Ładowanie e-samochodów za niewielkie pieniądze: BMW przed nami

Ładowanie e-samochodów za niewielkie pieniądze: BMW przed nami

Kierowcy pojazdów elektrycznych mają łatwy sposób na zapłacenie mniej, ale nie jest on dostępny dla wszystkich. Niezależnie od tego, czy jest to BMW, Mercedes, Mini czy VW, każdy, kto jeździ Stromerem jednej z tych marek, ma duże szanse na zaoszczędzenie w drodze. Wszystkim innym wygląda to gorzej – ale nie jest to niemożliwe.

Ładowanie e-auta: VW, Mercedes i BMW płacą mniej

Kierowcy samochodów elektrycznych muszą przedzierać się przez dżunglę taryfową. Praktycznie każdy producent e-samochodów oferuje kilka taryf, a także dostawców ładowania, stacje benzynowe, firmy energetyczne i komunalne. Aktualny raport eMobility Excellence opracowany przez firmę konsultingową P3 Mobility oferuje orientację w tym chaosie. Tam eksperci stwierdzają: które kierowcy e-samochodów pobierają najtaniej.

Najlepsza cena od marca 2022 jest zatem dostępna dla użytkowników Aktywna taryfa od BMW Charging i MINI Charging. Średnie roczne koszty ładowania wynoszą 1139 euro. Płacisz podstawową opłatę w wysokości 4,99 EUR miesięcznie. Ładowanie prądem przemiennym kosztuje 33 centy, a ładowanie prądem stałym 39 centów za kWh.

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Taryfa Me Charge od Mercedesa zajmuje drugie miejsce ze średnią roczną 1151 euro.Trzecie miejsce zajmują taryfy Grupy VW: Volkswagen We Charge, Skoda Powerpass, Seat / Cupra Easy Charging i Elli. Tam zbiera się średnio 1248 euro rocznie.

Do obliczeń były Zakłada się, że trzy profile użytkowników tworzą średnie koszty:

„Niskopodwoziowy” pokonuje 15 000 km rocznie i korzysta z domowej skrzynki naściennej częściej niż z publicznych stacji ładowania. „Często ładujący” przejeżdża 30 000 km rocznie, korzysta z większej liczby publicznych punktów ładowania i lubi szybkie ładowarki. „Laternenparker” pokonuje tylko około 15 000 km, ale nie ma skrzynki ściennej i opiera się wyłącznie na publicznym ładowaniu.

Całkowite średnie koszty dla potencjalnych użytkowników zostały określone z rocznych kosztów wszystkich profili.

Ale każdy, kto chce teraz naładować swój samochód elektryczny przez BMW i zaoszczędzić pieniądze, ma problem. W badaniu eksperci porównali publicznych dostawców usług ładowania, ale producenci samochodów zwykle oferują swoje aplikacje i związane z nimi taryfy tylko własnych klientów na. Dotyczy to również BMW, MINI, Mercedesa i prawie wszystkich ofert VW. Jedynym wyjątkiem jest Elli. Taryfa i aplikacja mogą być używane niezależnie od e-samochodu, którym jeździsz.

Ta aplikacja do ładowania usuwa zmartwienia kierowców e-samochodów

Dopiero trzecie miejsce jest dostępne dla wszystkich elektromobilistów. Ale jeśli chcesz płacić mniej, również masz wady. Ponieważ taryfy BMW i Co. nie wszędzie są dostępne. Każdy, komu mniej zależy na pieniądzach, ale chce jak najłatwiej znaleźć stację ładowania, powinien to zrobić ustawiony na ładowanie powłoki. Według P3 większość z 262 000 punktów ładowania w Europie jest dostępna za pośrednictwem taryfy (źródło: eMobility Excellence Report).

Dlaczego dziś powinieneś polegać na samochodzie elektrycznym:

W dochodzeniu byli tylko publiczne, płatne punkty ładowania nagrane, które są dostępne za pośrednictwem aplikacji lub nośnika uwierzytelniającego, takiego jak chip RFID, zgodnie z raportem. Ponieważ operatorzy stacji ładowania również mogą się zmieniać, mogą istnieć również inne informacje niż od samych dostawców.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech