Testuję: nubia Focus Pro 5g

Testuję: nubia Focus Pro 5g

Philipp Lumetsberger 1 września 2024 r.

Marka ZTE Nubia kilka lat temu wycofała się z niemieckiego rynku smartfonów i zaprzestała sprzedaży urządzeń. W ramach tegorocznych targów MWC Nubia ogłosiła swój powrót do Niemiec i w połowie czerwca wprowadziła na rynek pięć nowych modeli. Oprócz składanego smartfona oferta modeli obejmuje Nubia Music, telefon komórkowy opracowany specjalnie dla entuzjastów muzyki. Dostępne jest także urządzenie dla graczy – Neo 2 5G – oraz dwa telefony komórkowe dla pasjonatów fotografii – Focus 5G i Focus Pro 5G. Ten ostatni dotarł do nas na czas obszernego testu przed terminem redakcyjnym.

Uderzenie z powrotem

Zaraz po rozpakowaniu wzrok od razu rzuca się w oczy jeden element: masywny, okrągły aparat główny. Tył wykonany jest ze szkła, dzięki czemu sprawia wrażenie bardzo gładkiego. Oprócz klawisza głośności, po lewej stronie obudowy znajduje się także slot na kartę SIM. Przycisk zasilania i zintegrowany skaner linii papilarnych zainstalowano po przeciwnej stronie.

Nie zabrakło także suwaka umożliwiającego skorzystanie z aplikacji aparatu, latarki czy dyktafonu. Alternatywnie sterownik można również ustawić tak, aby można było szybko zmienić tryb audio. Przycisk nagrywania w prawym dolnym rogu obudowy również okazuje się szczególnie praktyczny, ponieważ można nim aktywować aparat jednym dotknięciem, gdy tylko smartfon zostanie trzymany w orientacji poziomej.

Dobrze zaokrąglone: ​​fakt, że Focus Pro 5G to telefon komórkowy opracowany specjalnie dla fotografów amatorów, jest oczywisty już na pierwszy rzut oka na moduł aparatu.

Światło i cień w aparacie

Sercem Focusa Pro 5G jest niewątpliwie aparat, którego główny sensor dostarcza zdjęcia o rozdzielczości 108 megapikseli. Wyniki imponują realistycznym odwzorowaniem kolorów i wysokim poziomem szczegółowości. Ale nawet przy mniejszym oświetleniu otoczenia zdjęcia nadal robią wrażenie. Ponadto ma
Nubia wyposażyła system kamer w optyczną stabilizację obrazu, co zapewnia wyraźne i stabilne nagrania. Aparat ujawnia jednak pewne słabości podczas wykonywania zdjęć szerokokątnych i z zoomem. Więc te zdjęcia wyglądają trochę blado jak na nasz gust i to też
Można poprawić poziom szczegółowości.

Przedni aparat o rozdzielczości 32 megapikseli wykazywał pewne zakłócenia obrazu na naszych testowych migawkach w gorszych warunkach oświetleniowych.

Informacje o ogniskowej Zamiast poziomów powiększenia aplikacja udostępnia informacje o ogniskowej. Dotknięcie zmienia fragment przechwytywany przez kamerę.

Wystarczająca moc do codziennego życia

Jeśli chodzi o moc obliczeniową, Nubia w Focusie Pro 5G wykorzystuje chip Unisoc T760. Jego wydajność jest wystarczająca do codziennych zadań, ale szybko osiąga swoje granice w zastosowaniach wymagających dużej mocy obliczeniowej. Jest też pamięć robocza z 8 GB RAM-u. Dodatkowo 256 GB pamięci telefonu można wykorzystać także jako rozszerzoną pamięć RAM, która może wygenerować dodatkowe 12 GB pamięci. Oczywiście tylko wtedy, gdy jest jeszcze wystarczająca ilość miejsca do przechowywania.

Suwak Za pomocą suwaka można szybko i łatwo aktywować kamerę. Alternatywnie można to również zaprogramować tak, aby można było używać latarki lub dyktafonu.

Nie jest to aktualny Android

Kiedy zaczynasz go używać po raz pierwszy, sugeruje się preinstalację różnych nieznanych aplikacji do gier. Nawet jeśli w tym oknie nie zostanie dokonany żaden wybór, kilka gier i aplikacji, takich jak Tiktok, Facebook i Booking.com, jest nadal preinstalowanych. W razie potrzeby można je jednak szybko i łatwo odinstalować.

Focus Pro 5G jest dostarczany ze specjalnie dostosowanym interfejsem użytkownika MyOS 13 opartym na systemie Android 13. Naszym zdaniem nieco zaskakujące jest to, że programiści nie korzystają z aktualnej wersji Androida, skoro wersja numer 14 została wdrożona już w październiku 2023 roku. Wątpliwe jest też to, czy i kiedy nastąpi aktualizacja do Androida 14 oraz jak długo smartfon będzie dostarczany z aktualizacjami.

Wraz z Focus Pro 5G Nubia wypuściła niedrogi smartfon skupiający się całkowicie na aparacie. Pod względem jakości obrazu nie dotrzymuje kroku topowym modelom Samsunga i Co., ale aparat i tak radzi sobie bardzo dobrze, biorąc pod uwagę cenę urządzenia. Philipp Lumetsberger (redaktor naczelny)

Zalety
Wady

– Bardzo dobry wyświetlacz
– Doskonałe wykonanie
– Solidna żywotność baterii – Brak jasnych zasad aktualizacji
– Wydajność procesora jest nieco słaba
– Nie można rozszerzyć pamięci

Producent
ZTE

Model
nubia fokus pro

Cena (urządzenie testowe)
259 euro

Wersja Androida
13

Producent procesora
Unisocja

Model procesora
T760

Szybkość zegara procesora
4×2,2GHz + 4x2GHz

Model GPU
Mali-G57

BARAN
8 GB

Pamięć wewnętrzna
256 GB

Karta SD (maks. rozmiar)
Wielka Brytania

Kamera (główna/przednia)
108 / 32 MP

Port USB
USB typu C

Wersja Bluetooth
5.2

Standard Wi-Fi
a, b, g, n, ac

LTE

Czytnik linii papilarnych

NFC

Wymiary
Wymiary: 166 x 76,1 x 8,5 mm

Waga
222 gramy

Pojemność baterii
5000 mAh

Bateria wymienna

Ładowanie (bezprzewodowe)

Szybkie ładowanie

Czas ładowania 0-50/31 min**
34 minuty

Czas ładowania 0-100 / 88 minut**
111 minut

Przeglądarka uruchomieniowa / 897 minut**
786 minut

Film z czasem działania /978 minut**
606 minut

Czas trwania gry 3D / 400 minut**
329 minut

Rozmiar wyświetlacza
6,72 cala

Typ wyświetlacza
Ekran LCD IPS

Rozdzielczość wyświetlacza
2400 x 1080 pikseli

Wyświetl gęstość pikseli
391,64 ppi

Piekło Ø / 451 cd/m2* *
491,11 cd/m2

Jasność (maks.) / 498 cd/m2* *
519 cd/m2

Wydajność (GeekBench 5) /1830*
2243

Grafika (GFXBench) / 2014*
4029

Wyświetlacz
3.7

Szybkość (wydajność)
3

Prędkość (sprzęt)
4,6

Bateria (czas pracy)
3,6

Akku (sprzęt)
2,5

Cechy
4,1

Kamera
4,5

przetwarzanie
4

Projekt
4

Ocena ogólna*: Jelita (74%)

Cena/wydajność: Dobra

* Ogólna ocena jest następująca: Wyświetlacz 15% – Szybkość (test wydajności) 22% – Szybkość (sprzęt) 10% – Bateria (czas pracy) 24% – Bateria (sprzęt) 4% – Funkcje 4% – Kamera 15% – Wykonanie 3% – Projekt 3%
** Średnia ze wszystkich testowanych dotychczas urządzeń


 

Waga

G

Wymiary: (w mm – wysokość x szerokość x głębokość)

Wyświetlacz:  Sterne
Prędkość:  Sterne
Bateria:  Sterne
Przetwarzanie:  Sterne
Sprzęt:  Sterne
Projekt:  Sterne
Czuć:  Sterne
Kamera:  Sterne
Maks. 80627
Maks. 4942
Maks. 7176
Maks. 910




Ogólna ocena: /40


 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android