Stiftung Warentest ujawnia: Powinieneś unikać tych błędów dzięki nowej karcie kredytowej

Stiftung Warentest ujawnia: Powinieneś unikać tych błędów dzięki nowej karcie kredytowej

Karty kredytowe są praktyczne, niezależnie od tego, czy robisz zakupy online, czy w sklepie. W przypadku wielu rezerwacji hotelowych konsumenci nie mogą się bez nich obejść. Ale jeśli nie będziesz ostrożny, możesz popełnić błędy przy wyborze lub używaniu nowej karty kredytowej, co może drogo kosztować. Stiftung Warentest podpowie Ci, na co zwrócić uwagę.

Nie jesteś zadowolony z warunków starej karty kredytowej lub nigdy jej nie miałeś? Wybór jest duży i może być mylący, zwłaszcza w bieżących i z powrotem dotyczących przyszłości niemieckiego Girocard. Stiftung Warentest porównuje aktualne karty kredytowe i ujawnia, na które przeszkody należy zwrócić szczególną uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Nowa karta kredytowa: Konsumenci powinni zwrócić na to uwagę – według Stiftung Warentest

Możesz wybierać między niezależnymi kartami kredytowymi lub jedną z Twojego banku domowego, które według testerów produktów są często droższe. Jeśli nie chcesz dużo wysiłku, możesz to zrobić za pomocą karty kredytowej z banku, w którym masz już konto.

Jeśli chcesz, aby było to szczególnie tanie, znajdziesz oferty bez rocznej opłaty podstawowej. W przeciwnym razie rozróżniasz według typu karty: karty debetowe są naliczane tego samego dnia i dlatego są uważane za przypadki graniczne. Klasyczna karta kredytowa z miesięcznym rozliczeniem nazywa się “Dodładowywać kartę” wyznaczony. ten “Karta kredytowa” podczas gdy dziś kojarzy się z kredytem odnawialnym. Lepiej ich unikać, aby nie ryzykować niepotrzebnych kosztów. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, użyj jednego Opłacony z góry-Karta kredytowa, którą musisz doładować przed użyciem. Ale wtedy obejdziesz się bez kredytu w rachunku bieżącym.

Przed decyzją powinieneś wziąć pod uwagę kilka kryteriów: Cena roczna (od drugiego roku), nowoczesne metody płatności przez aplikację lub płatności zbliżeniowe, odsetki od płatności i wypłat z bankomatów (zwłaszcza za granicą). Powszechne są również minimalne koszty użytkowania. Zwłaszcza patrząc na opcję częściowej płatności, możesz zaoszczędzić kłopotów.

Niebezpieczna funkcja: częściowy zwrot pieniędzy może drogo kosztować

Według Stiftung Warentest przy składaniu wniosku o nową kartę kredytową Często częściowy zwrot pieniędzy jest przyznawany automatycznie. Nie wszystkie 33 karty testowane w porównaniu można ponownie dezaktywować. Problem: przy częściowej spłacie tylko niewielka część naliczonego rachunku jest opłacana na koniec miesiąca.

Pozostałe koszty spłacasz w ratach w tzw. kredycie odnawialnym – a potem część wysokie oprocentowanie do 20 procent z powodu. Jeśli tego nie wiesz, możesz szybko nałożyć sporą górę niepotrzebnych kosztów. Jeśli sprawy idą naprawdę źle, pierwszy krok w pułapkę zadłużenia zostanie zrobiony bez Twojej wiedzy. Praktyka, którą aplikacja finansowa Klarna ostatnio skrytykowała w branży i zniosła dla własnej oferty.

Jak chronić dane i pieniądze za pomocą bankowości internetowej:

Testerzy produktu zalecają spłatę pożyczki bezpośrednio co miesiąc, jeśli aktywowana jest częściowa spłata, aby uniknąć dodatkowych kosztów. Każdy, kto ryzykuje utratę tego z oczu, powinien lepiej skorzystać z alternatywy.

Jeśli chcesz korzystać z kart kredytowych przede wszystkim w podróży, powinieneś również nie korzystaj z ofert premium, takich jak karty złote i platynowe ze zintegrowanymi usługami turystycznymi. Często są zawyżone lub mają braki w ubezpieczeniu podróżnym. Jeśli zastosujesz się do tych instrukcji, możesz skorzystać z narzędzia do porównywania Stiftung Warentest, aby znaleźć tanie karty kredytowe.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech