Codzienny autorytet: bitwy o żywotność baterii ?

Codzienny autorytet: bitwy o żywotność baterii ?

Dzień dobry! Wróciłem z wędrówki i poszarpałem obie nogi i wszelkie wrażenie, że mogłem być „trochę wysportowany”. Także! Jestem podekscytowany, że mogę powiedzieć, że dowiedziałem się wielu rzeczy o Alpach, w tym jak szalenie głośne są krowy dzwonki w górach i że w Alpach zawsze są Święta Bożego Narodzenia. Zawsze! Teraz, jutro, mamy wydarzenie Apple iPhone 13, z najnowszymi plotkami na temat iPhone’a 13 o pojemności 1 TB, ale jeszcze nie ma nowych iPadów…

Żywotność baterii

Bateria Samsung Galaxy Tab Active 3
Jednym z codziennych problemów, które wszyscy mamy, jest żywotność baterii. Biorąc pod uwagę, że nie możesz latać tutaj w Europie bez dowodu szczepienia lub negatywnych wyników testów, posiadanie płaskiego telefonu jest dość pewnym sposobem, aby w ogóle nie móc latać. Wszystkie te lata później, podczas gdy technologia baterii uległa poprawie, wymagania dotyczące żywotności baterii są wyższe niż kiedykolwiek: ogromne wyświetlacze z wyższą częstotliwością odświeżania, modemy 5G, urządzenia o większej mocy, większy krzem, więcej kamer i tak dalej. Z drugiej strony ROMy lepiej zarządzają obciążeniem, a konstrukcja SoC ma więcej procesorów o niskim poborze mocy dostępnych w nowszych modelach. Istnieje również bardziej ostrożne ładowanie, w którym baterie są ładowane do 80%, aby przedłużyć żywotność przez lata, nawet jeśli oznacza to kilka godzin mniej czasu czuwania lub czasu korzystania z ekranu. Jedną z odpowiedzi było również szybkie ładowanie przy wyższych mocach: nie zwiększa się, jak długo telefon działa bez ładowania. Ale jeśli potrzebujesz tylko kilku minut czasu podłączenia, aby dodać 50% lub więcej, masz mniej obaw o zasięg.
Problem:
Ultraszybkie rozwiązania do ładowania będą z czasem wpływać na kondycję baterii. Problemem jest chemia: szybsze ładowanie generuje więcej ciepła, które może szybciej degradować elementy chemiczne baterii, szczególnie w elektrodach. Bez względu na to, ile jest przełomowych rozwiązań dotyczących baterii, większość wiąże się z kompromisami dotyczącymi długoterminowej żywotności baterii, ilości ładunku, który można przechowywać i tak dalej. Tak wiele przełomowych odkryć na poziomie laboratoryjnym nie trafia do produkcji ze względu na koszty lub problemy z wydajnością. Wszyscy pamiętamy katastrofę Note 7 i, na większą skalę, opad baterii Chevy Bolta obecnego GM z LG (Ars Technica). Awersja do ryzyka jest bardzo realna dla producentów, od smartfonów po pojazdy elektryczne. Mówiąc o: nastąpił przełom w technologii baterii dzięki cukrowi: australijscy naukowcy odkryli, że dzięki zastosowaniu dodatku na bazie glukozy na elektrodzie dodatniej (katodzie) udało im się ustabilizować technologię baterii litowo-siarkowych. To może sprawić, że baterie będą 2-4 razy bardziej wydajne, ale rozwój zajmie około pięciu lat (Tech Xplore).
Najnowsze Xiaomi:
Xiaomi ma wypuścić serię Mi 11T w tym tygodniu, dzień po kolejnej premierze iPhone’a. IPhone prawdopodobnie będzie trzymał się przewodowego ładowania 18 W, tak jak w iPhone 12, chociaż może to zwiększyć prędkość. Xiaomi wprowadza przewodowe ładowanie 120 W do Mi 11T Pro, które zapewni coś w rodzaju naładowania od 0 do 100% w około 23 minuty. Ale to generuje ciepło i może oznaczać, że twój piękny okręt flagowy po prostu nie będzie miał ładunku w ciągu roku lub dwóch. Xiaomi jednak dało jasny obraz: szef działu komunikacji Xiaomi, Daniel Desjarlais, powiedział, że właściciele Mi 11T mogą spodziewać się 80% pojemności baterii po 800 cyklach ładowania z tymi prędkościami, co oznacza około dwóch lat ładowania wtykowego. Powiedział: „Teraz to 20% może brzmieć jak„ o wow, tracę 20% ”, ale jest to dość standardowe w przypadku praktycznie wszystkich technologii ładowania. 800 cykli, dla większości ludzi będzie to mniej więcej dwa lata. Więc to jest całkiem solidne. Jest to chociaż? Wolniejsze ładowanie zdecydowanie oznacza mniejszą degradację. Jeśli wierzysz konkurencji, Oppo wcześniej twierdził że jego przewodowe rozwiązanie do ładowania o mocy 65 W, które wciąż jest bardzo szybkie, traci 9% pojemności po 800 cyklach ładowania. To kompromis. Idealną sytuacją byłoby bardzo ścisłe zarządzanie: czasami wystarczy kilka minut na naładowanie. Jednak w większości przypadków ładujesz po prostu przez noc.

Podsumowanie

? Aby nadrobić zaległości, jeśli to przegapiłeś: Proces Epic v. Apple pokazał, że Epic w dużej mierze nie udowodnił, że Apple nieuczciwie monopolizował aplikacje za pomocą swoich zasad App Store, mówiąc, że „sukces nie jest nielegalny”, z komplikacjami wokół argumentów dotyczących gier wideo, nie aplikacje, co oznacza, że ​​Apple wygrał 9/10 roszczeń. Epic wygrał, jeśli chodzi o to, że Apple nie jest już w stanie zmusić programistów do korzystania z zakupów w aplikacji, co jest czymś i może zobaczyć podobne od Google na czas w Sklepie Play (Android Authority). Ale Apple utrzymuje swój 30% podatek i nie musi zmieniać zasad dotyczących sklepów z aplikacjami innych firm, co jest znacznie większym problemem niż alternatywna konfiguracja płatności. Ale sprawa toczy się dalej: Epic złożył odwołanie przeciwko Apple do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla dziewiątego obwodu, a Apple może odwołać się również od jednej ważnej decyzji przeciwko niemu (The Verge). Epicki dyrektor generalny Tim Sweeney ćwierkałteż (Twitter). The Verge szczegółowo przygląda się zasadom, zasługując na to, że tak dokładnie śledzą sprawę.
? Seria Realme 9 pojawi się dopiero w 2022 roku z powodu niedoboru chipów (Android Authority).
? Zaimportować telefon Xiaomi? Uważaj, firma wyłącza niektóre importowane urządzenia, chociaż niestandardowe ROMy pomagają (Android Authority).
? Data wydania stabilnej wersji Androida 12 wygląda na 4 października, a nie na wrzesień (Android Authority).
? WhatsApp doda obsługę zaszyfrowanych kopii zapasowych wiadomości, co częściowo zamyka lukę w egzekwowaniu prawa używaną do przeglądania wiadomości WhatsApp z kopii zapasowych (Android Authority).
? Nintendo obniża cenę Switcha w Europie przed modelem OLED, spadając o około 10%. Nie ma jeszcze słowa o USA (The Verge).
? Przestań montować telewizory nad kominkiem: dlaczego to naprawdę okropny pomysł (CNET).
? Firma Apple opublikowała oficjalną notatkę pomocy technicznej mówiącą: Nie podłączaj iPhone’a do motocykli, motorowerów lub skuterów, jeśli chcesz, aby aparat działał, ponieważ może to uszkodzić żyroskop w optycznej stabilizacji obrazu. Widziałem, jak motocykliści dyskutują o tym wcześniej i istnieje branża poświęcona tłumieniu wibracji, ale niektóre marki smartfonów są dotknięte gorzej niż inne… (Gizmodo).
?Możesz teraz kupić bilet NFT o wartości 475 $, aby zobaczyć 69 milionów NFT Beeple na imprezie IRL (The Verge).
? Zwycięzca Vienna Marathon zdyskwalifikowany za noszenie zakazanych butów (Bloomberg).
? Kalifornijski Senat uchwala ustawę o pracownikach magazynów, celując w Amazon (Ars Technica).
? Miliarder chce zbudować zupełnie nowe miasto na amerykańskiej pustyni (The Hustle).
? „Dlaczego minęło 16 godzin, zanim pierwsza wiadomość przepłynęła przez Atlantyk kablem?” (r/pytajnaukę).

Poniedziałek

?:
android żółw
Pozdrawiam, Tristan Rayner, starszy redaktor

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android