Google uczy telefony z Androidem fajnych nowych sztuczek

Google uczy telefony z Androidem fajnych nowych sztuczek

Aplikacje Google na Pixel 6. (źródło obrazu: GIGA)


Google niespodziewanie ogłosił wiele innowacji dla Androida. Zamiast czekać na nową aktualizację Androida, taką jak Android 13, większość nowych funkcji jest implementowana na podstawie aplikacji i dlatego mogą być używane również przez osoby, które mają starszy smartfon.

Google

Google ogłosiło wiele nowych funkcji

Aktualizacja z 20 marca 2022: Aktualizacja zostanie również wydana dla Pixela 6 i Pixela 6 Pro w poniedziałek (źródło: 9to5Google).

Oryginalny artykuł:

Użytkownicy Androida mogą się radować. Google ogłosił wiele innowacji w aplikacjach firmy, które przynoszą ekscytujące ulepszenia (Źródło: Google).

Głębia ostrości dla zdjęć: Jeśli posiadasz smartfon Pixel lub subskrypcję Google One, możesz już nie tylko pełnić funkcję dodawania głębi ostrości do zdjęć na ludziach, ale już wkrótce na zwierzętach, posiłkach, roślinach i innych przedmiotach. Efektu można również użyć, jeśli chcemy ozdobić nim bardzo stare zdjęcia.
Transkrypcja na żywo: Smartfony Google i Samsung są dostarczane z transkrypcją na żywo. Możesz z nim wypowiadać słowa. Obecnie działa to tylko wtedy, gdy masz połączenie z Internetem. To się wkrótce zmieni. Wtedy możesz korzystać z transkrypcji na żywo, nawet jeśli nie masz dostępu do Internetu.
Test gramatyczny: Nie ma nic bardziej irytującego niż literówka w ważnej wiadomości. Korekcja pisowni Gboard działa już bardzo niezawodnie, a teraz klawiatura Google ma również funkcję sprawdzania gramatyki. Jeśli napisałeś coś nie tak, otrzymasz sugestię poprawy.
Google TV: Google TV korzysta teraz z funkcji Highlights, aby sugerować treści, które mogą Ci odpowiadać.
opłata za parking: Przynajmniej w USA można bez problemu zapłacić za parkowanie w 400 miastach za pomocą Asystenta Google.
czas ekranowy: Google integruje nowy widżet, który powinien przybliżyć Cię do czasu ekranowego. Ma to zapobiec nadmiernemu korzystaniu ze smartfona.
Udostępnianie w pobliżu: Do tej pory możesz udostępniać treści tylko jednej osobie, korzystając z funkcji Udostępnianie w pobliżu. Google to teraz zmienia. Możesz udostępniać zdjęcia, filmy, dokumenty i inne treści wielu osobom jednocześnie, gdy są w pobliżu. Minimalne wymaganie to Android 6.0 lub nowszy.
Wiadomości: Aplikacja Wiadomości Google zyskuje wiele nowych funkcji. To nawet wypełnia lukę między użytkownikami iPhone’a, dzięki czemu reakcje z iPhone’a są wyświetlane jako emotikony w Wiadomościach. Otrzymasz również przypomnienie o urodzinach. Poniższy film omawia to szczegółowo.

Wiele nowych funkcji dzięki aktualizacjom aplikacji

Większość nowych funkcji będzie rozpowszechniana za pośrednictwem aktualizacji aplikacji, jeśli korzystasz z odpowiedniej aplikacji. Funkcja Udostępnianie w pobliżu zostanie z czasem zintegrowana z Twoją wersją Androida.

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech