Na stacji ładowania: Każdy kierowca e-samochodu musi znać ten znak

Na stacji ładowania: Każdy kierowca e-samochodu musi znać ten znak

Jeśli jeździsz autem elektrycznym, musisz się do tego przyzwyczaić. Najbliższa stacja ładowania zwykle nie jest tak łatwa do znalezienia jak stacja benzynowa. Zwłaszcza podczas długich podróży należy mieć pewność, gdzie możliwe jest kolejne ładowanie. Praktyczny znak pomoże Ci sprawdzić, czy jesteś we właściwym miejscu na stacji ładującej.

W oparciu o model spalania: oznakowanie powinno zapewniać przejrzystość dla kierowców e-samochodów

Zaplanuj dłuższe czasy ładowania, dowiedz się, gdzie znajduje się najbliższa stacja ładowania i poznaj odpowiednie karty do ładowania oraz dostawców – jeśli jeździsz e-samochodem, powinieneś się przygotować, zwłaszcza na dłuższe podróże. Aby nic nie poszło źle podczas postojów załadunku, UE stawia na jednolite etykietowanie (Źródło: t-online). Oznaki tego od lat są dobrze znane w samochodach z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, a wkrótce staną się częścią codziennego życia również kierowców samochodów elektrycznych.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Powinno to działać na tej samej zasadzie, co np. w przypadku silnika benzynowego, który może spalać E5 lub E10. Wybrano jednolitą etykietę sześciokąt, w kolorze czarnym na samochodzie elektrycznym (do zobaczenia na poniższym obrazku)w kolorze białym na stacji ładującej (powyżej na zdjęciu artykułu). Wewnątrz znajduje się litera oznaczająca konfigurację wtyczki z odpowiednią pojemnością ładowania. Te same znaki informują kierowców na pierwszy rzut oka, czy stacja ładowania i e-samochód idą w parze.

Oznaczenia w skrócie:

Sześciokąt z „B”: konfiguracja typu 1 do 250 V napięcia rms (ładowanie AC) Sześciokąt z „C”: konfiguracja typu 2 do 480 V napięcia rms (AC) Sześciokąt z „D”: konfiguracja typu 3-A do do 480 V napięcie rms (AC) hex z „E”: konfiguracja Typ 3-C do 480 V napięcie rms (AC) hex z „K”: Konfiguracja FF, zakres napięcia 50 – 500 V (szybkie ładowanie DC) hex z “L”: konfiguracja FF, zakres napięcia 200 – 920 V (DC) hex z “M”: konfiguracja AA, zakres napięcia 50 – 500 V (DC) hex z “N”: konfiguracja AA, zakres napięcia 200 – 920 V (DC) szesnastkowy z „O”: konfiguracja typ 2a, zakres napięcia 50 – 500 V (DC)Podobnie jak na korku wlewu paliwa w silniku spalinowym, osłona złącza ładowania w e-samochodach jest również ozdobiona instrukcją prawidłowego ładowania. (Źródło obrazu: IMAGO / blickwinkel)

Oznakowanie, które jest takie samo w UE, pozwala kierowcom samochodów elektrycznych na pierwszy rzut oka sprawdzić, czy znajdują się we właściwym miejscu na danej stacji ładowania. w zestawie e-samochód może pomieścić kilka połączeń, W końcu zazwyczaj możesz wybrać przynajmniej między normalną szybkością ładowania a szybkim ładowaniem. Poza UE symbol będzie obowiązywał również w Islandii, Liechtensteinie, Macedonii, Norwegii, Serbii, Turcji i Szwajcarii.

Warto nie wahać się przy przesiadce na samochód elektryczny:

Etykiety UE prawie nigdy nie są używane w aplikacjach do ładowania

Jednak w życiu codziennym całość ma jedną przeszkodę: korzystaj więc z popularnych aplikacji do ładowania kart lub porównuj ceny stacji ładowania i ich dostawców a nie oznaczenia UE. Typ wtyczki jest tam zwykle podawany ze szkicem wtyczki i dostępną mocą ładowania w kW. Jest to również praktyczne i jako kierowca wiesz, gdzie jechać. Jednak jednolity system z tymi samymi symbolami byłby jeszcze bardziej przyjazny dla konsumenta.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech