Najlepsze telewizory 65-calowe: te 3 duże telewizory są świetne

Najlepsze telewizory 65-calowe: te 3 duże telewizory są świetne

Pięknie duże i technicznie wyposażone na nadchodzące lata: 65-calowa klasa telewizorów jest równie atrakcyjna dla graczy, entuzjastów sportu, kinomanów i fanów seriali. Przedstawiamy najlepsze modele 2022 roku.

Przekątna ekranu 65 cali odpowiada ekwiwalentowi 165,1 cm. Szerokość obrazu to ok. 144 cm, w zależności od modelu, a wysokość ok. 81 cm. Kiedyś to były absurdalne wartości, ale dziś takie telewizory wielkoformatowe nie są już rzadkością. Logiczny krok, bo odpowiednia zawartość jest tam od dawna: seriale powstają w coraz bardziej skomplikowany sposób, hity akcji z MCU nadają ton filmom, gry błyszczą na PS5 i XBox Series X w 4K i z ray rysunek kalkowy.

Stefan Bubeck, redaktor GIGA, ekspert w dziedzinie elektroniki użytkowej, zwłaszcza audio.

Niektóre filmy chcą zrobić coś wielkiego

Spośród filmów z ostatnich lat największe wrażenie zrobił na mnie „Dune” Denisa Villeneuve’a (zobacz Blu-ray 4K w MediaMarkt): arcydzieło, w którym jego bohaterowie rozgrywają się w scenach o ogromnych rozmiarach. To nie jest płytka rozrywka, której można od niechcenia posłuchać na tablecie w pociągu. Nie, ten monumentalny zdobywca Oscara potrzebuje przestrzeni: porządnego kina, dobrego projektora kina domowego czy naprawdę dużego telewizora.

Medion Życie X16529

„Najważniejsze to 65 cali, reszta nie ma znaczenia!” – Więc naprawdę nie musisz iść tak daleko, ponieważ Medion Życie X16529 (widok na Amazon) ma za swoje mała cena ale wiele do zaoferowania. Jak sama nazwa wskazuje, oto jeden Panel QLED zainstalowany, który obiecuje wysoki kontrast i głęboką czerń z „kropkami kwantowymi”. Technologia została opracowana przez Samsunga, można ją znaleźć w wielu południowokoreańskich modelach i jest ciekawą alternatywą dla drogich OLED-ów. To zdumiewające, że Medion już oferuje tę funkcję w tym podstawowym przedziale cenowym.

Medion X16529 QLED (65 zł)

Medion X16529 QLED (65 zł)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 08.01.2022 21:20

High Dynamic Range (HDR) jest obecnie częścią przyzwoitego telewizora. Medion Life X16529 obsługuje oba standardy HDR10 oraz Dolby Vision, więc jesteś przygotowany na Netflix, Disney+ lub Amazon Prime Video. HDR10+ nie jest wliczony w cenę, ale jest to znośne.

Wymiary Life X16529 (źródło zdjęcia: Medion) Medion X16529 QLED (65 cali) teraz od 679,95 € w Medion

Cena może być teraz wyższa. Cena od 08.01.2022 21:20

Jednak niska cena stwarza również ograniczenia: telewizor ma okazałe funkcje 4 wejścia HDMI, ale wszystkie obsługują tylko HDMI 2.0. Ogranicza to zawartość 4K do częstotliwości odświeżania 60 Hz. Modele premium od dawna mają częstotliwość 100 lub 120 Hz, co zapewnia zauważalnie płynniejszy obraz w grach z nową generacją konsol – i wymaga wejść HDMI 2.1. Nie należy się też spodziewać cudu dźwięku po zintegrowanych głośnikach. W końcu jeden wyjście słuchawkowe (gniazdo 3,5 mm), aby można było podłączyć istniejący system stereo. W przeciwnym razie zalecany jest również opcjonalny soundbar (patrz porady dotyczące zakupu GIGA).

Zalety:

Niska cenaPanel QLED

Niedogodności:

LG OLED C1 (OLED65C16LA, OLED65C17LB)

GIGA-Tip Najwyższe oceny, gdziekolwiek spojrzysz: LG OLED C1 (widok na MediaMarkt) został wydany w różnych wersjach w 2021 roku i był całkowicie przekonujący. Magazyn Heimkino przyznał mu ogólną notę ​​1,0. W Stiftung Warentest werdykt wynosi 1,7 („dobry”). Jakość obrazu jest bardzo dobra – tak długo, jak nie umieszczasz telewizora w bezpośrednim świetle słonecznym, takie wrażenie Plastikowy oraz autentyczny. LG produkuje własne panele OLED i oczywiście wie, jak wycisnąć z nich jak najwięcej. Widok z przodu (dobra stabilność kąta widzenia) i bezpośrednio z boku jest również przyjemny: panel jest cienki jak wafel, co sprawia, że ​​wygląda niezwykle cennie.

LG OLED65C17LB jest bardzo niski. Wygląda ładnie, ale umieszczenie soundbara bezpośrednio przed nim jest trudne, ponieważ części obrazu mogą być przesłonięte (Źródło obrazu: LG)

mi

Claudio MüllerClaudio Müller, redaktor naczelny GIGA, ekspert ds. firm technologicznych i bezpieczeństwa IT.

Gry w pełnej krasie

Świetny obraz i wsparcie dla konsol nowej generacji: to główne powody, dla których wybrałem LG OLED C16 (65 cali, patrz MediaMarkt). W 2022 r. wciąż jest najwyższej klasy, zwłaszcza w nieco ciemniejszych środowiskach bez bezpośredniego światła słonecznego, C1 popisuje się doskonałą jakością obrazu, typową dla OLED. Dzięki [email protected]zi VRR obecne gry na PS5 i Xbox Series X to po prostu uczta dla oczu. Mała wada: podstawą C1 jest bardzo płaski, dolna krawędź wyświetlacza znajduje się zatem tylko 4 centymetry nad stołem telewizyjnym – nieco wyższy soundbar bezpośrednio przed nim może zatem zakryć część obrazu. Lepiej zmierz to przed zakupem.

LG OLED C1 (OLED65C17LB, 65 Zoll)

LG OLED C1 (OLED65C17LB, 65 Zoll)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 08.01.2022 17:20

Wyposażenie LG OLED C1 odpowiada temu, czego można oczekiwać od flagowca: 4 porty HDMI (2.1), obsługa HDR (Dolby Vision IQ, HDR10 Pro, HLG), Dolby Vision IQ, AMD FreeSync Premium i wiele więcej. Dodatkowo wykorzystywany jest sprawdzony system operacyjny smart TV LG webOS 6.0, który odpowiada za jego dobra obsługa jest znana. Dobrze wiedzieć: model OLED65C17LB ma jeden Podwójny potrójny tuner (2 × DVB-T2/-C/-S2), podczas gdy model OLED65C16LA jest wyposażony tylko w pojedynczy potrójny tuner (1 × DVB-T2/-C/-S2).

Zalety:

Najwyższa jakość obrazu w zaciemnionych pomieszczeniachKompleksowe wyposażeniePłynny wyświetlacz z wyświetlaczem 120 Hz

Niedogodności:

Pomimo zbyt niskiego stojaka dla wielu soundbarów, brak HDR10+

Samsung Neo QLED 4K QN95B (rok modelowy 2022)

Południowokoreański gigant IT w dużej mierze stawia na QLED (kropki kwantowe) zamiast na OLED (jeszcze) – w połączeniu z malutkimi Mini-LEDy jako podświetlenie staje się „Neo QLED”. Wiele indywidualnie kontrolowanych strefy oświetlenia i korzyści z ogromnego jasność paneli LED ma za zadanie rzucić wyzwanie samoświecącym się telewizorom OLED, które są zależne od raczej zaciemnionych pomieszczeń, aby uzyskać najlepszy obraz. Z Samsung Neo QLED 4K QN95B (spójrz na Samsunga) to nie byle jaki standardowy model, ale zapowiedź techniczna. Prasa branżowa dopingowała, więc magazyn T3 przyznał „Platinum Award” i najwyższą ocenę 5 gwiazdek. „Poziom przejrzystości jest niewyobrażalnie realistyczny. Wydajność HDR jest oszałamiająca – dosłownie w niektórych przypadkach” – mówi redaktor John Archer.

Schematyczne przedstawienie: Neo QLED (po prawej) wykorzystuje setki mini-LED jako podświetlenie, co daje lepszy kontrast niż w przypadku konwencjonalnych paneli LED (po lewej). Technologia jest ciekawą alternatywą dla OLED (źródło obrazu: Samsung)

Samsung Neo QLED 4K QN95B (Model 2022)

Samsung Neo QLED 4K QN95B (Model 2022)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 08.01.2022 21:20

W jasnych pomieszczeniach QN95B ma być na krótkiej liście, tutaj pokazuje w pełni swoje mocne strony. Niektórzy ludzie mogą zauważyć zjawisko znane jako rozkwitanie w ciemnym otoczeniu: lekkie migotanie wokół pojedynczych jasnych obiektów (np. białych liter) na ciemnym tle.

Netflix, Amazon Prime Video i Disney+ są szybko dostępne na pilocie z własnymi przyciskami, gdy pojawia się system operacyjny Tizen do użycia. Dostępne są 4 złącza HDMI (2.1) do gier 4K z maksymalnie 120 Hz oraz VRR (Zmienna częstotliwość odświeżania). A Podwójny potrójny tuner (2 × DVB-T2/-C/-S2) jest zintegrowany. Tylko stosunkowo wysoka cena może obecnie uniemożliwić zakup flagowego modelu Samsung 4K.

Zalety:

Bardzo jasny obraz, odpowiedni również do użytku w świetle dziennym Kompleksowe funkcje Płynny wyświetlacz z wyświetlaczem 120 Hz

Niedogodności:

Najlepsze 65-calowe telewizory 2022: Oto jak wybraliśmy rekomendacje

W niniejszym podsumowaniu zamieściłem własne doświadczenia i badania w czasopismach specjalistycznych. Zaprezentowane zostaną aktualne modele telewizorów o przekątnej ekranu 65 cali, które cieszą się szczególnym uznaniem prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu. Wykorzystane źródła: T3 (dostępne również w Readly), Hifi.de, Heimkino (02/2022), Stiftung Warentest (12/2021)

Ogólne informacje na temat zakupu telewizora znajdziesz w naszym szczegółowym poradniku:

W przypadku telewizorów z technologią OLED mamy przegląd z aktualnymi wskazówkami dotyczącymi zakupu:

Jeśli głównym celem telewizora jest granie w gry, zapoznaj się z przewodnikiem zakupu GIGA dla telewizorów do gier:

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech