Krzesła biurowe w teście 2022: Najlepsze krzesła biurowe do domowego biura

Krzesła biurowe w teście 2022: Najlepsze krzesła biurowe do domowego biura

Spędzamy znaczną część naszego życia siedząc – głównie w biurze lub podczas pracy z domu. Zbyt często zaniedbuje się ergonomię w miejscu pracy. Dlatego też odpowiedni fotel biurowy to podstawa.GIGA prezentuje najlepsze modele, abyś nie utykał w pracy i niepotrzebnie nie narażał swojego zdrowia.

Znalezienie odpowiedniego krzesła biurowego jest prawdopodobnie co najmniej tak wyczerpujące, jak szukanie idealnie dopasowanej pary dżinsów. Jak w ogóle powinien wyglądać idealny fotel? Czy potrzebuję podłokietników lub zagłówka? Z jakiego materiału ma być wykonany? Do czego głównie używam krzesła? Na te i wiele innych pytań należy sobie wcześniej odpowiedzieć.

Krzesła biurowe są również podobne do materacy – dobra jakość często ma swoją cenę. Odpowiednie krzesło może znacznie ułatwić codzienną pracę, a jednocześnie jest inwestycją we własne zdrowie, dlatego pokażemy Ci, które krzesło biurowe najlepiej sprawdzi się w jakim celu i polecimy odpowiednie modele.

Trendoffice to-Strike Comfort Pro SK9248

GIGA wskazówka Wybór nazwy dla Trendoffice to-Strike Comfort Pro SK9248 to na szczęście jedyna rzecz, która na pierwszy rzut oka wydaje się wątpliwa w krześle. Ma to od Stiftung Warentest Ocena 2,0 („dobry”) otrzymał i był najlepszy ze wszystkich testowanych krzeseł.

Trendoffice to-Strike Comfort Pro SK9248

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 19.11.2022 21:23

W skład wyposażenia wchodzą podłokietniki 3D, które można regulować na wysokość, szerokość i głębokość. Krzesło ma również zintegrowane podparcie lędźwiowe dla dolnej części pleców, którego nie można indywidualnie regulować. W końcu producent udziela w sumie aż pięciu lat gwarancji. To wystarczy, ale inni producenci są tutaj nieco hojniejsi.

Zalety

Regulowane podłokietniki 3D Zintegrowane podparcie odcinka lędźwiowego Regulacja głębokości siedziska Regulacja wysokości oparcia Mechanizm synchroniczny

Niedogodności

Brak zagłówka Plastikowy kołowrót Tylko pięć lat gwarancji

Markusa z Ikei

Wskazówka dotycząca ceny Ikea Markus jest teraz prawie klasykiem i dlatego nie powinno go zabraknąć na naszej liście. Największą zaletą jest chyba niska cena poniżej 180 euro. Ale co za to dostajesz?

Ikea Markus (szary)

Ikea Markus (szary)

Teraz cena może być wyższa. Cena od 20.11.2022 od 8:35

Krzesło obrotowe zachwyca przede wszystkim swoim minimalistycznym designem, co zapewne czyni go tak popularnym. Resztą zajmuje się wysokiej jakości obróbka. Jeśli coś się zepsuje, szwedzki producent mebli udziela pełnej dziesięcioletniej gwarancji. Z drugiej strony, jeśli chodzi o możliwości regulacji, trzeba iść na kompromisy, ponieważ krzesło można regulować tylko na wysokość i nachylenie. Wszystkie pozostałe elementy są zamontowane na stałe, dlatego testowe miejsce w najbliższym oddziale na pewno będzie dodatkowym atutem.

Zalety

Znakomite wykonanie Oddychające oparcie Zagłówek Zintegrowane podparcie odcinka lędźwiowego Dziesięć lat gwarancji

Niedogodności

Poduszka siedziska i oparcie bez regulacji Podłokietniki stałe Brak mechanizmu synchronizacji

Nowy Styl Net Motion

Na Nowy Styl Net Motion to niedrogi wszechstronny pojazd, który wie, jak zaimponować wysokim komfortem siedzenia i nieskomplikowaną konstrukcją. Nawiasem mówiąc, krzesło dostępne jest również w wersji z zagłówkiem – alternatywnie zagłówek jest dostępny osobno, jeśli chcesz go później zamontować.

Nowy Styl Net Motion

Nowy Styl Net Motion

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 19.11.2022 20:34

Największą zaletą tego modelu są z pewnością liczne możliwości regulacji: podłokietniki 3D, regulacja wysokości podparcia lędźwiowego oraz regulacja głębokości siedziska. Całość dopełnia stabilna kołowrotek wykonany z aluminium.

Zalety

Oddychające oparcie Regulowane podłokietniki 3D Regulacja głębokości siedziska Regulowane podparcie odcinka lędźwiowego Mechanizm synchroniczny

Niedogodności

Brak zagłówka (sprzedawany oddzielnie) Tylko pięć lat gwarancji

Ergotopia NastępnyWstecz

Na Ergotopia NastępnyWstecz to nazwa programu. Każdy szczegół powinien pomóc ci usiąść tak ergonomicznie, jak to możliwe, aby twoje plecy były jak najbardziej odciążone. Oprócz zwykłej regulacji wysokości i głębokości siedziska, zagłówek można również pochylać i regulować na wysokość. Tak zwane „podłokietniki 3D+” oprócz trzech osi można również regulować pod kątem nachylenia, co powinno pomóc w odciążeniu barków i barków.

Ergotopia NastępnyWstecz

Ergotopia NastępnyWstecz

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 19.11.2022 20:09

Oczywiście na krześle obrotowym znajduje się elastyczne podparcie odcinka lędźwiowego, a także mechanizm synchroniczny, który powinien ponownie odciążyć plecy. Jedynym minusem jest kołowrotek wykonany z tworzywa sztucznego i stosunkowo krótka gwarancja producenta na trzy lata na elementy piankowe i tkaninowe oraz pięć lat na resztę mechaniki, w tym sprężynę gazową.

Zalety

Regulowany zagłówek Oddychające oparcie Podłokietniki 3D Regulacja głębokości siedziska Elastyczne podparcie odcinka lędźwiowego Mechanizm synchroniczny

Niedogodności

Tylko trzy lub pięć lat gwarancji Plastikowy kołowrót

Stołek biurowy Ergotopia

Chcesz zrobić coś dobrego dla swoich pleców podczas pracy? Oto nadchodzi Stołek biurowy Ergotopia jak zw. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to konwencjonalne krzesło biurowe, ale ergonomiczny taboret.

Ergotopia Bürohocker

Stołek biurowy Ergotopia

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 19.11.2022 20:53

Największą zaletą tego typu pionizatora jest fakt, że sprzyja dynamicznemu siedzeniu, a tym samym trenuje plecy. Wysokość stołka można płynnie regulować za pomocą dwóch przycisków na spodzie. Dzięki gumowanemu spodowi stołka można używać również w pozycji pochylonej. Decydując się jednak na zakup takiego siedziska, należy liczyć się z tym, że przyzwyczajenie się do nowego uczucia siedzenia może zająć trochę czasu.

Zalety

Zachęca do dynamicznego siedzenia Bezstopniowa regulacja wysokości Gumowany spód zapewnia lepsze wsparcie w pochylonej pozycji

Niedogodności

Wymaga przyzwyczajenia Stosunkowo drogie

Wiele efektów za niewielkie pieniądze: Te gadżety ulepszą Twoje krzesło

Na szczęście, jeśli nie chcesz od razu kupować nowego krzesła biurowego, istnieje wiele gadżetów, które mogą ułatwić Ci życie przy biurku. Jednym z problemów, z którymi boryka się wiele krzeseł obrotowych, są kółka. W zależności od nawierzchni raz toczą się lepiej, raz gorzej. Najprostszym rozwiązaniem, oprócz nowych rolek, byłaby mata ochronna na podłogę. Dzięki temu jesteś znacznie bardziej mobilny, a gleba jest również chroniona.

Jeśli natomiast brakuje Ci komfortu, z pomocą może przyjść odpowiednia poduszka do siedzenia lub tzw. podparcie odcinka lędźwiowego. Co może być również pomocne: podnóżek. Zapewnia to podwyższoną pozycję stóp, a tym samym bardziej ergonomiczną postawę.

W ten sposób wybraliśmy rekomendacje

Do każdego tego typu artykułu prowadzimy intensywny research, aby następnie w zwięzły i przede wszystkim zrozumiały sposób przekazać zdobytą wiedzę naszym czytelnikom. Podobnie wszystkie wymienione produkty są zawsze starannie wybierane z uwzględnieniem różnych zastosowań i segmentów cenowych.

Swoją pracę – w tym ten artykuł – wykonuję wyłącznie w swoim domowym biurze, dlatego nieuchronnie muszę zajmować się prawie bez przerwy projektowaniem i optymalizacją mojego miejsca pracy. Poszukiwanie odpowiedniego krzesła, biurka lub niezbędnej technologii jest zawsze poprzedzone dokładnym badaniem. W międzyczasie od czasu do czasu doradzam również przyjaciołom i rodzinie w tej sprawie. Aby zapewnić Ci jak najlepszy przegląd, oprócz naszych własnych doświadczeń uwzględniliśmy w naszym wyborze opinie zewnętrznych użytkowników.

Jak testujemy w GIGA i dlaczego Ty zaufaj naszemu osądowi wyjaśniliśmy tutaj:

Więcej informacji o najlepszych biurkach do domowego biura znajdziesz w powiązanym artykule:

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech