Usuń superglue: jakie są opcje?

Usuń superglue: jakie są opcje?

Superglue działa szybko i mocno przylega. Złe warunki startowe, jeśli chcesz usunąć superglue. Jak iz czym może nadal działać, wyjaśniamy tutaj.

Dlaczego superglue jest w tak małych tubkach? Prawidłowa odpowiedź brzmi prawdopodobnie: bo przynajmniej połowa zawsze i tak wysycha. Gdy tylko materiał wejdzie w kontakt z wilgocią (nie powietrzem per se!), już reaguje. Więc jeśli musisz usunąć superglue, prawie zawsze będziesz musiał poradzić sobie z twardą warstwą kleju. Woda zwykle nie pomaga, ponieważ superglue wiąże się tylko z wodą. W zależności od sytuacji możemy zastosować różne metody.

Usuń super klej za pomocą środka do usuwania super kleju

Oczywiście superglue można usunąć. Chemiczny cyjanoakrylan, z którego wykonany jest klej, można rozpuścić odpowiednimi środkami. Na przykład atak płynów Aceton lub 2-Butanon stwardniałe warstwy kleju i rozpuścić je. Aceton nadal można znaleźć w niektórych (niewielu) zmywaczach do paznokci. Ale można go też kupić w aptekach. Ale zarówno aceton, jak i 2-butanon są szkodliwe i nie powinny mieć dłuższego kontaktu ze skórą. Oba można znaleźć na przykład w serwisie eBay, gdzie około 250 ml 2-butanonu kosztuje około 7-8 euro.

Za pomocą odpowiedniego środka możemy usunąć superglueZa pomocą odpowiedniego środka możemy usunąć superglue

Ci, którzy nie potrzebują takich ilości, mogą również skorzystać z gotowych produktów. Pattex oferuje jeden Środek do usuwania super kleju na. A na zwykłych platformach handlowych można również znaleźć produkty bez nazwy o tym samym przeznaczeniu. Prawdopodobnie zawierają również jedną z dwóch substancji. Tutaj wystarczy oszacować, ile go potrzebujesz.

W Amazon dostępne są odpowiednie zmywacze do superglue:

Zmywacz do klejów cyjanoakrylowych Superglue

Zmywacz do klejów cyjanoakrylowych Superglue

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 12.06.2022 12:32

Nawiasem mówiąc, aceton i 2-butanon to dwa bardzo agresywne rozpuszczalniki! Tworzywa sztuczne nie mają z nimi szans. Więc jeśli chcesz usunąć pozostałości kleju z włókien plastikowych lub plastikowych przedmiotów, możesz jeszcze bardziej zwiększyć uszkodzenia. W najgorszym przypadku klej zniknie – podobnie jak materiał pod spodem. Upewnij się więc, że najpierw przetestujesz go w miejscu, w którym takie uszkodzenia nie byłyby takie straszne!

Usuń superglue za pomocą domowych środków

Jeśli nie chcesz uciekać się do tak radykalnych i niezdrowych metod usuwania superglue, pomocne mogą być domowe sposoby. W zasadzie należy stwierdzić, że wysuszony superglue sam w sobie nie jest szczególnie szkodliwy dla skóry. Tarcie, odnowa skóry, pot i wilgoć sprawiają, że po kilku dniach sama zejdzie. Mała korekta też nie zaszkodzi.

Trzy najczęściej wymieniane standardowe środki zaradcze na pozostałości kleju to oleje, mydła i ciepło.

Zwłaszcza, gdy chcesz usunąć superglue, który kapał na ubrania olej do gotowania Zalecana. Ma prześlizgnąć się przez włókno pod klejem i stamtąd odczepić, aby można było usunąć superglue energicznym pocieraniem. W tym celu tkaninę należy namoczyć w oleju na kilka godzin. Jednak ta procedura jest zalecana tylko wtedy, gdy masz pewność, że później możesz również usunąć olej z ubrania. Lepiej nie poddawać tej procedurze drogich i delikatnych tekstyliów. Jednak mogą one również zostać zaatakowane przez rozpuszczalnik. W najgorszym przypadku powinieneś poprosić o wyczyszczenie swojego zaufania.Woda z mydłem lub płyn do mycia naczyń są również zalecane. Pomaga to zwłaszcza, gdy kiedy masz superglue na dłoniach. Długa kąpiel w tym ługu powinna mieć wystarczająco dużo czasu, aby skóra zaczęła się marszczyć i puchnąć. Następnie superglue można usunąć, ściskając go ze skóry.Na materiałach żaroodpornych możesz to zrobić spróbuj wysokich temperatur. Obróbka powinna osiągnąć temperaturę od 80 do 150 stopni. Działa to na przykład w piekarnikach lub z suszarkami na gorące powietrze z warsztatu. Ciepło oddziałuje na klej, powoduje jego pękanie, a różne współczynniki rozszerzalności materiałów mogą również powodować poluzowanie kleju.Rzadko wspominane, ale nawiasem mówiąc, bardzo skuteczne przeziębienie! Można go dostać w aptece Zimny ​​spray do leczenia urazów sportowych i znieczulenia ambulatoryjnego. Jeśli energicznie spryskasz pozostałości kleju, często możesz usunąć superglue. Istnieją jednak dwie zasady ostrzegawcze: Zimny ​​spray jest narkotykiem w postaci gazowej. Używaj tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Zimny ​​spray może usunąć superglue, ale także zaatakować materiał pod spodem. Zimno może uszkodzić skórę i plastik, a także działa jak rozpuszczalnik na niektóre tkaniny.

Swoją drogą: nawet jeśli twierdzą to złośliwe języki, nikt nie płata nieustannie figla naszemu kanclerzowi i nie moczy koniuszków palców superglue. Pewnie tak często zaciska palce, bo nie wie, gdzie jeszcze położyć ręce.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech