Jeszcze droższe niż Apple AirPods Pro: japońska marka chce zasiąść na tronie słuchawek

Jeszcze droższe niż Apple AirPods Pro: japońska marka chce zasiąść na tronie słuchawek

ATH-TWX9 (źródło obrazu: Audio-Technica)


Upragnione AirPods Pro (2. gen.) od Apple kosztują niecałe 300 euro. Japońska firma Audio-Technica idzie o krok dalej z nowym ATH-TWX9 – i też ma na to dobre argumenty.

Żyjemy w czasach, w których realne, prawdziwe słuchawki bezprzewodowe można mieć za dwucyfrowe. Wszystko powyżej 200 euro można określić jako segment premium, powyżej 300 euro trzeba mówić o luksusie. Marka Audio-Technica, która wywodzi się z sektora profesjonalnego (technologia studyjna), również umieszcza swoje nowe słuchawki douszne ATH-TWX9 319 Euro (RRP) tak bardzo wysoki.

Audio-Technica ATH-TWX9: Prawdziwe słuchawki bezprzewodowe z najlepszymi przedstawionymi funkcjami

Na szczęście nie płacisz tak pokaźnej sumy za fajny obraz lub szykowny projekt, ale za niesamowicie solidne dane techniczne. Przede wszystkim ciekawostka, której obecnie nie można znaleźć w Apple ani Bose: technologia o nazwie „Deep-UV-LED” sterylizuje słuchawki po umieszczeniu w ładowarce, używając ich przez 70 sekund światło ultrafioletowe być napromieniowanym. Jest to procedura, która jest stosowana w podobny sposób w szpitalach.

ATH-TWX9: high-end z Japonii w wysokiej cenie (źródło obrazu: Audio-Technica)

Również Wsparcie wielopunktowe dla dwóch jednoczesnych połączeń Bluetooth (np. telefonu komórkowego i laptopa) to przewaga nad konkurencją, która nie zawsze to oferuje nawet w tym przedziale cenowym. Należy do dobrej formy aktywna redukcja szumów (ANC), którym można sterować indywidualnie w Audio-Technica. Zaawansowane ustawienia (np. sterowanie, tryb małych opóźnień) są dostępne za pośrednictwem aplikacji „Audio-Technica CONNECT” dla systemów Android i iOS. Jak podaje producent, Audio-Technica ATH-TWX9 będzie dostępny od 9 listopada 2022 roku.

ATH-TWX9 jest dobrze wyposażony (źródło obrazu: Audio-Technica)

Ponad 300 euro za douszne: W dobrym towarzystwie

Nawet jeśli postęp Audio-Techniki można określić jako odważny: producent nie jest całkowicie sam w górnej półce cenowej. Tak kosztują Apple AirPods Pro (2. gen.) nieco poniżej 300 euro (spójrz na MediaMarkt), the Słuchawki douszne Bose QuietComfort 2 są prawie tak samo drogie (spójrz na Amazon) jak na Bang & Olufsen Beoplay EX w sprzedaży detalicznej kosztuje około 350 euro (spójrz na Amazon). Ale to nie koniec historii: jeśli chcesz czysto luksusowych słuchawek, spójrz na te z prawdziwym złotem Beyerdynamic Xelento Wireless (1199 euro od producenta, Made in Germany).

Dane techniczne: Audio-Technica ATH-TWX9

ATH-TWX9 w etui (źródło obrazu: Audio-Technica) Czas odtwarzania do 6 godzin na jednym ładowaniu i do 18,5 godziny po podłączeniu do podstawki ładującej 5 ustawień wstępnych dla trybu redukcji szumów (ANC) Bluetooth 5.2 Multipoint Bluetooth i Google Fast Pair ( z urządzeniami z systemem Android)Obsługa Amazon Alexa i Google AssistantObsługa Qualcomm aptX Adaptive AudioKodek A2DPCertyfikowany do obsługi ładowarki bezprzewodowej Sony 360 Reality AudioQi (sprzedawanej oddzielnie)Możliwa obsługa jednym uchem12 różnych rozmiarów i kształtów wkładek dousznych Odporne na zachlapanie zgodnie z normą IPX4

GIGA poleca

Porady dotyczące zakupu słuchawek w GIGA

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech