Słuchawki Twoich rodziców są polecane na TikTok – i nie bez powodu

Słuchawki Twoich rodziców są polecane na TikTok – i nie bez powodu

Słuchawki przewodowe są technicznie przestarzałe i zostały zastąpione bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth. Mimo to wśród młodzieży panuje kontr-trend – a liderem tego ruchu jest modelka z lat 80.

Tutaj na stałe: podczas gdy słuchawki Bluetooth są obecnie zastępowane nowymi modelami co kilka lat (lub nawet szybciej), zegary w sektorze słuchawek przewodowych tykają znacznie wolniej. Tak będzie 1984 opublikowane po raz pierwszy Koss Porta Pro (widok na Amazon) jest nadal budowany i sprzedawany w niemal niezmienionej formie. Rzeczy nie da się zabić – wręcz przeciwnie, jest ona obecnie bardzo poszukiwana („oświetlona”).

Influencerzy modowi polecają Koss Porta Pro

„Słuchawki, które pasują do każdego stroju” – z takimi ogłoszeniami sobie poradzę Modowa influencerka na TikToku ze słuchawkami. Mniej chodzi o dane techniczne, a bardziej o wygląd.

Wyraźny faworyt sceny to Koss Porta Pro, który zdaniem ekspertów mody jest niezwykle wszechstronny. „Wreszcie tu są”, mówi drugtelevision (14 200 obserwujących) iz dumą prezentuje swoją Porta Pro:

Dla osób z zewnątrz może to być nieco dziwne, ponieważ konstrukcja Koss Porta Pro wydaje się – delikatnie mówiąc – bardziej trafna niż progresywna. Goły metalowy wspornik, widoczne elementy sterujące – można założyć, że te słuchawki nie miały być pierwotnie modnym dodatkiem. Bardziej prawdopodobny jest ten lekki miał pierwszeństwo. „W rzeczywistości były to jedne z pierwszych słuchawek zaprojektowanych specjalnie do noszenia” — wyjaśnia Tyll Hertsens w magazynie Stereophile.

Ale może to właśnie ta uderzająca i przestarzała rzecz Projektdzięki czemu Porta Pro jest tak popularna. Te słuchawki wyróżniają Cię, pokazują charakter – i pewnie łączą modę vintage z technicznym gadżetem, aby stworzyć spójny ogólny obraz. Podobne zjawisko można również zaobserwować w przypadku Apple Earpods (z kablem), ponieważ coraz więcej celebrytów zostało z nimi zauważonych.

Koss Porta Pro: klasyk, który od lat przyciąga oddanych fanów (źródło zdjęcia: producent)

Stereofoniczny ekspres do kawy Koss Porta Pro z kablem

Przewodowe słuchawki stereo Koss Porta Pro

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 20.11.2022 13:28

W tamtym czasie była to przełomowa technologia, ale dzisiaj pod pewnymi względami nie jest konkurencyjna: Porta Pro to nie tylko przewodowy i tym samym ogranicza swobodę poruszania się, on też nim jest nad głową i ledwo blokuje hałas z zewnątrz. Nowoczesne funkcje, takie jak redukcja szumów (ANC), nie są dostępne.

Słuchawek nie trzeba ładować, ponieważ nie posiadają baterii i pobierają energię z gniazda jack (3,5 mm). także jakość dźwięku jest uważany przez wielu fanów (jeszcze przed obecnym szumem modowym). nadzwyczajne dobro sklasyfikowany. Kolejnym argumentem za jest cena: Koss Porta Pro jest dostępny na rynku za mniej niż 40 euro znaleźć – jest to stosunkowo tanie w porównaniu do nowoczesnych modeli prawdziwie bezprzewodowych znanych marek.

W naszych poradach zakupowych prezentujemy inne słuchawki przewodowe:

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech