iPhone 16: Wszystkie ważne plotki i przecieki na temat nowego telefonu komórkowego Apple

iPhone 16: Wszystkie ważne plotki i przecieki na temat nowego telefonu komórkowego Apple

To jasne: Apple wprowadzi iPhone'a 16 dopiero jesienią 2024 roku, ale na podstawie licznych przecieków i plotek można uzyskać wspaniałe wyobrażenie o nadchodzącym następcy iPhone'a 15. Tutaj krótko i przejrzyście podsumowujemy najważniejsze ustalenia.

Alarm spoilera: Jeśli nie chcesz psuć sobie oczekiwania na nadchodzącego iPhone'a 16, powinieneś już teraz przestać czytać. Nawet jeśli nie wszystkie plotki są ostatecznie prawdziwe, doświadczenie pokazuje, że większość przecieków dotyczących iPhone'a jest w rzeczywistości prawdziwa. W związku z tym powinniśmy w tym momencie ostrzec z wyprzedzeniem.

iPhone 16: Dwie wersje telefonu komórkowego Apple będą znacznie większe

iPhone 16 będzie także podobny do iPhone'a 15 cztery nowe modele dawać. Możesz także spodziewać się modelu standardowego iPhone 16 z 6,1-calowym wyświetlaczem i ten większy iPhone 16 Plus (6,7 cala). Zarówno rozmiary ekranu, jak i zapewne także wymiary obudowy pozostały mniej więcej niezmienione.

Inaczej w przypadku dwóch modeli Pro. Mówi się, że zarówno iPhone 16 Pro, jak i iPhone 16 Pro Max mają większe ekrany. Zwłaszcza w rozmowie o normalności Model Pro ma wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala, a model Pro Max ma nawet 6,9 cala. Z tego powodu obudowa jest nieco większa o kilka milimetrów. To chyba najbardziej widoczna zmiana od wielu lat.

Podobnie jak w przypadku iPhone'a 15, ponownie dostępne będą cztery warianty modelu:

iPhone 15: To nowość

Innowacje w przyciskach

Innowacji nie brakuje także w przyciskach iPhone’a 16. Przynajmniej modele Pro w 2024 roku powinny wreszcie być tymi długo wyczekiwanymi Przyciski półprzewodnikowe za uzyskaną objętość. Zamiast „prawdziwych” klawiszy są to pola czujników, które symulują jedynie naciśnięcie klawisza za pomocą Taptic Engine. Podobnie jak poprzedni przycisk Home w iPhonie czy obecny gładzik w MacBookach. Tak naprawdę tej technologii oczekiwano już w przypadku iPhone’a 15.

Nowość w iPhonie 16: wszystkie warianty modelu będą miały zmieniony przycisk akcji. Zostało to po raz pierwszy wprowadzone w iPhonie 15 Pro (Max), zastępuje poprzedni przełącznik wyciszenia i można mu przypisać różne funkcje. Nowy przycisk akcji ma pojawić się w 2024 r wrażliwy na nacisk i nie będzie już „prawdziwym” przyciskiem w pierwotnym znaczeniu.

Apple też powinno je mieć kolejny osobny przycisk we wszystkich modelach iPhone'a 16 zainstalować. Na razie nazywa się to „przyciskiem przechwytywania”, co sugeruje, że ma on coś wspólnego z aparatem. Ale nie ma jeszcze na to potwierdzenia.

Nowe chipy dla iPhone'a 16 są również zdecydowane. Teraz wszystkie warianty będą miały procesory w obecnej konstrukcji 3-nanometrowej. Nie jest jednak jeszcze jasne, czy iPhone 16 i iPhone 16 Plus otrzymają lekką wersję A 17 Pro, czy też Apple będzie już sprzedawał ten chip jako A18. Pewne jest tylko to, że na najlepszym i najszybszym chipie (być może A18 Pro) będą mogły postawić jedynie modele Pro.

Aktualizacja iPhone'a z dostrojeniem kamery

Ulepszeń oczekuje się także w zakresie konfiguracji aparatu. Największy skok tutaj prawdopodobnie zrobi iPhone 16 Pro, który teraz otrzyma także obiektyw tetrapryzmatowy z iPhone'a 15 Pro Max i dzięki temu będzie miał 5-krotny zoom optyczny (odpowiednik 120 mm). iPhone 16 Pro Max mógłby pójść o krok lepiej, bo topowy model obecnie taki ma „Super-Peryskop” rozmowa, a to mogłoby zaoferować ogniskową do 300 mm.

Kolejna uwaga na temat dwóch standardowych modeli iPhone'a 16. Ich układ aparatu będzie prawdopodobnie podobny do tego z iPhone'a 12. Soczewki znów byłyby ułożone pionowo, a nie ukośnie, jak ma to miejsce obecnie.

Przekątny układ aparatów prawdopodobnie nie jest już dostępny w iPhonie 16:

iPhone 15 – Apple-Spot

iPhone 15 – Apple-Spot

Oczekuje się również optymalizacji Modem 5G, obsługa Wi-Fi 7 i niewielkie ulepszenia baterii. Jednak czujnik Face ID pod wyświetlaczem prawdopodobnie nie będzie już realizowany. Ergo: „Dynamic Island” prawdopodobnie pozostanie we wszystkich modelach iPhone'a 16 w 2024 roku.

Premiera i oczekiwane ceny iPhone'a 16

Doświadczenie pokazuje, że kiedy iPhone 16 zostanie wypuszczony na rynek, powinien… Wrzesień 2024 zostać obliczone. Warto wiedzieć: Apple może po raz pierwszy od dłuższego czasu skorygować ceny na rynku amerykańskim w górę, ponieważ prędzej czy później zwiększone koszty produkcji będą musiały zostać przerzucone na klientów. Co to oznacza dla rynku niemieckiego, zależy przede wszystkim od dalszego rozwoju euro.

Choć odbił się od najniższego poziomu jesienią 2022 r., nadal nie osiągnął maksimum z początku 2021 r. W związku z tym prawdopodobnie też będziemy musieli jechać niewielkie podwyżki cen obliczyć w tej chwili.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech