Aplikacja randkowa Tinder chce zapewnić swoim użytkownikom większe bezpieczeństwo i kontrolę. W tym celu opracowano nowe funkcje, a istniejące funkcje zostały ulepszone.
Tinder: Większe bezpieczeństwo podczas randek online
Każdy, kto lubi szukać randek online, prawdopodobnie natknął się już na aplikację Tinder. Dzięki funkcji przesuwania możesz szybko i łatwo zdecydować, czy chcesz poznać osobę lepiej, czy nie. Jako jedna z najpopularniejszych aplikacji w Niemczech, Tinder chce teraz zrobić jeszcze więcej dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia użytkowników. Do dzisiaj Dzień Bezpiecznego Internetuktóry chce zwiększyć świadomość w zakresie radzenia sobie z Internetem (więcej informacji na Saferinternetday.org), byli teraz dwie nowe funkcje wprowadzony.
Jedną z nowych funkcji jest zaawansowany tryb incognito: Nadal możesz ukryć swój profil na Tinderze przed innymi, ale nadal możesz przesuwać palcem i dawać innym lajki lub nie. Jednak Twój profil będzie widoczny tylko dla osób, które Cię polubiły. Więc masz kontrolować, kto cię widzi. Ważną rzeczą w tej funkcji jest to, że tylko dla użytkowników premium działa – więc możesz ukryć swój profil tylko wtedy, gdy masz subskrypcję Plus, Gold lub Platinum.
W osobnym artykule dowiesz się, jak aktywować tryb incognito:
Inna funkcja jest taka Profile blokujące i jest prawie całkowitym przeciwieństwem: ponieważ teraz możesz zdecydować kogo chcesz zobaczyć na Tinderze. Jeśli zostaną Ci wyświetlone profile, których nie chcesz widzieć (np. byli partnerzy, szefowie itp.), możesz je zablokować, aby nie wyświetlały się już w przyszłości. Tinder definiuje tę funkcję jako dodatek do blokowania kontaktów lub po zgłoszeniu. W tym celu zgłaszanie wiadomości również stało się łatwiejsze w ciągu ostatniego roku: jeśli otrzymujesz obraźliwe wiadomości, możesz je długo kliknąć, aby zgłosić je bezpośrednio na czacie („Zgłaszanie długiego naciśnięcia”). Użytkownicy, którzy przekroczą określone limity, powinni być usuwani z Tindera jeszcze szybciej.
W naszym filmie przedstawiamy 4 aplikacje randkowe i wyjaśniamy, jak działają:
„Jesteś pewien” i „Czy to ci przeszkadza?”
Oprócz nowych i rozszerzonych funkcji, Tinder ulepszył również dwie funkcje zapytań: Z jednej strony jest funkcja „Przeszkadza ci to?” (po niemiecku: „Czy to ci przeszkadza?”). To ostrzeżenie pojawia się, gdy w odebranej wiadomości użyto niewłaściwych wyrażeń. Jeśli pytana osoba wyrazi zgodę, istnieje możliwość zgłoszenia nadawcy. Ponownie Tinder ostrzega nadawcę z wyprzedzeniem “Jesteś pewny?” (po angielsku: „Czy jesteś pewien?”), że w sformułowanym komunikacie odkryto niewłaściwy dobór słów. W ten sposób aplikacja daje użytkownikowi szansę na zmianę tego, co zostało napisane ponownie.
Oba zapytania działają poprzez sztuczną inteligencję, więc są aktywowane automatycznie. Z jednej strony AI samodzielnie uczy się, które określenia są krzywdzące – w zależności od tego, jak użytkownik odpowie na poszczególne pytania. Z drugiej strony Tinder sklasyfikował teraz więcej sformułowań jako nękanie, dzięki czemu sztuczna inteligencja działa jeszcze bardziej wrażliwie. Dlatego Tinder powinien nadal Reaguj szybciej na niedopuszczalne zachowanie użytkowników i zgłoszeniadzięki czemu czują się bezpieczniej: „Słowa mają taką samą moc jak czyny i […] My [setzen] Jesteśmy jeszcze bardziej zaangażowani w to, by nie dawać miejsca na nękanie na Tinderze” – powiedziała Tracey Breeden, szefowa ds. bezpieczeństwa i rzecznictwa społecznego w Tinder and Match Group (źródło: Tinder).
Możesz dowiedzieć się więcej o aplikacjach randkowych tutaj:
GIGA poleca
Przegląd aplikacji randkowych
Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.