Jednostka zewnętrzna pompy ciepła: na co uważać pod względem hałasu i innych

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła: na co uważać pod względem hałasu i innych

Tutaj dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę, aby jednostka zewnętrzna Twojej pompy ciepła działała prawidłowo i nie przeszkadzała nikomu swoją głośnością.

Pompy ciepła postrzegane są jako energooszczędny sposób na utrzymanie komfortowej temperatury we własnych czterech ścianach, nawet w niekomfortowe dni. Każdy, kto kupuje takie urządzenie, powinien już na wczesnym etapie poszukać odpowiedniego miejsca instalacji. Ponieważ jest tak wiele aspektów do rozważenia, które sprawiają, że wybór miejsca jest prawdziwym wyzwaniem. Pokażemy Ci wszystko, co należy wziąć pod uwagę, aby jednostka zewnętrzna Twojej pompy ciepła powietrze/woda działała wydajnie i nikomu nie przeszkadzała jej objętość.

Pompy ciepła są obecnie na ustach wszystkich. Możesz dowiedzieć się w filmie, czy zakup jest dla Ciebie opłacalny.

Objętość: Jednostkę zewnętrzną pompy ciepła należy trzymać z dala od sypialni i sąsiadów

Pompa ciepła powietrze/woda często posiada jednostkę zewnętrzną, której rozmieszczenie powinno być dobrze przemyślane, między innymi ze względu na emitowaną przez nią objętość. Kto mniej niż trzech metrów od posesji sąsiada zgodności, może pojawić się skarga dotycząca zanieczyszczenia hałasem. Skład zbliżony do twojego okno sypialni również nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może to pozbawić cię snu w nocy.

Należy również zauważyć, że ściany lub ściany innych pobliskich budynków również odbijają dźwięk i ewentualnie kierują go do okna. hojny Odstępy, panele dźwiękochłonne i rośliny pomogą Ci zapanować nad hałasem w tle.

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła: Co należy wziąć pod uwagę w odniesieniu do rur i przewodów

To, co należy również wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniego miejsca na jednostkę zewnętrzną pompy ciepła, to zwiększony koszt instalacji Układanie rur i przewodów elektrycznychspowodowane zbyt dużą odległością od ogrzewanego budynku. Ponadto długie rury wiążą się ze stratami ciepła, co negatywnie wpływa na efektywność energetyczną systemu.

Niemniej jednak jednostka zewnętrzna idealnie zawsze znajduje się w miejscu, z którego można poprowadzić niezbędne przewody do domu i podłączyć je do wewnętrznych elementów pompy ciepła.

Dlatego warto zwrócić uwagę na dobrą cyrkulację powietrza

Aby pompa ciepła mogła optymalnie wykonywać swoją pracę, należy również upewnić się, że jednostka zewnętrzna nie musi stale pracować pod wiatr. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku ustawienia wentylatora w kierunku przeciwnym do głównego kierunku wiatru, który jest typowy dla danego regionu. Zalecany jest również stabilny fundament z betonu, dzięki któremu system zawsze stoi pewnie, nawet w burzowe dni.

Ale ustawienie zbyt blisko ścian lub ukrycie urządzenia między roślinami lub elementami ogrodzenia może również prowadzić do Przepływ powietrza nie krąży prawidłowo. To z kolei może zmusić jednostkę zewnętrzną pompy ciepła do większego zwiększenia wentylacji, co ostatecznie skutkuje zwiększoną głośnością.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech