Zmienić lub zapomnieć hasło do Gmaila?  Zaktualizuj i zresetuj hasło

Zmienić lub zapomnieć hasło do Gmaila? Zaktualizuj i zresetuj hasło

Konto e-mail jest jednym z głównych celów ataku hakerów – każdy, kto będzie miał dostęp do Twoich e-maili, szybko dowie się, do jakich sklepów i usług internetowych jesteś zalogowany, a także prawdopodobnie dowie się także o wszelkiego rodzaju prywatnych informacjach. Dlatego ważne jest, aby ustawić indywidualne i bezpieczne hasło do swojego konta Gmail. Tutaj dowiesz się, jak zmienić hasło do Gmaila i co możesz zrobić, jeśli zapomnisz hasła.

Wersja: aktualna

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Platformy: Android

Do dostępu do Gmaila (również Gmaila) używane jest to samo hasło, co w przypadku wszystkich innych usług, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem konta Google, w tym profilu Android lub konta YouTube.

Zmień hasło do Gmaila (komputer i aplikacja)

Jeśli chcesz zmienić hasło do Gmaila ze względów bezpieczeństwa, jest to proste:

Aplikacja

Otwiera Aplikacja Gmail na smartfonie lub tablecie. Stuknij w to Symbol menu (≡)przesuń palcem w dół i dotknij „Ustawienia”.Wybierz to Konto Gmail gdzie chcesz dostosować hasło „Konto“ znajdziesz taką opcję „Zarządzaj kontem Google”dotknij go. Stuknij w górnej części Wybór NA “Dane osobiste”.Przesuń palcem w dół do punktu “Hasło” i dotknij go. Skorzystaj z jednej z opcji logowania (hasło, smartfon, kod zabezpieczający), aby potwierdzić swoją tożsamość. Wejdź “Nowe hasło” I “Potwierdź nowe hasło” Wprowadź nowe żądane hasło. Na koniec dotknij Przycisk „Zmień hasło”..
Zmień hasło do GmailaW ten sposób zmieniasz hasło do Gmaila (źródło obrazu: zrzut ekranu GIGA)

komputer

Otwórz stronę logowania do Gmaila w nowej karcie i zaloguj się na swoje konto. Kliknij swoje Zdjęcie profilowe (w prawym górnym rogu). Wybierz tutaj Przycisk „Zarządzaj kontem Google”. an.Im menu (lewy) kliknij punkt “Dane osobiste”.Znajdziesz go tutaj “Profil” the Pozycja menu „Hasło”kliknij na nią. Potwierdź ponownie swoje dane do logowania korzystając z jednej z opcji logowania (hasło, smartfon, kod zabezpieczający). Wpisz poniżej “Nowe hasło” I “Potwierdź nowe hasło” Wprowadź nowe żądane hasło. Na koniec kliknij przycisk Przycisk „Zmień hasło”.aby zastosować aktualizację hasła.

Zapomniałeś hasła? Zresetuj hasło do Gmaila

Obecnie Twoje konto Google (a zatem także Gmail) jest zwykle powiązane ze smartfonem z Androidem – alternatywnie zapisałeś numer telefonu lub inny adres e-mail w celu odzyskania konta. W takim przypadku zresetowanie hasła jest niezwykle łatwe.

Otwórz stronę logowania Google w nowej karcie i wprowadź swój adres Gmail. Wybierz podczas wpisywania hasła “Zapomniałeś hasła?”.Google Ci to oferuje Możliwość odzyskania konta (smartfon, e-mail, numer telefonu).
Alternatywnie możesz także kliknąć “Inne opcje” Kliknij, aby na przykład wprowadzić stare hasło w celu weryfikacji. Jeśli potwierdziłeś swoją tożsamość, na przykład za pomocą telefonu komórkowego lub kodu w wiadomości e-mail lub SMS-ie, zostaniesz przekierowany do. ustaw nowe hasło.Za pomocą nowego hasła możesz normalnie zalogować się do Gmaila.

Nie możesz odzyskać swojego konta?

Jeśli nie masz połączonego urządzenia ani innych metod weryfikacji swojej tożsamości (adresu e-mail, numeru telefonu) skonfigurowanych na swoim koncie, naprawdę może się zdarzyć, że utracisz dostęp do konta Gmail. W takim przypadku zastanów się, czy nie zapisałeś hasła na jakimś urządzeniu.

Czy na przykład zapisałeś dane swojego konta w przeglądarce na swoim starym komputerze stacjonarnym? Czy może korzystasz z menedżera haseł lub klienta poczty e-mail na jednym ze swoich urządzeń, gdzie możesz sprawdzić swoje dane logowania? O tym, jak odczytać hasła, dowiesz się tutaj:

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

Jeśli to nie przyniesie oczekiwanego sukcesu, a na koncie Gmail znajdują się ważne e-maile, pozostaje jedynie spróbować znaleźć rozwiązanie problemu z obsługą klienta Google.

Więcej informacji na temat zmiany hasła

Nawet gigant Google nie jest odporny na ataki hakerów, a dostęp do danych użytkowników i haseł z kont Gmail był już w przeszłości kilkukrotny. W takim przypadku należy zawsze na wszelki wypadek zaktualizować swoje hasło, aby osoby atakujące nie miały dostępu do Twoich prywatnych wiadomości.

Jeśli chcesz zmienić hasło do swojego konta Gmail, jest to bardzo ważne nigdy nie używaj hasła dwa razy. Tylko w ten sposób możesz uniemożliwić osobom trzecim korzystanie z Twoich danych dostępowych w celu uzyskania dostępu do wielu kont jednocześnie, a tym samym łatwego uzyskania informacji o płatnościach, adresach i nie tylko.

Aby to zrobić, powinieneś skorzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego za pomocą Google Authenticator. Ponadto wskazane jest całkowite usunięcie konta, jeśli nie korzystasz już z usługi. Jak to działa w przypadku dostawcy poczty e-mail, możesz dowiedzieć się tutaj:

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

Żargon internetowy w drugim języku: co oznaczają te skróty na czacie?

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech