Opór przeciwko 1&1: dostawcy zwierają szeregi

Opór przeciwko 1&1: dostawcy zwierają szeregi

1&1 powinien faktycznie oferować własną sieć 5G od końca 2022 roku. Dostawca zepsuł początek, teraz zadaniem jest utrzymanie niewielkich szkód. Najlepszym miejscem do tego jest konkurencja: 1&1 chce być w sieciach Telekom, Vodafone i o2. Ale zamykają.

1&1 chce wymusić otwarcie sieci: o2, Vodafone i Telekom nie biorą udziału

Jedynym wyjątkiem jest o2, z którym 1&1 ma już podpisaną umowę roamingową. Kiedy sieć 5G 1&1 zostanie uruchomiona we wrześniu zgodnie z obecnym planem, klienci przełączą się na sieć 4G o2, gdzie 1&1 nie oferuje jeszcze zasięgu. Ale to nie wszystko: 1&1 złożył wniosek o roaming krajowy do Federalnej Agencji Sieciowej (BNetzA).

czy to przechodzi wszyscy operatorzy musieliby wpuścić konkurencję do swoich sieci. Za jednym zamachem 1&1 uzyskałby dostęp do już dobrze rozwiniętych sieci Telekom, Vodafone i Telefónica/o2 oprócz własnej sieci 5G, która dopiero została zbudowana – i to nie tylko do architektury 4G. Zaliczka nie radzi sobie dobrze z konkurencją.

Wskazówki dotyczące czytania

JEDNOSTKA TREŚCI GIGA

“To jest skandaliczny i z naszego punktu widzenia całkowicie nie do utrzymania“, wyjaśnił szef o2 Markus Haas (źródło: dpa via Süddeutsche Zeitung). o2 chce pozostać przy poprzedniej umowie roamingowej z 1&1. Korzystanie z sieci przez osoby trzecie musi być dalej regulowane umowami między konkurentami. Z drugiej strony 1&1 chce wymusić dostęp przy pomocy BNETzA.

1&1 ma nadzieję na większe szanse z tego kroku, podczas gdy jego własna sieć 5G nie jest jeszcze konkurencyjna. Firma mogłaby „jako czwarty operator sieci równe szanse z uznanymi operatorami sieci komórkowych” – wyjaśnia rzeczniczka 1&1.

Chcesz zmienić umowę na telefon komórkowy? W takim razie powinieneś znać te przeszkody:

Z drugiej strony Haas uważa, że ​​1&1 musi się zebrać „i nie jęcz zawsze i zwrócić się o pomoc do regulatora”. Szef o2 nie jest sam w odrzucaniu obowiązkowego roamingu. Od Vodafone jest nieco bardziej uprzejmie: „Przyjęliśmy do wiadomości aplikację z wielkim zdziwieniem”, podczas gdy Rzecznik Telekom określił żądanie 1&1 jako „absurdalne” zwolniony.

1&1 musi sobie z tym poradzić: budowa sieci nie może pozostawać w stagnacji w nieskończoność

Torsten Gerpott, ekspert w dziedzinie telekomunikacji na Uniwersytecie w Duisburgu w Essen, widzi niewielkie szanse na 1&1. „W pewnym momencie muszą przyjść do Potte, nie mogą wiecznie polegać na roamingu krajowym”.

Otwarcie może mieć wiele zalet dla konsumentów. W końcu sieci innych dostawców automatycznie przejęłyby kontrolę, gdyby Twoja własna miała martwy punkt w jednym miejscu. Jest jednak mało prawdopodobne, że tak się stanie. Decyzja BNetzA jest nadal w toku. Nadal istnieją również niewykorzystane cele ekspansji grzywny w milionach w kosmosie, 1&1 można podnieść.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech