Daily Authority: ⚔️ Google wyprzedza Barda, Microsoft odpowiada nowym kreatorem obrazów AI

Daily Authority: ⚔️ Google wyprzedza Barda, Microsoft odpowiada nowym kreatorem obrazów AI

Robert Triggs / Android Authority🤖 Dzień dobry, czytelnicy Daily Authority. Cały dzisiejszy poranek spędziłem na tworzeniu obrazów AI przy użyciu nowego narzędzia Bing Image Creator firmy Microsoft. Powiedzmy, że nie jestem pod wrażeniem. Chociaż dostrzegam użyteczność takiego narzędzia, czułem, że obrazom brakuje jakości. Chodzi mi o to, że sztuczna inteligencja Microsoftu nie jest geniuszem Photoshopa. Łatwo powiedzieć, że zdjęcia są fałszywe. W każdym razie te i inne nowinki techniczne są dziś w porządku obrad, więc zaczynajmy.

Google Bard wychodzi w tłum

Bard GooglePo tym, jak rozeszła się wieść, że Google daje Pixel Superfans bezpłatny dostęp do „Bard”, rywala AI ChatGPT, firma poszła naprzód i otworzyła niespodziewaną publiczną wersję beta konwersacyjnego bota. Istnieje teraz lista oczekujących Google Bard dla użytkowników z USA i Wielkiej Brytanii. Google będzie udzielać użytkownikom dostępu według kroczącego harmonogramu, więc im szybciej się zarejestrujesz, tym szybciej będziesz mógł z niego korzystać. Google stosuje „powolne i stałe” podejście do wdrażania Barda. Chatbot oparty na sztucznej inteligencji może być kluczowym produktem dla firmy. ChatGPT może na wiele sposobów całkowicie zastąpić wyszukiwarkę Google, jeśli wiesz, jak z niej korzystać. To stawia złotą gęś Google w poważnym niebezpieczeństwie stania się przestarzałym. W tej rundzie wczesnego dostępu Google będzie zasięgać opinii użytkowników na temat doświadczenia Bard. Firma już wcześniej spotkała się z pewnym zakłopotaniem z powodu wczesnej wersji demonstracyjnej tego, jak działa Bard. Miejmy nadzieję, że Google zapewni, że dokładność i wydajność Barda będzie odpowiednia, zanim stanie się szerzej dostępna.

Mamy dostęp do Barda!

Nasz własny C. Scott Brown zdołał uzyskać dostęp do Google Bard. Oto jego wstępne przemyślenia na temat bota AI. Ogólnie rzecz biorąc, nie różni się tak bardzo od ChatGPT lub Bing Chat, które już istnieją, aby ludzie mogli z nich swobodnie korzystać. Jednak system Google zawiera znacznie więcej ostrzeżeń o tym, jak należy go używać i jakie daje odpowiedzi. Zanim uruchomisz Barda, musisz podpisać obszerną umowę dotyczącą warunków korzystania z usługi. Kontrakt ostrzega również, że Bard może reagować w sposób, który uznasz za obraźliwy. Wszystkie te ostrzeżenia podkreślają ostrożność Google. Niemniej jednak, kiedy zaczyna się zabawa, Google Bard jest niesamowicie prosty. Masz znajome pole tekstowe, w którym wpisujesz monity. Czas odpowiedzi zmienia się w zależności od złożoności monitu. Scott zadał Bardowi kilka pytań, próbując sprawdzić jego granice. „Napisz mi wtyczkę WordPress, która automatycznie pobierze nowe zdjęcie kaczki z Grafiki Google i opublikuje je na pierwszej stronie witryny”. Do tego Bard zwrócił kod, który wydawał się robić dokładnie to, o co prosił. „Ile to jest siedem do potęgi 42?” on zapytał. To zadanie matematyczne było dla Barda łatwe. Szybko odpowiedział poprawną odpowiedzią (3,11973482 × 10^35). Jak dotąd, tak naprawdę nie oferuje niczego, czego ChatGPT lub Bing Chat nie może już zaoferować, ale to jeszcze wczesne dni.

Microsoft odpala z Bing Image Creator

Logo Microsoft ustawione pod kątem MWC 2022Eric Zeman / Android AuthorityMicrosoft zadebiutował nowym narzędziem AI o nazwie Bing Image Creator. Ogłoszenie pojawiło się prawie w tym samym czasie, gdy Google udostępnił publiczną wersję zapoznawczą Barda na żywo. Zgadnij, wojny AI są w pełnym rozkwicie! Tworzenie tekstu na obraz nie jest nową koncepcją. Obecnie w sieci dostępnych jest wiele generatorów obrazów AI. Bing dopiero teraz otrzymuje tę funkcję dzięki inwestycji Microsoftu w twórcę ChatGPT OpenAI. Firma zajmująca się sztuczną inteligencją jest również znana z własnej sieci neuronowej o nazwie DALL.E, która generuje obrazy z monitów tekstowych. Wersja firmy Microsoft jest oparta na zaawansowanej wersji modelu DALL.E. Działa to w następujący sposób — wpisujesz opis obrazu, który ma utworzyć sztuczna inteligencja, a uzyskanie czterech opcji zajmuje kilka sekund. Użyliśmy go do stworzenia kilku logo dla naszej strony internetowej. Możesz je sprawdzić tutaj. To powiedziawszy, istnieją pewne ograniczenia dotyczące Bing Image Creator. Poprosiliśmy go o wygenerowanie plakatu na koncert Rihanny w Nowym Jorku, a na ekranie pojawiło się ostrzeżenie o treści. „Zapewniliśmy, że zabezpieczenia OpenAI oraz dodatkowe zabezpieczenia zostały włączone do Image Creator” — wyjaśnia Microsoft. Poza tym większość obrazów stworzonych przez Bing nie miała realistycznego wyglądu. Łatwo powiedzieć, że zostały stworzone przez sztuczną inteligencję. Osoba dobra w Photoshopie prawdopodobnie wymyśliłaby znacznie lepsze obrazy. Niemniej jednak, jeśli chcesz wypróbować nowego kreatora obrazów Bing, możesz wejść na stronę bing.com/create z dowolnej przeglądarki. Jeśli jesteś zarejestrowany w nowej wersji zapoznawczej Bing, Bing Image Creator będzie w pełni zintegrowany z Bing Chat w trybie kreatywnym. Microsoft integruje go również bezpośrednio z przeglądarką Edge. ⌚ Jesteś fanem biegania nocą? Możesz sprawdzić Garmin Forerunner 265 (Android Authority).🎧 Nasza recenzja Jabra Elite 4 jest również dostępna na żywo i wyglądają jak świetne wkładki douszne za cenę 100 USD (Android Authority).

Cudowne środy

Mówią, że wszystkie wspaniałe historie zaczynają się od poczucia cudu. Dlatego ludzie z Wonder Dynamics wprowadzili coś, co nazywa się Wonder Studio. To narzędzie do edycji AI, które może zmieniać aktorów w filmie z postaciami CG! Wyobraź sobie, ile czasu zaoszczędziłoby to przy tworzeniu filmów animowanych! Wonder Studio pozwala redaktorom przeciągnąć i upuścić dowolną postać CG do sceny, płynnie zastępując ludzkiego aktora. Automatycznie animuje, oświetla i komponuje postacie CG w scenę akcji na żywo. Wszystko, co muszą zrobić montażyści, to przesłać model postaci CG do jednego ujęcia lub całej sceny, a system automatycznie wykryje cięcia i będzie śledził aktora przez całą sekwencję. Firma twierdzi, że automatyzuje 80%-90% „obiektywnych” efektów wizualnych i pozostawia artystom pozostałą „subiektywną” pracę, którą mogą wyeksportować do oprogramowania, z którego już korzystają. Czy to nie jest po prostu magiczne? Miłego dnia, komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android