Logowanie do Facebooka: porady i wskazówki dotyczące rejestracji

Logowanie do Facebooka: porady i wskazówki dotyczące rejestracji

Rejestracja na Facebooku jest bezpłatna i szybka. Niemniej jednak należy wcześniej rozważyć kilka rzeczy i jest też kilka zasad. Oto mały przewodnik turystyczny na Facebooku, który pomoże Ci ominąć pierwsze klify.

Zasadniczo każdy może zarejestrować się na Facebooku, co najmniej 12 lat jest. Ale tam jedyny kontrola wieku polega na tym Data urodzenia trzeba sprecyzować, jest tam też dużo młodszych osób. Ale bez względu na to, ile masz lat, proces rejestracji jest taki sam — podobnie jak niebezpieczeństwa.

Zaloguj się do Facebooka – pierwsze kroki

Na stronie głównej Facebook.com możesz się zarejestrować lub utworzyć zrób nowy login na Facebooku. Ta pierwsza rejestracja na Facebooku nie wymaga wiele. Na Imię musi być tam określony. Również jeden Poprawny adres emaila hasło i Data urodzenia. W rzeczywistości żadna z tych informacji nie musi być prawdziwa, nawet jeśli zaakceptujesz warunki, które faktycznie to określają przy rejestracji. Tylko adres e-mail musi być poprawny, ponieważ będzie on wykorzystany do Weryfikacja konta jak również kilka innych potrzebnych weryfikacji.

Strona główna logowania do FacebookaRejestrując się po raz pierwszy na Facebooku, potrzebujesz co najmniej ważnego adresu e-mail

Następny krok prowadzi do strony, na której musisz przejść przez kilka etapów, aby poprawić i udoskonalić swój profil. Najpierw powinniśmy wyszukać znajomych, wpisując nasz adres e-mail. Facebook uzyskuje dostęp do kont e-mail, czyta listy kontaktów i porównuje je z członkami, którzy są już zarejestrowani. Jest to sposób na automatyczne znajdowanie tam znajomych.

Z drugiej strony, w tym kroku dajesz zbierającemu dane Facebookowi dostęp do swojej listy znajomych. Należy to więc dokładnie przemyśleć! Po zalogowaniu się do Facebooka możesz także samodzielnie wyszukać znajomych lub nadać znajomym nową nazwę na Facebooku.

Drugi krok służy również znalezieniu podobnie myślących osób, znajomych lub przyjaciół. Bo tu nowicjusz z Facebooka może wskazać, gdzie chodził do szkoły, na jaką uczelnię uczęszczał, gdzie pracuje i obecnie mieszka, a także swoje rodzinne miasto. Z jednej strony to wszystko oczywiście służy nawiązywaniu przyjaźni. Z drugiej strony jest to ważna informacja dla marketingu na Facebooku. W ten sposób Facebook może na przykład handlować informacjami o tym, gdzie ktoś mieszka i pokazywać mu reklamy regionalne. I to prowadzi nas do jednego krytyczne miejsce na Facebooku wylądował: Handel danymi i gromadzenie informacji.

Ostrożność! Logowanie do Facebooka i handel danymi

Kiedy po raz pierwszy rejestrujesz się na Facebooku, pokusa jest wielka, aby umieścić wiele informacji o sobie w Internecie. Idealnie byłoby, gdyby Facebook już dużo o tobie wiedział wkrótce po rejestracji. Usługa zna Twoje imię i nazwisko, datę urodzenia i miejsce zamieszkania. Facebook uzyskał dostęp do Twojego dostawcy poczty i wie, z kim się przyjaźnisz lub przynajmniej znasz. Sieć zna Twoją karierę szkolną, a także wie, gdzie obecnie pracujesz lub studiujesz. To błędne przekonanie, że Facebook jest darmowy. Płacisz swoimi danymi!

I nie tylko to.Jeśli nie będziesz ostrożny, po zalogowaniu się na Facebooku udostępnisz swoje dane całemu Internetowi. Każdy może zobaczyć Twoje zdjęcia. Możesz znaleźć się w wyszukiwarkach. Twoja osobista opinia na temat wydarzeń na świecie jest częścią Twoich postów na Facebooku. Pracodawcy wykorzystują serwis jako źródło informacji. To już ma zakończenia dany, ponieważ ktoś wystawił negatywne komentarze na temat swojego pracodawcy na Facebooku i każdy mógł to zobaczyć. Ale nawet rzekomo nieszkodliwe rzeczy mogą tutaj złamać kark: czy kandydat publikował posty na Facebooku w ciągu ostatnich kilku miesięcy, mimo że powinien w tym czasie pracować?

Powinieneś wziąć to wszystko pod uwagę podczas rejestracji na Facebooku!

Mimo całej euforii lepiej wejść na Facebooka tylko w najpotrzebniejsze rzeczy i przede wszystkim bardzo dokładnie przepracować ustawienia prywatności Facebooka. Użyj nowego adresu e-mail używanego tylko na Facebooku! Kto co zobaczy? Co jest absolutnie konieczne, aby mnie znaleźć? Czy w ogóle tego chcę? Eufemizm „przyjaciele” na Facebooku ma na celu ukrycie faktu, że często nawiązujesz kontakty z dziesiątkami osób, z którymi nawet nie zamieniłeś słowa przez telefon. Dorośli zazwyczaj korzystają z tej funkcji Facebooka znacznie bardziej odpowiedzialnie niż młodzież, dla której liczba „niewidzialnych przyjaciół” może sięgać tysięcy.

Ale cokolwiek robisz, cokolwiek „lubisz”, cokolwiek komentujesz, Facebook zyskuje. To świetny sposób na stworzenie profilu, za który firmy marketingowe płacą twardą gotówkę. Facebook może sortować i oferować ten profil zgodnie z życzeniami reklamodawców: 30 000 studentów w rejonie Kolonii? Pracownicy w wieku od 25 do 50 lat w południowych Niemczech? Kobiety z dziećmi we wschodnich Niemczech? Nie ma problemu. Facebook może dostarczyć – dałeś im te informacje. A jeśli jesteś dobry, przekazujesz Facebookowi więcej informacji. Wszystko to w przekonaniu, że dzięki temu Twój profil stanie się ciekawszy. I już na stronie profilu powiedziano ci, czego chce od ciebie Facebook:

Dodaj ulubioną muzykę Dodaj obejrzane filmy Dodaj obejrzane programy telewizyjne Dodaj przeczytane książki

Nawet jeśli ustawisz wszystko tak, aby tylko Twoi najlepsi znajomi widzieli te informacje – Facebook je ma, będzie je sprzedawał i wykorzystywał do celów reklamowych.

Zaloguj się na Facebooku: prywatność

Rejestracja na Facebooku została zakończona, zdjęcie zostało już przesłane. Może nawet znalazł przyjaciół i rozejrzał się. Teraz powinien zostać natychmiast dopracowany i nawet Facebook zwraca na to uwagę nowicjuszowi.

pierwsza prywatność logowania do FacebookaPrzede wszystkim zmień ustawienia prywatności Facebooka tak ostro, jak to możliwe

Facebookowi zależy na jak najszerszym rozpowszechnieniu jego treści i maksymalnej dostępności wszystkich stron. Dlatego są Podstawowe ustawienia dobrane tak, aby każdy stał się osobą publiczną od razu po zarejestrowaniu się na Facebooku. Każdy może go znaleźć w wyszukiwarkach. Wszystkie obrazy, oświadczenia i inne kroki są widoczne dla każdego. Od samego początku należy dokładnie przemyśleć, kto powinien uzyskać wgląd w bezpośrednie lub pośrednie działania na Facebooku.

Ustaw prywatność na FacebookuPrzede wszystkim zmień ustawienia prywatności Facebooka tak ostro, jak to możliwe

Dostosuj ustawienia prywatności po zalogowaniu na Facebooku:

W prawym górnym rogu okna Facebooka znajduje się ikona, która wygląda jak szeroki grot strzałki. Kliknięcie na nią otwiera menu, w którym można wybrać „ustawienia“ znaleziska. W następnym oknie jest pozostawione w menu punkt “Prywatność„Po tym możesz zmienić różne ustawienia. Na przykład, kto może zobaczyć Twoje posty, kto ma dostęp do listy znajomych i jak Cię wyszukać.

Przede wszystkim na Facebooku nie ma ważniejszych ustawień! Tutaj decyduje się, co zobaczą o tobie inni. To, co naprawdę ujawniasz o sobie publicznie, zależy w dużej mierze od twojego własnego dążenia do autoportretu. Nie bez powodu jest to zdanie, które wielu ludzi prowadzić ciekawsze życie online niż w prawdziwym życiu. Dobrą zasadą jest jednak rozszerzanie różnych uprawnień co najwyżej na potwierdzonych znajomych. Możesz to jeszcze poluzować. Ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że łatwiej jest dodawać do Internetu niż usuwać.

Wskazówki dotyczące prywatności na Facebooku:

Dlatego wskazane jest, aby wszystkie posty były widoczne tylko dla Twoich znajomych.Na początku powinieneś akceptować tylko nowe zaproszenia od osób, które przynajmniej są już znajomymi z innymi znajomymi, ograniczając to do jego znajomych.I najlepiej całkowicie wyłączyć widoczność w wyszukiwarce . W końcu znajomi znajomych mogą już nas znaleźć na Facebooku, a inni i tak nic nie widzą.

Jeśli dostosowałeś te ustawienia, to jeszcze nie koniec! Ponieważ Facebook ma inne obszary, które zawierają charakterystyczne informacje. Jeśli klikniesz powyżej własną nazwę użytkownika Facebooka, otworzy się Twój własny profil. Obok zdjęcia profilowego znajduje się link do strony informacyjnej. W tym miejscu Facebook zbiera wiele informacji, aby zaprezentować je innym (i oczywiście wykorzystać do celów marketingowych!). Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, co już się nagromadziło i nadal gromadzi się w czasie.

ustawić profil na FacebookuProfil na Facebooku zawiera wiele prywatnych informacji

Przy każdym z wyświetlanych obszarów znajduje się przycisk o nazwie „Edytuj”. Tutaj otworzy się okno ustawień, w którym możesz przypisać różne uprawnienia. Większość informacji jest już ustawiona jako „Publiczna”, co oznacza, że ​​każdy, kto odwiedza ten profil na Facebooku, może je zobaczyć.

W przypadku opcji „Tylko ja” wyświetlanie na zewnątrz jest całkowicie wyłączone. Tylko znajomi zapewniają, że zobaczą to tylko ci, z którymi się przyjaźnisz. A nawet to można zawęzić, jeśli udostępniasz znajomych z Facebooka na listach. Na przykład widoczność listy bliskich znajomych oznacza, że ​​nie wszyscy znajomi widzą te informacje, tylko ci, którzy znajdują się na liście bliskich znajomych. Jeśli zagłębisz się w te opcje, szybko przekonasz się, że możesz dostosować widoczność swojego profilu na Facebooku.

Ponownie usuń konto na Facebooku

Oczywiście możesz również usunąć swoje konto na Facebooku. Ewentualnie po prostu go wyłącz. W tym przypadku jednak zachowane są wszystkie dane osobowe i wiele prywatnych odniesień. Dlatego napisaliśmy mały poradnik jak to zrobić Utwórz kopię zapasową danych z Facebooka i usuń konto na Facebooku mogą.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Jak często korzystasz z różnych sieci społecznościowych?

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech