Głośniki zewnętrzne: te 5 głośników nadaje się do tarasów i ogrodów

Głośniki zewnętrzne: te 5 głośników nadaje się do tarasów i ogrodów

Głośniki zewnętrzne (“Głośniki ogrodowe”) są wodoodporne, odporne na temperaturę, solidne – i przeznaczone do stałego montażu w domu. Przedstawiamy najlepsze modele outdoorowe firm Bose, Pronomic, Auvisio, Polk i Teufel.

Termin „głośnik zewnętrzny” jest niejednoznaczny, ponieważ jest również używany do opisania przenośnych głośników z Bluetooth. Ale to, co następuje, dotyczy głównie stacjonarne głośniki do użytku na zewnątrz, czyli do montażu na tarasie, balkonie lub w ogrodzie (działkowym). W przeciwieństwie do głośników hi-fi do salonu, głośniki zewnętrzne są specjalnie przystosowane do użytku na zewnątrz. Wytrzymują wiatr, deszcz i słońce („głośniki na każdą pogodę”) – przez wiele lat. Niektóre modele są szczególnie dyskretne, a nawet zakamuflowane jako kamień, dzięki czemu umieszczenie na skraju trawnika nie przeszkadza wizualnie.

Pronomic OLS-5 WH DJ PA (głośnik ścienny, pasywny)

Niedrogi głośnik naścienny, który jest popularny wśród klientów Amazon: Pronomic OLS-5 WH DJ PA (widok na Amazon) ma wytrzymałą obudowę z tworzywa ABS (wymiary: 190 x 158 x 250 mm) i jest odporny na wodę i kurz (stopień ochrony IP56). Jest mocowany za pomocą regulowanego aluminiowego wspornika montażowego, odpowiednie śruby znajdują się w zakresie dostawy.

Pronomic OLS-5 BK DJ PA (Źródło zdjęcia: Producent) Pronomic OLS-5 WH DJ PA Głośnik zewnętrzny do ogrodu, tarasu, restauracji teraz od 64,00 € w Otto

Cena może być teraz wyższa. Cena od 24.07.2022 17:16

Za dźwięk odpowiada głośnik wysokotonowy (1 cal) i głośnik średnio-niskotonowy (5,25 cala) – zgodnie z kartą katalogową to wystarcza na pasmo przenoszenia od 90 Hz do 20 kHz. W tej klasie wielkości nie należy spodziewać się głośności festiwalu i grzmiącego basu – chodzi bardziej o dyskretne nagłośnienie podczas grillowania na tarasie. Oceny klientów Amazon są niezwykle pozytywne, ze średnią 4,6 na 5 gwiazdek. Ważne: jest to głośnik pasywny, który należy podłączyć do wzmacniacza za pomocą kabli głośnikowych (np. Fosi Mini Bluetooth Amplifier na Amazon). Pronomic OLS-5 WH DJ PA można kupić pojedynczo, jako parę, a nawet jako zestaw 10. Wariant w kolorze czarnym nazywa się Pronomic OLS-5 BK DJ PA.

Polk Audio Atrium 4 (głośniki ścienne, pasywne)

Sprawdzony wybór, gdy budżety są napięte: Polk Atrium 4 (widok na Amazon) można zwykle znaleźć w sklepach za około 200 euro (cena pary). W zamian dostajesz solidny markowy towar – choć Polk nie jest w tym kraju tak znany jak np. w USA. Głośniki mają szerokość 14,5 cm każdy i można je ponownie wyregulować w dowolnym momencie po zamontowaniu na ścianie lub suficie (bez narzędzi).

Atrium 4 to system dwudrożny z głośnikiem wysokotonowym (powyżej) i głośnikiem średnio-niskotonowym. Zaciski przyłączeniowe wzmacniacza znajdują się z tyłu (źródło zdjęcia: Polk) Polk Audio Atrium 4 (2 sztuki, głośniki zewnętrzne) teraz od 185,99 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 24.07.2022 17:15

Objęty zakres częstotliwości zaczyna się od około 75 Hz w zakresie basów, co jest wystarczające dla większości rodzajów muzyki przy „głośności pomieszczenia”. Jeśli chcesz, aby taras zadrżał, powinieneś dodać subwoofer (np. Polk Atrium Sub 100 Terracotta w Amazon) lub wybrać model z większą objętością obudowy. „Atrium 4 zapewnia szeroki, zrównoważony dźwięk, który powinien uszczęśliwić większość ludzi w środowisku zewnętrznym. Głosy są czyste, a instrumenty brzmią ciepło i realistycznie” – pisze Michael Gowan w Tom’s Guide, uzyskując ogólną ocenę 4,5 na 5.

Polk Atrium 4 są zgodne z normą ASTM D5894 (Ochrona przed korozją przed słoną wodą i promieniowaniem UV), która jest używana do klasyfikacji m.in. przez wojsko USA. Większe siostrzane modele nazywają się Polk Atrium 5 i Polk Atrium 8.

Głośniki środowiskowe Bose 251 (Wandlautsprecher, pasywne)

Co najmniej o jedną kategorię cenową wyższą znajdziesz Głośniki środowiskowe Bose 251 (widok na Cyberport). Amerykański gigant audio Bose oznacza najwyższą jakość dźwięku, co jednak wiąże się również z dopłatą. Recenzje w prasie branżowej są pozytywne: „Może wydają się drogie, ale są warte swojej ceny”, podsumowuje blog Audiostance w raporcie z testu. Zbiega się to z ocenami klientów na Amazon, które wynoszą średnio 4,8 na 5 gwiazdek. I rzeczywiście: jeśli rozejrzysz się po sektorze komercyjnym (restauracje i bary z miejscami na zewnątrz), zawsze odkryjesz głośniki środowiskowe Bose 251.

Głośniki środowiskowe Bose 251: Dobra jakość dźwięku na patio i w ogrodzie (źródło obrazu: producent)

Bose 251 Environmental Lautsprecher (2 szt.)

Głośniki środowiskowe Bose 251 (2 sztuki)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 24.07.2022 20:09

Bose używa dwóch przetworników (2 x 2,5 cala) na głośnik dla tonów wysokich i średnich, a głośnik niskotonowy (5,25 cala) odpowiada za bas. Kompaktowa obudowa z polipropylenu (wymiary: 343 x 146 cm x 203 mm) jest chroniona przed deszczem i słoną wodą i wytrzymuje ekstremalne temperatury (od -40°C do +70°C). Głośniki Bose można przymocować do ścian lub płaskich powierzchni, a logo Bose można odpowiednio obracać. Niezbędne materiały mocujące (8 śrub i 8 kołków plastikowych) są zawarte w zakresie dostawy (patrz również instrukcja obsługi w formacie PDF). Interesujące w tym momencie: w GIGA znajdziesz szczegółowe porady dotyczące zakupu wiertarek akumulatorowych.

Oprócz stosunkowo wysokiej ceny Bose 251 za niewielką wadę można uznać ograniczony wybór kolorów (czarny lub biały). Ale to wszystko – w sumie wysokiej jakości rozwiązanie do zewnętrznego nagłośnienia, które zostało wypróbowane i przetestowane w sektorze profesjonalnym.

Jeden Alternatywa dla segmentu premium czy są AM-1 von Bowers & Wilkins (widok na Thomann), które są doskonale wykonane i mają bardzo ładny design. Jakość dźwięku jest powyżej średniej w tym przedziale cenowym.

Głośnik ogrodowy Auvisio w kamieniu (aktywny)

Auvisio to marka znanej firmy wysyłkowej Pearl, która ma w swoim asortymencie niemal każdy gadżet technologiczny, a często jest niesamowicie tani. Czy to też? Auvisio Gartenlautsprecher im Stein-Design (widok na Ebay), który, jak sama nazwa wskazuje, można schować w ogrodzie. Z niewielkiej odległości szary blok (ok. 27 x 27,5 x 26 cm, waga: 3 kg) wygląda jak bryła kamienia i nie rozpoznaje się tego, czym właściwie jest: głośnikiem Bluetooth ze zintegrowaną baterią (2000 mAh, ok. 6 godzin odtwarzania) oraz gniazdo micro-USB do ładowania.

Głośnik ogrodowy Auvisio wygląda jak kamień, ale w rzeczywistości jest to pudełko Blutooth (źródło zdjęcia: producent) Głośnik ogrodowy i zewnętrzny Auvisio w kamiennym designie z Bluetooth teraz od 76,99 € na Ebay

Cena może być teraz wyższa. Cena od 24.07.2022 17:09

Do tego aktywnego głośnika nie potrzebujesz zewnętrznego wzmacniacza, ale potrzebujesz ładowarki USB (np. z telefonu komórkowego). Muzyka odtwarzana jest bezprzewodowo przez Bluetooth, choć należy się tu liczyć z ograniczonym zasięgiem (ok. 10 metrów). Jest mało prawdopodobne, że transmisja z laptopa w salonie do części wypoczynkowej w ogrodzie będzie bezproblemowa. Lepiej: przesyłaj muzykę ze smartfona znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie. Nie można oczekiwać najwyższej jakości dźwięku biorąc pod uwagę konstrukcję i przedział cenowy – chodzi raczej o (prawie niewidoczny) dźwięk tła.

Diabelski Rockster (aktywny)

Teufel Rockster: stabilne nagłośnienie zewnętrzne (źródło obrazu: producent)

Ma 87 cm wzrostu i waży 31,5 kg – diabeł rockster (patrz Teufel) nie jest głośnikiem outdoorowym czy ogrodowym w węższym znaczeniu, ale zasługuje na wzmiankę. To masywne pudełko (pojemność wewnętrzna netto 103 litry) ma tyle mocy akustycznej, że możesz zorganizować swój własny festiwal Wacken na działce. 999 euro (RRP) jest na pierwszy rzut oka strome – ale matematycznie tylko 100 skrzynek piwa.

Oprócz szalonego maksymalnego poziomu ciśnienia akustycznego (121 dB/1m) i do 20 godzin pracy na baterii, Teufel Rockster ma również do zaoferowania kilka przydatnych szczegółów. W zestawie odpowiedni zestaw kółek (wtedy można toczyć do sąsiadów, którzy będą zadowoleni) i oprócz Bluetooth możliwa jest również przewodowa transmisja muzyki (wejście jack 3,5 mm). Szkoda, że ​​Rockster nie pluje ogniem, to byłby świetny mecz dla Rammsteina. Czasami po prostu trzeba iść na kompromisy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech