Prawidłowo przechowuj naboje gazowe i butle gazowe: musisz na to zwracać uwagę

Prawidłowo przechowuj naboje gazowe i butle gazowe: musisz na to zwracać uwagę

Kuchenki kempingowe są obecnie bardzo popularne. Działają z nabojami gazowymi, które wymagają odpowiedniego przechowywania. (Źródło obrazu: Enders/Aldi)


Obecnie wiele osób po raz pierwszy w życiu ma kontakt z butlą gazową i nabojem gazowym. Zaopatrują się w grill gazowy lub kuchenkę kempingową, aby być przygotowanym na wypadek braku prądu. Istnieją jednak zasady dotyczące tego, jak i gdzie można przechowywać butle gazowe i naboje gazowe.

Bezpiecznie przechowuj butle i naboje z gazem

Jeśli, podobnie jak wiele innych osób, kupiłeś małą kuchenkę gazową z wkładami lub kuchenkę kempingową na duże butle gazowe, to musisz mieć również miejsce na ich przechowywanie. A to nie jest takie proste, jak pokazuje bliższe przyjrzenie się. Kuchenki gazowe są często sprzedawane z ośmioma lub więcej wkładami gazowymi (patrz Amazon). Nie możesz mieć tak wielu w swoim mieszkaniu lub domu. W Niemczech są na to przepisy.

Dealerzy często sprzedają kuchenki gazowe z kilkoma nabojami gazowymi, których nie wolno przechowywać w mieszkaniu. (Źródło obrazu: Magnum/Amazon)

Przechowuj naboje gazowe

Nie przechowywać wolno umieszczać naboje gazowe poniżej poziomu gruntu, np. w piwnicy, w sypialni, na klatce schodowej, w korytarzu, przejściu lub przejściu budynków.może przechowywać maksymalnie dwa naboje gazowe na mieszkanie. Nie mogą one znajdować się w tym samym pomieszczeniu. Limit dotyczy pełnych i pustych nabojów gazowych. Ważne jest również, aby naboje gazowe były przechowywane w pozycji pionowej. Należy chronić wkłady przed uszkodzeniem i wysoką temperaturą. Ponadto pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane w przypadku nieszczelności. Zalecane jest chłodne i ciemne miejsce przechowywania.Przechowywać pojedynczo na zewnątrz jest możliwe, ale należy uniemożliwić dostęp osób trzecich. Nie możesz więc po prostu umieścić ich w swoim ogrodzie. Trzeba je też chronić przed wysokimi temperaturami, na przykład przed słońcem.

Niewłaściwe postępowanie może doprowadzić do deflagracji i eksplozji. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na prawidłowe przechowywanie nabojów gazowych.

Przechowuj butle gazowe

Nie przechowywać czy wolno przechowywać butle z gazem poniżej poziomu gruntu. Obowiązują tu te same zasady, co w przypadku nabojów gazowych.może przechowywać maksymalnie dwie butle gazowe tej samej wielkości w mieszkaniu lub domu. Jest też altana ogrodowa. Jeden z nich musi być w użyciu, drugi może stać jako zamiennik w innym pomieszczeniu.Przechowywać na zewnątrz jest możliwy pod baldachimem bez żadnych problemów i ograniczeń. Zaleca się przechowywanie tylko takiej liczby butli gazowych, jaka jest naprawdę potrzebna. Ponadto należy je chronić przed nieautoryzowanym dostępem. Pełne i puste butle gazowe należy przechowywać oddzielnie.

Generator słoneczny może zapewnić energię elektryczną:

Nie przesadzaj z zasilaniem gazem

Nawet jeśli wiele osób obawia się blackoutu w Niemczech, nie należy przesadzać z zapasem butli gazowych lub nabojów gazowych. Niewłaściwe przechowywanie może narazić Ciebie i innych na niebezpieczeństwo i wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech