Latarki LED w teście: porównanie Anker i Ledlenser

Latarki LED w teście: porównanie Anker i Ledlenser

Biwak, spacer, polowanie, po domu, w samochodzie – dobra latarka to element podstawowego wyposażenia. Przetestowaliśmy dwie ładowalne diody LED ze złączem USB: niedrogą Anker Bolder LC90 i model premium Ledlenser P7R.

Dlaczego w dzisiejszych czasach nadal potrzebujesz latarki, skoro każdy smartfon ma wbudowaną lampkę? Cóż, odpowiedź jest dość prosta: latarki o wysokiej wydajności są znacznie jaśniejsze, bardziej wytrzymałe i trwalsze. Słabego ściemniacza telefonu komórkowego nie wyczujesz, gdy idziesz na wieczorny spacer bezpieczeństwo oferty – ale olśniewająco jasna latarka już tak. Dawno minęły czasy, kiedy standardem były żółtawe świecące żarówki i kilka godzin świecenia: nowoczesne latarki opierają się na wysoko rozwiniętych białych diody LED i mocne wymienne baterieza Gniazdo microUSB nabrać nowej energii. A więc: Jeśli nadal masz w domu latarkę z lat 90., możesz ją wycofać – i zastąpić jednym z poniższych modeli.

Anker Bolder LC90 w teście: super jasna latarka LED za niewielkie pieniądze

Zarówno Anker Bolder LC90 (powyżej), jak i Ledlemser P7R opierają się na wymiennej baterii 18650 (źródło zdjęcia: GIGA)

Zalety:

Atrakcyjna cena Bardzo jasny Solidna konstrukcja

Niedogodności:

Zmiana trybów oświetlenia jest denerwująca, ładowanie jest nieco kłopotliwe

Chiński producent Anker produkuje nie tylko powerbanki i ładowarki, ale także latarki. Popularnym modelem na Amazon jest Anker Bolder LC90 za 36,99 euro (sugerowana cena detaliczna), co zadziwia, gdy spojrzy się na arkusz danych. Wodoodporna lampa (stopień ochrony IP56) wykonana jest z aluminium (długość: 15,8 cm), o ryflowanej powierzchni. Baterię o pojemności 3350 mAh można wymieniać, złącze micro-USB do ładowania ukryte jest pod odkręcaną nakrętką – ładowanie jest przez to nieco uciążliwe.

Anker Bolder LC90: ładuje się przez Micro-USB, ale trzeba odkręcić nakrętkę (źródło zdjęcia: GIGA)

Najwyższy poziom światła pochodzi od producenta o strumieniu świetlnym 900 lumenów określony. W moich codziennych eksperymentach okazało się, że to aż nadto. Ten poziom jest prawie zbyt jasny, zwłaszcza we wnętrzach. Trudno to odtworzyć na zdjęciach: w przypadku obu latarek mamy do czynienia z jaskrawo jasnym, zimnym białym światłem, którego nigdy nie należy trzymać w czyjejś twarzy dla zabawy. Zarówno kotwica, jak i Ledlenser są technicznie odpowiednie jako „latarki taktyczne” oślepiające napastników na kilka sekund.

Maksymalny rozmiar stożka światła z Anker Bolder LC90: Centralny obszar jest oświetlony nieco słabiej, poza tym dobrze (Źródło zdjęcia: GIGA) Latarka Anker Bolder LC90 LED (ładowalna, 900 lumenów) teraz od 36,99 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 16.12.2022 05:11

Jest obsługiwany za pomocą jednego przycisku włączania/wyłączania z tyłu. Szybkim naciśnięciem (ok. 1 sekunda) zmieniasz tryb i włączasz/wyłączasz lampę. Możesz wybrać pomiędzy High (ekstremalnie jasne), Medium (w sam raz, do 6 godzin światła), Low (dobre dla małych pomieszczeń), Strobe (ryzyko episepsji!) i SOS (dobre intencje, ale w rzeczywistości niepotrzebne). Anker Bolder LC90 zawsze uruchamia się w ostatnio wybranym trybie oświetlenia. Ogólnie rzecz biorąc, działanie uważam za akceptowalne, ale nie idealne: pierwsze 3 tryby byłyby dla mnie wystarczające. Jeszcze lepszy byłby dedykowany przełącznik do zmiany. Aby więc ponownie przejść ze średniego na wysoki, musisz przełączyć przełącznik kilka razy.

Spot (światła drogowe) o maksymalnej koncentracji światła na małej powierzchni. Anker Bolder LC90 (po lewej) i Ledlenser P7R są mniej więcej tak samo jasne. Kotwica rozprasza się nieco bardziej, co widać na pierścieniach wokół plamki (źródło zdjęcia: GIGA)

Bezstopniowy zoom z ruchomą głowicą lampy jest praktyczny, ale też trochę sztywny. Oświetlenie jest dość równomierne i pokazuje tylko kilka pierścieni jasnych lub ciemniejszych obszarów.

Wniosek: latarka cenowa GIGA. Anker Bolder LC90 oferuje doskonały stosunek jakości do ceny i otrzymuje moją rekomendację zakupu jako niezawodna latarka do codziennego użytku. Prywatnie korzystam już z dwóch: jeden w piwnicy, drugi w schowku w samochodzie.

Wykonanie i konstrukcja: 7/10 Wydajność: 9/10 Działanie: 7/10

Ogólnie: 7,7/10

Latarka Anker Bolder LC90 LED (ładowalna, 900 lumenów)

Latarka Anker Bolder LC90 LED (ładowalna, 900 lumenów)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 16.12.2022 05:11

Ledlenser P7R w teście: Najlepsza latarka LED w profesjonalnej jakości

Maksymalny rozmiar stożka światła z Ledlenser P7R: Prawie idealny, równomiernie oświetlony okrąg (źródło zdjęcia: GIGA)(zdjęcie: GIGA)

Zalety:

Bardzo jasne, doskonałe oświetlenie Prosta i przyjemna obsługa Przykładowy zakres dostawy (zawiera torbę, pętlę, kabel USB)

Niedogodności:

Ładuj tylko za pomocą zastrzeżonego kabla z magnetyczną stacją dokującą

Umierać Ledlenser P7R jest dostępny w cenie 99,90 euro (sugerowana cena detaliczna) Znacznie droższa niż wielu jej konkurentów – ale została przemyślana do końca pod niemal każdym względem i dopracowana pod kątem maksymalnej wydajności: to jedna z najlepszych latarek, jakie można kupić. Ogólnie rzecz biorąc, jest bardziej kompaktowy niż Anker Bolder LC90, ale nieco jaśniejszy (zgodnie z kartą katalogową 1000 lumenów) i przetworzone jeszcze lepiej. P7R jest odporny na wodę i kurz (IP54) i świeci do 40 godzin (najniższy poziom).

Obsługa jest standardowo ograniczona do trzech trybów światła (wysoki, średni, niski), tutaj również zmiany dokonuje się za pomocą włącznika/wyłącznika na nasadce. Ostrość jest regulowana za pomocą łatwo przesuwanej głowicy lampy. To niesamowite, jak czysty jest zawsze stożek światła: prawie żadnych pierścieni ani cieni, świetne oświetlenie – Ledlenser ma doskonały system ogniskowania. Starsze latarki, a nawet moja do połowy aktualna latarka Mag-Lite Mini 2AA LED wyglądają prawie jak latarnie ze średniowiecza.

Ledlenser P7R: jest ładowany w magnetycznej stacji dokującej (źródło zdjęcia: GIGA) Latarka LED Ledlenser P7R (z możliwością ładowania, 1000 lumenów) teraz od 74,23 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 16.12.2022 05:38

Mam nieco ambiwalentne podejście do „stacji ładującej” (Floating Charge System), do której podłącza się Ledlenser P7R w celu ładowania. To miłe (bez odkręcania, majstrowania przy wtyczce) – ale wymaga posiadania na miejscu oryginalnego kabla ze złączem na magnes. Opcjonalny port USB byłby bardziej elastyczny, dzięki czemu można na przykład spontanicznie zatankować standardowym powerbankiem podczas podróży, podczas gdy stacja dokująca pozostaje zainstalowana na ścianie w domu.

O wysokiej cenie mogę powiedzieć dwie rzeczy: Po pierwsze, każdy, kto ma w domu Ledlenser P7R i tanią lampkę z supermarketu do wyboru, zawsze będzie zabierał Ledlenser ze sobą. Nie potrzebujesz dziesięciu scyzoryków ze wszystkich przedziałów cenowych, tylko jeden dobry. Po drugie: znam od znajomego placówkę opiekuńczo-wychowawczą, gdzie najpierw nocny pracownik, a po jakimś czasie cała ekipa wyposażyła się w Ledlenser P7R. W codziennym, profesjonalnym użytkowaniu nie idzie się na żadne kompromisy.

Wniosek: latarka zwycięzcy testu GIGA. Ledlenser P7R to produkt najwyższej jakości, który spełnia również wymagania profesjonalistów. Każdy, kto musi codziennie wychodzić z psem, pracuje w ochronie/nocnej służbie lub uprawia hobby na świeżym powietrzu, powinien zdecydowanie rozważyć ten przydatny zakup.

Wykonanie i konstrukcja: 10/10 Wydajność: 10/10 Działanie: 9/10

Ogólnie: 9,7/10

Latarka LEDLENSER P7R

Latarka LEDLENSER P7R

Teraz cena może być wyższa. Cena od 16.12.2022 09:40

Latarki w teście: co jeszcze musisz wiedzieć

Ani Anker, ani Ledlenser nie obejmują ładowarek USB w zakresie dostawy testowanych powyżej modeli. Jest to godne pochwały z ekologicznego punktu widzenia i należy to wziąć pod uwagę przed zakupem. Jeśli cierpisz na „brak zasilaczy” w domu, powinieneś ewentualnie zamówić ładowarkę. Obie latarki ładowałem ładowarką USB Anker PowerPort+1 18W, która działała idealnie.Obie latarki są całkowicie czarne. Wygląda to elegancko i pasuje do wyposażenia Batmana, ale jest trochę niepraktyczne, gdy najpierw musisz szukać latarki w ciemności. Pomocna może być samoświecąca taśma samoprzylepna.Nie musisz się martwić o diody LED, wytrzymują do 50 000 godzin. Częścią zużywającą się jest bateria litowo-jonowa, która z czasem traci moc i ostatecznie rezygnuje całkowicie – wszyscy wiemy to ze smartfonów, które po kilku latach ledwo wytrzymują dzień. Zarówno Anker, jak i Ledlenser są wyposażone w akumulator typu 18650, który można kupić w sklepach.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech