Netflix wyciąga wtyczkę: co muszą teraz zrobić właściciele telewizorów

Inteligentny telewizor jest teraz całkowicie normalny i nie jest już wyjątkiem. W międzyczasie jednak starsze urządzenia tracą już wsparcie programowe ze strony producenta czy usługi streamingowe, jak to miało miejsce ostatnio. Co więc zrobisz, jeśli Twój inteligentny telewizor nagle stanie się głupim telewizorem, a Netflix wyciągnie wtyczkę? Moje rozwiązanie tego problemu nie może być prostsze.

Amazonka

Nie musisz już tłumaczyć inteligentnego telewizora. Telewizory z dostępem do Internetu są standardem i niezastąpione. Zasadniczo tak jest specjalistyczne komputery z dużymi ekranami.

Starsze telewizory: oto, co musisz zrobić, gdy Netflix wyciągnie wtyczkę

Zwykle działa idealnie nawet po latach. Wsparcie oprogramowania jest większym problemem. Dopiero niedawno odczuli to właściciele różnych starszych telewizorów Sony. Netflix wkrótce zakończy dla nich wsparcie Aplikacja Netflix strajkuje mocny

Kolejny problem z inteligentnymi telewizorami od początku – prędkość. Pamiętam, że telewizor LG, który kupiłem w 2015 roku, był już kilka lat później nie jest już szczególnie responsywny. Sięgnąłem wtedy po rozwiązanie ostateczne, które jest aktualne także dzisiaj.

Moja sugestia: zdobądź Fire TV Stick od Amazon

Moja rada: W opisanych przypadkach po prostu zdobądź jeden nowoczesny kij do transmisji strumieniowej. Pierwszym wyborem jest zwykle jeden z różnych Fire TV Stick od Amazon (zobacz na Amazon). Konto Amazon jest obowiązkowe, ale niekoniecznie musisz mieć subskrypcję Prime. Na Fire TV Sticks Działają wszelkiego rodzaju usługi przesyłania strumieniowego, a także różne inne aplikacje. Dzięki odpowiednim aplikacjom możesz nawet zamienić go w odbiornik AirPlay dla iPhone'ów lub imitować Google Chromecast.

Jeśli chcesz być przygotowany na przyszłość, kup od razu pendrive zgodny z 4K:

Amazon Fire TV Stick 4K (2023)

Amazon Fire TV Stick 4K (2023)

A skoro o tym mowa: oczywiście nadaje się również do przywrócenia sprawności starym telewizorom (patrz na Amazon). Ale są inne alternatywy. Np. stick (zobacz na Amazonie) czy pudełko (zobacz na Amazonie) od chińskiego lidera smartfonów są dość tanie Xiaomi. Jednak kij nie radzi sobie dobrze ze wszystkimi testerami.

Nowy Amazon Fire TV Stick 4K z obsługą Wi-Fi 6 i przesyłaniem strumieniowym w Dolby Vision/AtmoNowy Amazon Fire TV Stick 4K z obsługą Wi-Fi 6 i przesyłaniem strumieniowym w Dolby Vision/Atmo

Nowy Amazon Fire TV Stick 4K z obsługą Wi-Fi 6 i przesyłaniem strumieniowym w Dolby Vision/Atmo

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 21 stycznia 2024 r., godzina 8:45

Jeśli jednak chcesz wydać trochę więcej, szukasz jakości i jesteś otwarty na świat Apple, powinieneś rzucić okiem na Apple TV (zobacz na Amazon). Oferuje najlepszą integrację z iPhonem, iPadem lub komputerem Mac. Na przykład możesz teraz używać iPhone'a jako kamery internetowej w połączeniu z Telewizor apple używać. Dzięki temu telewizor staje się dużym telefonem wideo.

Wspólne dla wszystkich rozwiązań: Wystarczy, że w telewizorze masz wolny port HDMI i WiFi. Za jednym zamachem możesz zamienić swój przestarzały telewizor Smart TV w nowoczesny telewizor. Przynajmniej jeśli chodzi o oprogramowanie. Rzeczywistej technologii wyświetlania nie można oczywiście modernizować. Jeśli chcesz to poprawić i np. chcesz doświadczyć nowoczesnych technologii, takich jak Dolby Vision czy HDR10+, nie możesz uniknąć zakupu nowego telewizora.

Ale starsze urządzenia uzyskują je dzięki zastosowaniu drążków i pudełek do przesyłania strumieniowego druga szansa i nie trzeba ich przedwcześnie utylizować. Nawet jeśli ani producenci telewizorów, ani serwisy streamingowe nie dbają o stare części.

Moim zdaniem całkiem sprytne. A Dodatkowe korzyści Nie chcę o tym zapomnieć na koniec. Taki kij też może być cudowny podróżować Zabierz go ze sobą, a potem wykorzystaj np. w hotelu. Oznacza to, że Twoje własne usługi przesyłania strumieniowego zawsze podróżują z Tobą.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech