Solidny telefon komórkowy z noktowizorem i kamerą termowizyjną: wypróbowany AGM Glory G1S

Solidny telefon komórkowy z noktowizorem i kamerą termowizyjną: wypróbowany AGM Glory G1S

Jeśli szukasz wielkiej przygody, to klasyczny smartfon może nie wystarczyć. Telefony komórkowe, takie jak AGM Glory G1S, zostały opracowane z myślą o ekstremalnych przypadkach. Jest szczególnie wytrzymały i wyposażony w specjalne funkcje. Przynajmniej próbowałem wcisnąć ten telefon do granic możliwości, co nie jest łatwe w mieście.

AGM Glory G1S w teście: wniosek

AGM Glory G1S to jest to najbardziej wytrzymały telefon komórkowy do tej pory, który przetestowałem. Udało mi się upuścić go na podłogę i nie ma ani jednej rysy. Oferuje również unikalne funkcje z noktowizorem i kamerą termowizyjną, których trudno znaleźć w jakimkolwiek telefonie komórkowym. Kamera termowizyjna ma dobrą jakość i wysoką wydajność.

Dla normalna codzienność AGM Glory G1S nie jest odpowiedni. Jest za duży i ciężki, oprogramowanie jest za stare, a także po prostu za drogie w stosunku do oferowanych specyfikacji. Aparaty z trudem nadążają za telefonami komórkowymi, które są o połowę tańsze. Telefon komórkowy kosztuje 899 euro w sugerowanej cenie detalicznej, nawet jeśli jest teraz sprzedawany po nieco niższej cenie. Ale byłby to dobry wybór dla prawdziwych poszukiwaczy przygód, bo nie da się go zepsuć – przynajmniej nie w moim codziennym życiu.

Zobacz AGM Glory G1S u producenta

Zalety:

Bardzo wytrzymały Funkcja noktowizyjna Kamera termowizyjna Stacja ładująca Żywotność baterii

Niedogodności:

Naprawdę solidnie zbudowany

AGM Glory G1S ma bardzo solidną konstrukcję. (Źródło obrazu: GIGA)

Nie każdy telefon komórkowy, który ma być solidny, jest też naprawdę wytrzymały. Ale AGM Glory G1S naprawdę jest. Przynajmniej tyle mogę powiedzieć o upadkach z wysokości głowy ok. 170 cm. Kilka razy upuściłem telefon na winylową podłogę i kafelki w mieszkaniu. Również upadek na tarasie na kamienne płyty czy asfalt na ulicy ma smartfonie nic nie było robione. Jednak nigdy nie spadł bezpośrednio na wyświetlacz, który jest chroniony grubą folią. Co ciekawe, zawsze odwraca się tak, aby uderzenie było pochłaniane przez dobrą obudowę.

Telefon komórkowy jest dobrze chroniony ze wszystkich stron. (Źródło obrazu: GIGA)

W końcu woda i kurz też nie mogą zaszkodzić AGM Glory G1S norma wojskowa Stopień ochrony MIL-STD-810H oraz IP68 i IP69K. Musisz tylko upewnić się, że zaślepki portu USB na dole i gniazda SIM z boku są dobrze zamknięte. Po założeniu nasadek nie otworzą się nawet po upadku. Ma to tę zaletę, że masz dobrze zabezpieczony smartfon. Ale jeśli chcesz go załadować, robi się to trochę kłopotliwe. Dostarczono nam jednak stację ładującą, więc nie stanowiło to problemu.

Prawdziwe specjały

Aparat potrafi nie tylko robić zdjęcia i nagrywać filmy. (Źródło obrazu: GIGA)

Nie tylko solidna obudowa AGM Glory G1S jest wyjątkowa, ale także dodatkowe funkcje. Są to przede wszystkim kamery noktowizyjne i termowizyjne. Właściwie planowałem, że ja z Kamera termowizyjna mógł szukać ucieczki przed ciepłem w oknach. Ale temperatury są po prostu za wysokie jak na grudzień i nic z tego nie wyszło. Mimo to doświadczyłem kilku fajnych rzeczy z aparatem.

Widziałem na przykład, że nasz bezpański kot Kalle, który zawsze mieszka na dworze, ma dość dobrze ocieplaną sierść i nie tak łatwo go wypatrzyć w buszu:

Z kamery termowizyjnej wynika, że ​​sierść kota jest dobrym izolatorem. (Źródło obrazu: GIGA)

także funkcja noktowizora robi wrażenie:

Dzięki funkcji noktowizyjnej możesz chodzić całkowicie bez światła (źródło zdjęcia: GIGA)

Powyższe zdjęcie wykonałem Pixelem 6 Pro w całkowitej ciemności. Podobnie jak kamery bezpieczeństwa, AGM Glory G1S ma światło podczerwone, którego ludzkie oko nie widzi. W ten sposób otoczenie jest oświetlone w nocy. Zasięg tego światła jest porównywalny z zasięgiem światła LED w telefonie komórkowym. Więc nie możesz patrzeć zbyt daleko w dal.

Na górze znajduje się wskaźnik laserowy. (Źródło obrazu: GIGA)

z wskaźnik laserowy możesz wskazać pewne punkty lub po prostu bawić się ze swoimi kotami. To na pewno fajny gadżet.

Technicznie podstawowy telefon komórkowy

Z czysto technicznego punktu widzenia AGM Glory G1S to telefon komórkowy klasy podstawowej. (Źródło obrazu: GIGA)

Jeśli spojrzysz na dane techniczne AGM Glory G1S, to jest to smartfon klasy podstawowej, które sklasyfikowałbym w przedziale cenowym od 200 do 300 euro. Smartfon napędza Snapdragon 480, który ma 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Wyświetlacz LC ma przekątną 6,53 cala i rozdzielczość FHD+. Jasność jest wystarczająca do odczytania treści w niemal każdej sytuacji. Tylko w słoneczne dni żałowałbym, że wyświetlacz nie może być ustawiony na trochę jaśniejszy.

Akumulator można ładować przez USB C lub przez stację ładującą. (Źródło obrazu: GIGA)

W połączeniu z tym Bateria 5.500 mAh AGM Glory G1S osiągnął dla mnie długi czas pracy do czterech dni. Muszę jednak przyznać, że w przeciwieństwie do innych urządzeń testowych, nie nosiłem telefonu ze sobą cały czas i nie używałem go do wszystkiego. Dzięki wadze 315 gramów i solidnej obudowie ten telefon komórkowy po prostu nie nadaje się do codziennego użytku. Zabierałam go ze sobą na przejażdżki rowerowe lub do ogrodu. Czyli wszędzie tam, gdzie uważam, że mój Pixel 6 Pro jest zbyt delikatny. W ogrodzie stwierdziłem, że głośnik jest całkiem niezły. Ten jest zainstalowany z tyłu i zapewnia przyzwoity i głośny dźwięk. Jak w wielu smartfonach, brakuje basu.

Ogólnie smartfon wypada dobrze pod względem wydajności. (Źródło obrazu: GIGA)

Ale wyłącznie z występu byłem zadowolony. Powierzchnia Androida 11 prawie się nie zmienia. W rezultacie smartfon działa również bardzo szybko. Tylko wyświetlacz nie do końca nadąża. To raczej powolny panel 60 Hz. Oprogramowanie jest również przestarzałe. Android 11 i łatka bezpieczeństwa ze stycznia 2022 nie jest aktualna. Przynajmniej Android 12 i łatka bezpieczeństwa z listopada 2022 by się przydała – Android 13 jeszcze lepszy.

Kto może korzystać z telefonu komórkowego w ten sposób?

AGM Glory G1S nadaje się tylko w ograniczonym zakresie do codziennego użytku. (Źródło obrazu: GIGA)

Równie dobrze mogłem to sobie wyobrazić AGM Glory G1S coś dla prawdziwych poszukiwaczy przygód szukasz prawie niezniszczalnego telefonu komórkowego. Jest za duży i ciężki do codziennego użytku. Ale nie to jest tutaj celem. Kiedy korzystałem z telefonu komórkowego, wiedziałem, że normalnie bym go nie zepsuł i byłem bardziej beztroski na rowerze górskim lub podczas pracy w ogrodzie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech