TV, nagłośnienie i konsola: ustawiamy nasze kino domowe

TV, nagłośnienie i konsola: ustawiamy nasze kino domowe

Nie każdego dnia masz okazję postawić nowe kino domowe. Mieliśmy je i używaliśmy: W naszym filmie możesz zobaczyć, jaki telewizor i jaki system dźwiękowy wybraliśmy do naszego małego zestawu kina domowego w pracy i jak urządzenia ostatecznie ze sobą współpracują.

Konfiguracja i łączność: technologia kina domowego w szczegółach

Sercem naszej konfiguracji jest Samsung QN95B. Telewizor z Neo QLEDktórego Podświetlenie z Mini-LED składa się. W porównaniu do klasycznego Samsunga QLED zapewnia to mniejsze strefy ekspozycji, a co za tym idzie mniej efektów „halo”, w których ciemne obszary „świecą” dzięki aktywowanemu podświetleniu.

Możesz dowiedzieć się więcej o technologii Neo-QLED firmy Samsung w naszym spojrzeniu na innowacje telewizyjne z targów IFA:

Telewizor Samsunga przekonuje kolorami, kontrastem i wartościami jasności. Zalecamy jednak dokonanie kilku ustawień: Jeśli lubisz oglądać filmy i seriale, dezaktywuj „Tryb inteligentny” i przełącz na tryb obrazu „Film”. To zapewniło nam najlepsze wrażenia filmowe.

55″ Neo QLED 4K QN95B (2022) teraz od 1 645,00 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 30.09.2022 21:26

Podczas grania w gry nie musisz się martwić o wybór odpowiedniego trybu obrazu. Podłączone konsole – takie jak nasza PlayStation 5 – są automatycznie rozpoznawane Tryb gier jest aktywowany automatycznie. Zapewnia to niskie opóźnienia.

Podłączając telewizor do naszego kina domowego, natknęliśmy się na funkcję specyficzną dla Samsunga. Z tyłu brakuje połączeń, zamiast tego zostały umieszczone w tzw.Jedno pudełko do podłączenia“ zlecone.
To pudełko ma wtedy zasilanie, HDMI, USB, optyczne wyjście dźwięku i wszystkie inne połączenia, których możesz potrzebować do telewizora. Najważniejsze: sam box jest podłączony do telewizora tylko za pomocą kabla. W ten sposób kable można starannie poprowadzić i ukryć.

System dźwiękowy 4.1: Teufel Cinebar 11 z subwooferem i satelitami

Każdy, kto myśli o metrowych cewkach z kablami głośnikowymi, myśląc o systemach surround, może się uspokoić: Nie ma zbyt wielu kabli do układania z Cinebarem Teufel. Działa system dźwiękowy w dużej mierze bezprzewodowy. Tylko zasilanie musi być obecne w lokalizacjach subwoofera i głośników. Mówca są połączone przez radio.

Tak bezprzewodowo, jak to obecnie możliwe: subwoofery i głośniki satelitarne komunikują się bezprzewodowo z Teufel Cinebar, głośniki potrzebują tylko prądu. (Źródło obrazu: GIGA) Zobacz zestaw Cinebar 11 Surround 4.1 w Teufel

Twoje własne kino domowe: kwestia ceny

Nasza konfiguracja nie jest do końca tania: telewizor Samsung kosztuje obecnie 1699 euro, a system dźwiękowy Teufel obecnie kosztuje 649,99 euro. Nie są to bynajmniej wydatki, na które bez problemu może sobie pozwolić każde gospodarstwo domowe, zwłaszcza w obecnym czasie. Ale masz też niezwykle potężny zestaw, który uważamy za niezwykle odporny na przyszłość i z którym będziesz się dobrze bawić przez kilka lat.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech