarski. Brakuje trybu wideo, ale poza tym zawiera wszystkie te same tryby światła, co podświetlenie immersyjne. Ale żadna z nich nie jest zbyt przekonująca, chyba że Twoim zadaniem jest DJ-owanie imprez tanecznych dla dzieci. Trudno uzasadnić wolnostojącą pionową taśmę świetlną LED, która kosztuje 149,99 USD, podczas gdy Immersion za 79,99 USD jest tak atrakcyjnym produktem za znacznie mniej. Fotografia: Thomas Ricker / The Verge

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android