Sonos Roam w teście: W pogoni za słońcem

Sonos Roam w teście: W pogoni za słońcem

Hej yo, co słychać, dlaczego niektóre głośniki mają tylko odbiór Bluetooth, a inne tylko WLAN – czy nie masz obu razem? Tak, jest: Sonos Roam to kompaktowe i wydajne pudełko do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz. Szeroko je przetestowaliśmy i dzielimy się naszymi doświadczeniami.

Aktualizacja z 10 kwietnia 2022: Wszystko drożeje? Ubiegłej jesieni producent podniósł cenę do 199 euro (wcześniej 179 euro) – ale: nawet produkty Sonos, które mają dość stabilną cenę, ulegają lekkiemu wzrostowi spadek ceny. Tak więc Sonos Roam ustabilizował się na poziomie około 170 euro w sprzedaży detalicznej, około obecnie w Saturn za 168,99 euro (wliczając wysyłkę). Przy okazji: dla każdego, kto może obejść się bez sterowania głosowego, od marca Sonos ma w swoim asortymencie Roam SL bez mikrofonów.

Głośnik Sonos Roam z WLAN+Bluetooth już od 168,99 € w Saturn

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 04.11.2022 04:27

Warto wiedzieć: Sonos zgłosił teraz bardziej ekonomiczne zużycie energii podczas roamingu poprzez aktualizację oprogramowania dla aplikacji S2 (wersja 13.3 lub nowsza).

Sonos Roam w teście: wniosek

Ocena GIGA: 8,5 / 10

We własnych czterech ścianach Sonos Roam można bezproblemowo zintegrować z istniejącymi konfiguracjami wielopokojowymi Sonos za pośrednictwem Wi-Fi, w tym z doskonałą konfiguracją i sterowaniem za pomocą aplikacji na smartfona. Użytkownicy Apple są również zadowoleni z Airplay 2. Na zewnątrz, pudełko akceptuje muzykę przez Bluetooth, jak każdy inny mobilny głośnik.

Kompaktowy ogólny pakiet jest dopełniony naturalnym i niesamowicie obszernym dźwiękiem, który z łatwością może konkurować z wydajnością podobnie wysokiej jakości konkurentów. Fakt, że głośnik faktycznie emituje tylko dźwięk mono, a sterowanie może być wyraźniejsze, można zaakceptować w praktyce. Z mojego punktu widzenia Roam to dokładnie ten głośnik, na który słusznie czekało wielu fanów Sonos: poręczny, elastyczny, piękny, bez poważnych słabości. Jasne zalecenie zakupu.

Zalety:

Zintegrowana sieć WLAN i Bluetooth Dobry dźwięk, w tym automatyczna optymalizacja dźwięku Elegancki wygląd

Niedogodności:

Sterowanie jest trudne do zauważenia Żywotność baterii jest po prostu przeciętna

Głośnik Sonos Roam z WiFi+Bluetooth

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 04.11.2022 01:22

Dźwięk: uczucie do muzyki

Jest niewielu producentów, którym przypisałbym głębsze zrozumienie, a nawet prawdziwą miłość do muzyki. W każdym razie Sonos należy do wybranego klubu. Produkty zachwycają zawsze wyważoną i nigdy nie męczącą sygnaturą dźwiękową, która ujawnia szczegóły tonalne i pasuje do niemal każdego stylu muzycznego. Nie ma znaczenia, czy to duży Sonos Five, czy mały Sonos One: podstawowy charakter jest zawsze ten sam – ważny warunek, aby pudełka stały się jednym System Multiroom łączyć i grać harmonijnie razem.

Sonos Roam z opcjonalną ładowarką bezprzewodową: głośnik również brzmi wspaniale, gdy jest ustawiony pionowo (źródło obrazu: GIGA)

Sonos Roam również utrzymuje wszystko Klang do zobowiązań rodzinnych i zapewnia niezwykłą wydajność – biorąc pod uwagę wielkość mieszkań w zarządzaniu. Zamiast przesadnego młotka basowego, Roam opiera się na dobrze dozowanym groove’ie. Zamiast syczenia wysokich tonów, dostarcza prawdziwych subtelności, nie rzucając nimi z grubsza w słuchacza.

Oraz: Zamiast trików z dźwiękiem stereo i wirtualnym 3D dostajemy „tylko” Mononukleoza. To zwykle wada – ale akceptowalna w klasie kompaktowej. Przy szerokości 16,8 cm przekonujące stereo jest po prostu niewykonalne. W takim razie wolę mono, ale do tego dobrze. Cóż, możesz też kupić dwa Sonos Roam i połączyć je jako parę stereo – ale potem ogólnie robi się trochę drożej. Dźwięk jest emitowany z przodu Sonos Roam i zawsze można go wyraźnie zlokalizować. Osobiście podoba mi się to bardziej niż rozproszony dźwięk 360 stopni, który oferują niektóre urządzenia Bluetooth.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych głośników mobilnych, Sonos Roam może być Dostrajanie Trueplay stale kalibruj go samodzielnie i optymalizuj jego dźwięk do warunków przestrzennych. Działa to całkiem dobrze i pozwala na więcej opcji podczas konfiguracji. Jednak Roam nie oferuje „ręcznej” gry Trueplay. Uważam, że proces, w którym przechodzisz przez pokój z iPhonem (np. z Sonos One) jest skuteczniejszy niż automatyczna wersja Roam.

Udogodnienia: dobre, ale nie wybitne?

Od strony sprzętowej Sonos Roam jest prawie tak prosty, jak sugeruje projekt. To wodoodporna obudowa wykonany jest z tworzywa sztucznego, obie strony wykonane są z gumy. Podniesione elementy sterujące do sterowania muzyką znajdują się po lewej stronie – i są trudne do zauważenia. Włącznik/wyłącznik znajduje się z tyłu – to też trzeba najpierw znaleźć. Może trochę kontrastu kolorów pomógłby.

Sonos Roam: głośnik jest wodoodporny (źródło obrazu: GIGA)

Obok jest Gniazdo USB-C do ładowania. Przez większość czasu mam opcję opcjonalnie Bezprzewodowa ładowarka używany (49 euro sugerowana cena detaliczna), który bezpiecznie siedzi pod głośnikiem z niewielką siłą magnetyczną i idealnie do niego pasuje pod względem wzornictwa. Zasilacz nie jest dołączony do Sonos Roam – użyłem mojej 2-portowej ładowarki USB Anker 24W.

Sonos Roam: Ładowanie odbywa się przez gniazdo USB-C. Przycisk zasilania, który początkowo był trudny do znalezienia, jest ukryty obok niego (źródło obrazu: GIGA)

cechy szczególne Sonos Roam nie oferuje niczego takiego jak wejście jack 3,5 mm ani uchwyt do przenoszenia. Nawet wybór kolorów jest (obecnie) ograniczony do bieli (właściwie bardzo jasnoszarej) i czerni. Ci, którzy preferują wzory kamuflażu i efekty świetlne, będą lepiej obsługiwani gdzie indziej (- mam na myśli kamuflaż JBL Flip 4 lub Soundcore Flare Mini).

Sonos Roam w praktyce: możliwości zostały w pełni wykorzystane

Sonos Roam nie jest pierwszy Głośnik Wi-Fi kalifornijskiego producenta, który również jest dostarczany z baterią, a także z Bluetooth Jest zapewniony. Również ten zaprezentowany w 2019 roku Ruch Sonos nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jednak ten „starszy brat” może być trochę za nieporęczny w niektórych sytuacjach, a także trochę za drogi dla niektórych portfeli za prawie 400 euro. Z drugiej strony Sonos Roam kosztuje bardziej przystępne 179 euro (RRP), a dzięki kompaktowym wymiarom 168 x 62 x 60 mm mieści się nawet w małej torebce. W pewnym sensie Roam to „Mini ruchu”.

Sonos Roam jest konfigurowany przez Aplikacja Sonos ze smartfonem. Dzieje się to w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu Wędrówka może szybko stać się częścią istniejącej konfiguracji i „bawić się dalej”. Miałem też Roam grał z Sonos Amp na dwóch dużych głośnikach JBL i Sonos One w kuchni: Trzy pokoje – wszędzie ta sama piosenka, absolutnie zsynchronizowana. Co ciekawe: możliwe jest „mieszanie” Bluetooth i WLAN. Roam można podłączyć przez Bluetooth, aby następnie odtwarzać tę samą piosenkę razem i synchronicznie z Sonos One (podłączonym przez WLAN).

Sonos Roam: Może być również używany jako głośnik do komputera dzięki Bluetooth (źródło obrazu: GIGA)

Aplikacja jest przejrzysta, działa bardzo stabilnie i od jakiegoś czasu oferuje również wyselekcjonowane stacje radiowe. Myślę, że można powiedzieć, że Sonos nie robi rzeczy połowicznie, jeśli chodzi o rozwój oprogramowania i słusznie pozostawia wielu innych producentów w tyle. Jest to niezbędne dla użytkownika w życiu codziennym – i moim zdaniem warte również kilku euro “dopłat”. Miłą, ale nie tak ważną dla mnie cechą jest Funkcja wymiany dźwięku. W ten sposób muzykę płynącą na Roam można przenieść na inny głośnik Sonos – działa również w drugą stronę. Musisz jednak użyć do tego aplikacji Sonos, która nie działa w przypadku transmisji airplay.

Sonos Roam (źródło obrazu: GIGA)

Zintegrowany (niemożliwy do zmiany przez użytkownika) Paczka baterii Według producenta działa do 10 godzin – to powinno wystarczyć w większości sytuacji, chyba że wybierasz się w bardzo długą podróż. Jednak Sonos Roam nie jest cudem wytrzymałościowym, istnieją przenośne urządzenia Bluetooth, które działają znacznie dłużej. Zauważyłem też, że w trybie czuwania bateria stopniowo się rozładowuje – może to wynikać z faktu, że Roam zawsze czeka na sygnał z aplikacji, aby od razu rozpocząć grę.

Podsumowując, mogę powiedzieć, że Sonos Roam zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Producent sprytnie połączył dwa zupełnie różne standardy radiowe WLAN i Bluetooth, dzięki czemu w Praktyka rezultatem jest w dużej mierze „bezproblemowe” doświadczenie użytkownika. Fakt, że WLAN jest stacjonarny, a Bluetooth przesyła również dzwonki telefoniczne – to wady, których Sonos nie może zmienić. Ze względu na wymagania techniczne Roam wzorowo wykorzystuje swoje możliwości.

Więcej głośników Bluetooth znajdziesz w naszym poradniku zakupowym:

Oceny i dane techniczne

Szczegółowa ocena testu GIGA: Sonos Roam

Dźwięk stanowi 50 procent ogólnej oceny.

KategoriaOcena (maks. 10)Dźwięk8Sprzęt8Praktyka10W całości8,5

Dane techniczne: Sonos Roam

Wymiary168 x 62 x 60 mmWaga430 gŁącznośćWLAN, BluetoothŻywotność baterii do 10 godzinCechy wodoodporność (IP67), Apple Airplay 2

Omówiono tutaj głośniki WiFi firmy Sonos i innych marek:

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech