Japoński sekret baterii Ikea: maksymalna wydajność za niewielkie pieniądze?

Japoński sekret baterii Ikea: maksymalna wydajność za niewielkie pieniądze?

Czy tanie akumulatory Ladda z Ikei są tak samo dobre, jak drogie markowe Panasonic Eneloop? Istnieją przesłanki w Internecie, że te dwa produkty są co najmniej blisko powiązane.

Ikea Ladda: Zadziwiająco tanie baterie

Akumulatory są potrzebne wszędzie. To sprawia, że ​​​​zastanawiasz się: które baterie są najlepsze? A jakie są wskazówki cenowe? Odpowiedzią na oba pytania mogą być stosunkowo niedrogie baterie z Ikei. nazywają siebie “Obciążenie” i tylko koszt 7,99 Euro (4 sztuki, AA, 2450 mAh, patrz Ikea).

IKEA LADDA Akku (AA, 2450 mAh)

IKEA LADDA Akku (AA, 2450 mAh)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 października 2023 r. o godzinie 22:09

Nazywa się porównywalny markowy produkt firmy Panasonic Eneloop Pro i kosztują znacznie więcej: są okrągłe 13 euro w sklepie Amazon (4 sztuki, AA, 2500 mAh). Za konwencjonalne Eneloopy (bez „Pro”, 2000 mAh) cena wynosi 9 euro.

Panasonic Eneloop Pro (AA, 2500 mAh)

Panasonic Eneloop Pro (AA, 2500 mAh)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 października 2023 r., godzina 19:47

Kluczowe dane dla Laddy i Eneloopa Pro brzmią podobnie: pojemność jest praktycznie porównywalna, obiecują nawet 500 cykli ładowania – a według etykiet oba są “Wykonane w Japonii”. W tym momencie możesz nabrać podejrzeń: czy szwedzki sklep meblowy nie prowadzi fabryk akumulatorów w Japonii do produkcji akumulatorów Ladda? To na pewno musi być dostawca – a może…

Ikea Ladda = Panasonic Eneloop?

… japońska firma Panasonic, która stoi za tanimi bateriami Ikei? Sygnalizowano to już od jakiegoś czasu, na przykład w SLR Lounge: „Panasonic Eneloopy zyskały zaufanie pasjonatów fotografii. Teraz już wiadomo, że faworyt najprawdopodobniej pakowany pod wieloma innymi markami wiele z nich kosztuje znacznie mniej. Jednym z nich jest Ładda z Ikei. Na papierze akumulatory Ladda są bardzo podobne do akumulatorów Eneloop Pro” – powiedział bloger Justin Heyes około 6 lat temu.

Panasonic Eneloop i Ikea Ladda (źródło zdjęcia: GIGA) Bateria IKEA LADDA (AA, 2450 mAh) teraz od 7,99 € w Ikea

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 października 2023 r. o godzinie 22:09

W raporcie na temat obecnej generacji Ładdy Michael Barton z Akkutest.org stwierdza całkiem jasno: „Baterie Ikea Ladda to baterie Eneloop, tylko w fantastycznej cenie. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​są niezawodne, mają deklarowaną pojemność i oczywiście cena to marzenie.” Do podobnej oceny dochodzi również Metin Karal z IZReviews: „Baterie Ikea Ladda to doskonałe i niedrogie akumulatorki. Wydaje się, że ona Wyprodukowano w Japonii przez firmę Fujitsu gdzie produkowane są również akumulatory Panasonic Eneloop.”

Baterie Ikea Ladda w lampie Tågvirke, również z Ikei (źródło zdjęcia: GIGA)

Zapytaliśmy Ikeę bezpośrednio, ale nie otrzymaliśmy żadnej wyjaśniającej odpowiedzi: Biuro prasowe nie może ujawniać żadnych szczegółów na temat dostawcy ani zainstalowanej technologii akumulatorów (stan na wrzesień 2023 r.). Ale może nie jest aż tak istotne, czy Ikea Ladda i Panasonic Eneloop Pro są faktycznie identyczne. Ostatecznie liczy się to, że zmierzone wartości w Laddzie są przekonujące, a cena jest stosunkowo niska. Cenna wskazówka, która nie jest tak tajna wśród dobrze poinformowanych fanów technologii.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech