Najlepsze głośniki podstawkowe: 4 małe pudełka za niewielkie pieniądze

Najlepsze głośniki podstawkowe: 4 małe pudełka za niewielkie pieniądze

To zdumiewające, jak wysoką jakość dźwięku można dziś osiągnąć z małymi głośnikami. Przedstawiamy dobre pasywne głośniki półkowe do 1000 euro (cena pary), które nadają się jako ulepszenie do kompaktowego systemu, ale także jako głośniki telewizyjne lub komputerowe.

Dlaczego warto kupować nowe głośniki? Otóż, podobnie jak w telewizorach czy smartfonach, w głośnikach dokonuje się ciągły postęp techniczny. Zachowanie impulsowe, niższa częstotliwość graniczna, zachowanie radiacyjne, rezonanse obudowy – wszystko to ma ostatecznie wpływ na dźwięk.

Rozwój głośników u Teufel, producenta z Berlina (Źródło: Teufel)

W ostatnich latach głośniki są coraz częściej opracowywane przy użyciu CAD, symulacji komputerowych (warunki ciśnienia wewnętrznego) i pomiarów laserowych („system Klippel”), co doprowadziło do znacznego sukcesu w ulepszaniu odtwarzania. Kompaktowe pudełka z półkami często korzystają również z większych i znacznie droższych „modeli flagowych”, ponieważ wiedza zdobyta podczas opracowywania jest przekazywana mniejszemu rodzeństwu.

Stefan BubeckStefan Bubeck, redaktor GIGA, ekspert w dziedzinie elektroniki użytkowej, zwłaszcza audio.

Postęp techniczny, który sprawia, że ​​siedzisz i zwracasz uwagę

Głośnik półkowy ze średniej półki z lat 90. nadal może sprawiać subiektywnie dobre wrażenie dźwiękowe – ale prawdopodobnie nie nadąża za wartościami wydajności obecnych modeli. Myślę, że to też słychać: nowe głośniki wydają się brzmieć bardziej zbalansowane, mają mocniejszy bas i nie są tak wybredne, jeśli chodzi o idealne miejsce instalacji.

JBL Control One: Niedrogi klasyk

Oryginalna wersja pojawiła się w 1987 roku i już wtedy wywołała zamieszanie. Od tego czasu jest stale rozwijany, tymczasem JBL Control One (widok na MediaMarkt) za jeden z najlepiej sprzedających się głośników na świecie. Jeśli będziesz mieć oczy otwarte, to pudełko można nagle zobaczyć wszędzie: w pubie na rogu, w domu kultury, z muzykami w studiu jako „drugim monitorem” – wymawia się Control One solidny zbudowany i dlatego wszechstronny. Zakres dostawy obejmuje dwa obrotowe uchwyty ściennez tyłu pudełka znajduje się odpowiedni gwint (patrz instrukcja obsługi w formacie PDF, str. 4).

JBL Control One (2 szt.)

JBL Control One (2 sztuki)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 15.07.2022 15:30

Jakość dźwięku jest dobra, biorąc pod uwagę przedział cenowy. Producent nie stara się za pomocą technicznych sztuczek wyczarować z obudowy „większy” lub bardziej efektowny dźwięk. Dźwięki Control One neutralny i wyraźny, ale znacznie spada przy niskich częstotliwościach (poniżej ok. 80 Hz) – wbudowany 4-calowy przetwornik po prostu się do tego nie nadaje. Jest to mniej ważne w przypadku mowy i muzyki w tle – ale aby uzyskać wszechstronne wrażenia dźwiękowe, powinieneś połączyć JBL z odpowiednim subwooferem.

Najlepszą rzeczą w JBL Control One jest ona niska cena: Około 100 euro w sprzedaży detalicznej – dla pary! Nie musisz za dużo o tym myśleć. Nic dziwnego, że zagorzali fani kupują to pudełko hurtowo i instalują je wszędzie w domu: w kinie domowym, na tarasie, w pokoju hobby… Control One jest wszędzie we właściwym miejscu.

Zalety:

Lekki i wytrzymałyNadaje się do montażu na ścianieDobry stosunek ceny do wydajności

Niedogodności:

Teufel Ultima 20 mk3: bestseller w Berlinie

Opracowany w Berlinie, popularny w całych Niemczech: The Teufel Ultima 20 mk3 (patrz producent) to prawdziwy bestseller. Uderzające jest to Głośnik niskotonowy z kevlaru Nieczęsto widuje się to w tym przedziale cenowym. Rogi są delikatnie zaokrąglone, przednia pokrywa jest zdejmowana.

Ultima 20 została opracowana w Berlinie (źródło: Teufel)

W ostatnich latach model otrzymał wiele dobrych ocen w testach prasy branżowej i klientów. Wielokrotnie chwalono musujący i żywy dźwięk oraz wyrazisty dźwięk uczciwa cena zakupu. Kompaktowa konstrukcja (wysokość: 33,5 cm) oznacza, że ​​do prawdziwych basowych burz z piorunami potrzebny jest odpowiedni subwoofer. Ale Ultima 20 mk3 wciąż może się kołysać: w mniejszych pomieszczeniach (ok. 20 metrów kwadratowych) i ustawionych blisko ściany z łatwością tworzy imprezową atmosferę. Jeśli nie wierzysz, w każdej chwili możesz zobaczyć spektakl na własne oczy we flagowym sklepie Teufel w Berlinie (lub w innych miastach).

Zalety:

Zrównoważony dźwięk Dobry stosunek jakości do ceny Charakterystyczny design

Niedogodności:

Elac Debiut 2.0 B6.2: Uczciwy skin

„Wydaje się to proste i niepozorne – ale jest to reprezentatywne dla sposobu, w jaki to działa: odtwarza muzykę wierną oryginałowi i nieskażoną”, mówi magazyn WhatHifi o Elac Debiut 2.0 B6.2 (spójrz na MediaMarkt) i na końcu daje najwyższą ocenę 5 gwiazdek.

Debiut Elac B6.2 (2 szt.)

Elac Debiut B6.2 (2 sztuki)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 15.07.2022 17:02

Renomowany specjalista od głośników Andrew Jones (KEF, TAD, Infinity, Pioneer) opracował Elac Debut 2.0 B6.2, pudełko zdecydowanie polecane jako tańsze Wejście w audiofilski świat. Bas jest niesamowity dla objętości obudowy głęboki i kontrolowane, średnie i wysokie tony charakteryzują się wysokim zdolność rozstrzygania na zewnątrz. Jednak niemal bezlitosna szczerość głośnika może być również wadą: złe nagrania lub gorsze urządzenia w łańcuchu odtwarzania są ujawniane i nie są przemilczane.

Zalety:

Naturalny i precyzyjny dźwięk Może również dobrze odtwarzać niskie częstotliwości

Niedogodności:

Nieco prosty wygląd

Nubert nuLine 34: Modelowy uczeń

Ci cholerni Szwabowie! Każdy, kto ma do czynienia z kolumnami, zawsze natknie się na markę Nubert ze Schwäbisch Gmünd: tu zwycięzca testu, tam zwycięzca głosowania czytelników – można by niemal pomyśleć, że tam jest nie tak. Ale nie – osobiście przekonałem się w wielogodzinnych odsłuchach, że Nubert oferuje dokładnie to, co obiecuje reputacja. Model, którego używałem w domu, nie jest już dostępny. ten nuLine 34 (widok na Amazon) jest duchowym następcą, że tak powiem: Kompaktowe pudełko, które wciąż jest niedrogie i już wysokie wymagania wie, jak zaspokoić.

Nubert nuLine 34 (2 sztuki)

Nubert nuLine 34 (2 sztuki)

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 15.07.2022 17:33

NuLine 34 obejmuje zakres od 48 do 23 000 Hz (-3 dB), co jest niesamowite w tej klasie wielkości i z łatwością wystarcza dla większości gatunków muzycznych. ten Odczyty odpowiedzi częstotliwościowej są doskonałe, to pudełko jest prawdziwym wzorowym uczniem. Dodatkowy subwoofer nie jest konieczny – poza bardzo dużymi pomieszczeniami. Charakter dźwięku jest wymawiany neutralny, można też powiedzieć bezbarwne. Odwzorowuje dokładnie to, co jest w nagraniu. A przełącznik z tyłu służy Regulacja zakresu wysokich częstotliwości: Przy ustawieniu „miękki”, „neutralny” i „świetny” odtwarzanie można łatwo zoptymalizować. W słabo nawilżonym pomieszczeniu (parkiet, wiele tafli szkła) wskazane jest obniżenie wysokich tonów. Z drugiej strony wzrost zapewnia szczególnie musujący dźwięk.

Tak, cena zakupu dwóch Nubert nuLine 34 jest już znacznie wyższa od ceny niektórych kompaktowych systemów, w tym głośników. Ale biorąc pod uwagę oferowane osiągi, śmiem twierdzić, że trudno znaleźć lepszą ofertę na rynku. Wraz z wysokiej jakości wzmacniaczem (np. Yamaha A-S701 firmy Amazon) można stworzyć system stereo, który zapewni najwyższy poziom przyjemności słuchania przez wiele lat. Mądra inwestycja.

Zalety:

Szczegółowy i neutralny dźwięk, aż do wysokich głośności, odtwarza się pewnie nawet bez subwoofera, czysta jakość przetwarzania

Niedogodności:

Potrzebuje mocnego wzmacniacza

Najlepsze pasywne głośniki regałowe 2022: Jak wybrano rekomendacje

W niniejszym podsumowaniu zamieściłem własne doświadczenia i badania w czasopismach specjalistycznych. Prezentowane są aktualne głośniki podstawkowe, które otrzymały szczególne uznanie prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu. Wykorzystane źródła: Sound on Sound, Stereoplay (wydanie 11/2018, dostępne również w Readly), WhatHifi 02/2020, CNET 06/2021

Kup głośniki półkowe: odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ)

Gdzie najlepiej umieścić głośnik półkowy?

Termin „głośnik półkowy” nie powinien być rozumiany dosłownie. Półki są na książki i drobiazgi, mają tendencję do grzechotania – nie ma tu miejsca na głośnik. Często lepsze jest umieszczenie na masywnym kredensie lub specjalnym stojaki głośnikowe. Jeśli naprawdę ma być na półce, najlepiej mieć oba głośniki na wysokości uszu. Pod spodem umieść amortyzatory akustyczne, aby ograniczyć niepożądane kołysanie się półek.

Amortyzator Oehlbach dla Lautsprecher (8 Stück)

Amortyzatory Oehlbach do głośników (8 sztuk)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 15.07.2022 18:19

Jakich kabli potrzebuję?

Głośniki zwykle nie są dostarczane z kablami. Nawet jeśli w kręgach audiofilskich polecane są skandalicznie drogie kable high-end – do prezentowanych tu kolumn wystarczą zwykłe kable miedziane o średnicy 2,5 mm². Dopiero gdy wszystkie opcje optymalizacji (miejsce instalacji, akustyka pomieszczenia) zostaną wyczerpane, a pieniądze nadal będą, można pomyśleć o „modernizacji okablowania”. Ważne jest również czyste połączenie: końce kabli powinny być mocno przymocowane zarówno do wzmacniacza, jak i głośników, aby zapewnić pewny kontakt.

Miedziany kabel głośnikowy biały, 10m - 2 x 2,5mm²

Miedziany kabel głośnikowy biały, 10m – 2 x 2,5mm²

Cena może być teraz wyższa. Cena od 15.07.2022 18:39

Jaką rolę odgrywa wzmacniacz?

„Dźwięk wzmacniacza” to złożony temat. Krótka wersja brzmi: Tak, wzmacniacze mogą brzmieć inaczej, czasem mają swój własny charakter. Zasadniczo, kupując nowe głośniki pasywne, warto przyjrzeć się również właściwemu wzmacniaczowi: czy stare pudełko w salonie jest nadal wystarczająco dobre? Czy urządzenie wymaga konserwacji? Czy kupowanie nowego ma sens? Wbrew pozorom kompaktowe kolumny podstawkowe nie zawsze dają się dobrze połączyć z małymi i słabymi wzmacniaczami. Decydujące są raczej sprawność i impedancja.

Szczególnie kompaktowe, a jednocześnie dość mocne wzmacniacze stereo, takie jak Fosi Audio BT30D (widok na Amazon) stają się coraz bardziej popularne. W przypadku ciasnego biurka zdecydowanie warto to rozważyć wraz z kompaktowymi głośnikami podstawkowymi. Do salonu polecamy klasyczny moduł hi-fi z szykownym frontem – oko to słyszy.

Wzmacniacz zintegrowany Denon PMA-600NE o mocy 70 W na kanał

Wzmacniacz zintegrowany Denon PMA-600NE o mocy 70 W na kanał

Cena może być teraz wyższa. Cena od 15.07.2022 19:28

Ile kosztuje dobry pasywny głośnik podstawkowy?

Na to pytanie nie ma ogólnej odpowiedzi. Na biurku nawet zwykła para za około 150 euro może zdziałać mały cud i stworzyć ekscytującą atmosferę na przykład w grach. Jeśli w skupieniu analizujesz wysokiej jakości nagrania lub sam produkujesz muzykę i musisz podejmować krytyczne decyzje podczas słuchania, będziesz musiał wydać 500 euro lub nawet więcej. Jedno jest pewne: przyzwoity zestaw stereo z dwoma dobrze ustawionymi głośnikami podstawkowymi z łatwością pokona każdego boomboxa Bluetooth pod względem dźwięku.

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech