Wiele osób chce tego iPhone'a, ale nikt go nie dostanie

Wiele osób chce tego iPhone'a, ale nikt go nie dostanie

Ten iPhone wygląda tak niesamowicie, a jednak nikt go nie dostanie, ponieważ Apple prawdopodobnie nigdy go nie zbuduje. Szkoda, ale powody są wiarygodne.

Nostalgia może nas uszczęśliwić w swojej pięknej formie. Jakże cieszy nas myśl o „starych dobrych czasach” – oczywiście dotyczy to również naszego doświadczenia z produktami technicznymi. Wielu użytkowników Apple z uśmiechem wspomina iPhone'a 4. Dla wielu wciąż jest to najpiękniejszy telefon komórkowy firmy Apple, jaki kiedykolwiek zbudowano.

Od tego czasu Apple powrócił do kanciastego kształtu iPhone'a 12 i iPhone'a 13, ale to nie wystarczy dla prawdziwych fanów retro. Być może woleliby bezpośredni remake iPhone'a 4 w oparciu o obecny stan techniki.

Najpierw spójrzmy na oryginał od Apple:

Odrodzenie iPhone'a 4: Po prostu WOW!

Jak może wyglądać tak odrodzony iPhone 4, teraz pokazali twórcy koncepcji Concept Creator we współpracy z holenderską witryną internetową „LetsGoDigital”. Trzeba dwa razy przyjrzeć się, aby odkryć różnice w stosunku do oryginału z 2010 roku. Także dlatego, że wymiary powinny być mniej więcej identyczne – cholernie kompaktowe, nawet bardziej niż iPhone 12 mini. lub jego obecnego następcy.

IphoneTEST

O różnicach . Najpierw jest wyświetlacz. Mniejszy 3,5-calowy ekran musi ustąpić miejsca. Zamiast tego cała przednia powierzchnia jest teraz pokryta wyświetlaczem wypełniającym format. Touch ID (czujnik linii papilarnych) i przedni aparat są ukryte pod ekranem . To już nie jest science fiction, ponieważ obie technologie już istnieją i są sprzedawane. Czujniki linii papilarnych w wyświetlaczu są już częścią dobrej gry na wielu smartfonach z Androidem, a ZTE Axon 20 ukrywa aparat do selfie pod wyświetlaczem – więc wszystko jest w porządku.

Nie trzeba dodawać, że ten odrodzony iPhone 4 ma złącze Lightning zamiast oryginalnego 30-stykowego złącza. Tylny aparat również zwiększa wydajność, ale pozostaje z jednym obiektywem – ze względu na przejrzystą konstrukcję.

Niestety niestety: tylko koncepcja

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby Apple od razu przyjęło tę sugestię dotyczącą telefonu w stylu retro, prawda? Ale tak się nie stanie, nie tylko dlatego, że w planach Apple na najbliższe dwa lata nie ma już miejsca. Powody są znacznie bardziej oczywiste:

Wraz z iPhonem 13 mini Apple ma już w ofercie telefon komórkowy, który idealnie wypełnia lukę w kompaktowym smartfonie. Jak pokazują poprzednie dane sprzedażowe, tak kompaktowe smartfony, wbrew oczekiwaniom, nie cieszą się tak dużą popularnością wśród klientów iPhone'a . Ewentualne dane dotyczące sprzedaży pozostałyby do opanowania i nie uzasadniają takiego eksperymentu. Jest i pozostaje tylko koncepcją , myśleniem życzeniowym. Apple nigdy nie dał się temu zwieść.

Krótko mówiąc: Apple nie będzie i nie musi się na to odważyć. Odrodzony iPhone 4 pozostanie fantazją również w przyszłości. Ale hej, nadal mamy miłe wspomnienia z oryginału.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech