Oszczędzanie dzięki Stiftung Warentest: Te urządzenia gospodarstwa domowego wyciągają pieniądze z Twojej kieszeni

Oszczędzanie dzięki Stiftung Warentest: Te urządzenia gospodarstwa domowego wyciągają pieniądze z Twojej kieszeni

Ci, którzy znają zużycie energii przez urządzenia gospodarstwa domowego, mogą uniknąć niepotrzebnych kosztów. (Źródło obrazu: IMAGO / Panthermedia)


Ceny energii rosną, a nadchodząca zima przysporzy wielu Niemcom bólu głowy, gdy spojrzą na koszty. Stiftung Warentest ujawnia, gdzie w gospodarstwie domowym ukrywają się pożeracze energii, które mogą kosztować dużo pieniędzy.

Od telewizora po pralkę: te urządzenia będą Cię drogo kosztować

Wiele urządzeń gospodarstwa domowego jest zasilanych energią elektryczną. W związku z tym stosowanie lodówek, telewizorów, pralek, w pełni automatycznych ekspresów do kawy i tym podobnych staje się coraz droższe wraz ze wzrostem kosztów energii. Niektóre urządzenia, z których korzystamy na co dzień, chowają się za nimi prawdziwe pożeracze energii. Znając je i świadomie korzystając z nich w nadchodzącą, kosztowną zimę, możesz obniżyć koszty.

Dlatego Stiftung Warentest uzyskał przegląd poprzednich testów i zidentyfikował urządzenia, które dużo czerpią z gniazda:

Jednym z największych konsumentów energii elektrycznej w większości gospodarstw domowych jest Pralka. W zależności od tego, jak oszczędnie Twój model wykorzystuje energię elektryczną i wodę, różnice w zużyciu energii (energii elektrycznej) mogą sięgać nawet 60 procent. W przeliczeniu na dziesięć lat pralki generują koszty energii elektrycznej od 855 do 1345 euro. Według Stiftung Warentest, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, powinieneś jak najczęściej korzystać z programu Eco, ponieważ nie chcesz przecież rezygnować z usług pralki. Jest bardzo podobnie z zmywarka na zewnątrz. W końcu 10-letnie koszty są tu nieco niższe, między 870 a 1150 euro. Jeśli chcesz zaoszczędzić energię elektryczną, możesz również prać ręcznie – chyba że Twoja ciepła woda jest również podgrzewana elektrycznie. Ale: Podczas ręcznego płukania zużycie wody jest często wyższe. Niezastąpiony, ale niestety również w czołówce jeśli chodzi o pobór mocy lodówka lub chłodziarko-zamrażarka. Obecny test w połowie 2022 r. przyniósł przyzwoity zasięg: według Stiftung Warentest za 15 lat w temperaturze pokojowej 25 stopni zostanie zebranych od 1100 do 2000 euro. Mała zaleta oszczędzania w zimnych miesiącach: jeśli mniej ogrzewasz mieszkanie, możesz spodziewać się również niższych kosztów lodówki. Bądź ostrożny Wentylatory zalecane: Stare śmigło z piwnicy może w ostatnich ciepłych dniach i tygodniach kosztować od sześciu do ośmiu razy więcej niż nowoczesne, energooszczędne śmigło. Zależy to również od projektu. Z telewizja to klasyczne urządzenie w trybie gotowości. Każdy, kto zobaczy świecące tu czerwone światło, przez lata płaci dużo energii elektrycznej. Ale są też znaczące różnice w działaniu. Od rozmiaru 65 cali jest dwa razy droższy niż w przypadku mniejszych urządzeń. Kupując nowe urządzenie, oprócz rozmiaru należy również zwrócić uwagę na etykietę energetyczną.

Ci, którzy wytwarzają własną energię elektryczną, mają dobrą rękę:

Listwy zasilające są przyjacielem wszystkich oszczędzających energię

Ogólna zasada: Jeśli chcesz zaoszczędzić na energii elektrycznej, potrzebujesz urządzeń, które można wyłączyć lub listew zasilających. Według Stiftung Warentest jeden telewizor może zużywać do 17,5 kWh rocznie w trybie czuwania. W wielu domach jest jednak nie jeden telewizor, ale kilka, a do tego inne urządzenia stand-by, takie jak konsole do gier, routery internetowe czy systemy stereo. Podsumowując, istnieje wiele możliwości zaoszczędzenia pieniędzy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech