Ekspresy do kawy w teście 2022: zwycięzcy testów, bestsellery i rekomendacje

Ekspresy do kawy w teście 2022: zwycięzcy testów, bestsellery i rekomendacje

Stary dobry ekspres do kawy z filtrem! Sprawdzony od dziesięcioleci, stosunkowo łatwy w utrzymaniu, a przede wszystkim łatwy w obsłudze – po prostu pasuje do każdego gospodarstwa domowego. Pokazujemy zwycięzców testów i rekomendacje wśród klasycznych ekspresów do kawy.

Najlepsze ekspresy do kawy 2022: Wszystkie zalecenia w skrócie

umieszczenieProduktcena ulicznaofertaPorada cenowa/bestsellerMelitta Łatwyok. 30 euro u zwycięzcy testu Amazon ze szklanym dzbankiemKrups KM321 Proaroma Plusok. 50 euro w MediaMarkt, zwycięzca testu z termosemMelitta Look Therm Perfectionok. 100 euro w ekspresie do kawy MediaMarktLuxuryMoccamaster KBG Wybierzże. 200 eurobei Amazon

Porada cenowa/bestseller: Melitta Easy

Ekspres do kawy Melitta Easy

Cena może być teraz wyższa. Cena od 14.04.2022 16:07

Zalety:

Robi dokładnie to, co ma robić (robi kawę, którą można wypić) stosunek jakości do ceny nie do pobicia

Niedogodności:

Sprzęt zarządzalny, zgodnie z przedziałem cenowym

Tańsze niż paczka delikatesowej kawy: The Melitta Łatwy jest dostępny w sklepach za mniej niż 25 euro – prawdziwa okazja. Wyposażenie ogranicza się do niezbędnych rzeczy. Blokada kapania zapobiega kapaniu po wyjęciu szklanego dzbanka, po 40 minutach ekspres wyłącza się automatycznie, uchwyt filtra i dzbanek można myć w zmywarce.

Melitta Easy (źródło obrazu: producent)

Melitta Easy to bestseller na Amazon, który jest niezwykle dobrze przyjmowany przez klientów ze średnią 4,5 na 5 gwiazdek. Przed zakupem należy jednak raz jeszcze wyjaśnić, że jest to model budżetowy w „klasie podstawowej”: „Dotyk i wygląd maszyny wydają się tanie, ale należy się ich spodziewać w tej cenie i dlatego są w porządku ”, podsumowuje jeden z kupujących razem.

Zwycięzca testu ekspres do kawy ze szklanym dzbankiem: Krups KM321 Proaroma Plus

Ekspres do kawy Krups KM321 Proaroma Plus ze szklanym dzbankiem

Ekspres do kawy Krups KM321 Proaroma Plus ze szklanym dzbankiem

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 14.04.2022 15:27

Zalety:

Robi dobrą kawęAtrakcyjna cena

Niedogodności:

1 wymienny szklany dzbanek kosztuje o połowę mniej niż cała maszyna z dzbankiem

W numerze 08/2018 Stiftung Warentest przetestował 15 przelewowych ekspresów do kawy, w tym 7 ze szklanym dzbankiem. Najlepszy ekspres do kawy ze szklanym dzbankiem to Krups KM321 Proaroma Plus, które można znaleźć w sklepach za około 40 euro. Ocena końcowa to „dobra” (2,1), „ocena sensoryczna” (smak, zapach) wyniosła 2,0 (z 35 procentami, najwyższą wagą w procedurze testowej). Zużycie energii jest stosunkowo niskie i otrzymało ocenę podrzędną „bardzo dobrą” od Fundacji Warentest. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości – ta maszyna jest po prostu niedroga i robi przyzwoitą kawę.

Ekspres do kawy Krups KM321 Proaroma Plus (Źródło zdjęcia: Producent)

Średnia ocena klientów na Amazon wynosi 4,4 na 5 gwiazdek. Indywidualni użytkownicy krytykują dzbanek, ponieważ rozlewa się podczas nalewania kawy. Nawiasem mówiąc, należy zachować szczególną ostrożność przy dzbanku, ponieważ odpowiedni szklany dzbanek zastępczy („XB9006”) kosztuje około 18 euro.

Zwycięzca testu ekspres do kawy z termosem: Melitta Look V Therm Perfection

Ekspres do kawy Melitta Look V Perfection z termosem

Ekspres do kawy Melitta Look V Perfection z termosem

Cena może być teraz wyższa. Cena od 14.04.2022 12:48

Zalety:

Dobre wyposażenie (dzbanek ze stali nierdzewnej, timer do utrzymywania ciepła, przypomnienie o odwapnieniu, wyjmowany zbiornik na wodę) elementy sterujące aromatem (łagodnym lub mocnym)

Niedogodności:

W magazynie „Kuchnia i gospodarstwo domowe” (numer 03/2020, dostępny w Readly) Melitta Look Therm Perfection wyłonił się jako zwycięzca testu z oceną 1,3. Ekspres wyróżnia się termosem wykonanym ze stali nierdzewnej (nietłukący się) oraz wyjmowanym zbiornikiem na wodę.

Ekspres do kawy Melitta Look Therm Perfection (źródło zdjęcia: producent)

Ekspres wyłącza się po 40 minutach (“Auto-Off”) – ale Melitta Look Therm Perfection nie ma timera do zaplanowanego przygotowania kawy. Praktyczne: po pewnym czasie codziennego użytkowania dioda LED wskazuje, kiedy należy przeprowadzić program odkamieniania.

Luksusowy ekspres do kawy: Moccamaster KBG Select

Moccamaster KBG Select, 1,25 litra

Moccamaster KBG Select, 1,25 litra

Cena może być teraz wyższa. Cena od 14.04.2022 14:34

Zalety:

Uznawany przez niektórych ekspertów za najlepszy ekspres do kawy na świecie.Wzorowy design produktu, dostępny w wielu kolorach

Niedogodności:

Dość drogi jak na ekspres do kawy z filtrem

Pochodzi z Holandii Moccamaster z Technivorm – klasyczny ekspres do kawy o kultowym statusie, który według niektórych fanów produkuje najlepszą kawę filtrowaną na świecie. Cóż, na takie oceny należy oczywiście patrzeć z pewnym sceptycyzmem. Historia Moccamastera sięga 1968 roku, więc było mnóstwo czasu na uformowanie się legend.

Moccamaster KBG 741 (źródło obrazu: producent)

Za kultowym urządzeniem wciąż przemawiają twarde fakty: Liczne testy i raporty potwierdzają bardzo dobre osiągi Moccamastera KBG 741 (m.in. CNET, The Perfect Grind, New York Times). Poza tym projekt zasługuje na drugie i trzecie spojrzenie: kształt jest industrialny, funkcjonalny i ponadczasowy. Taki ekspres dobrze komponuje się z innymi klasykami kuchennymi, takimi jak Kitchen Aid Artisan czy toster na 2 kromki Smeg. To, co ich łączy, to jednak to, że są drogie.

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Kratzenberg

Najlepsze ekspresy do kawy: tak wybraliśmy rekomendacje

Ten przegląd przedstawia aktualne i popularne ekspresy przelewowe bez młynka, które otrzymały szczególne uznanie prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu. Procedura testowa Stiftung Warentest została szczegółowo wyjaśniona na odpowiedniej stronie internetowej. Wykorzystane źródła to: Stiftung Warentest 08/2018, „Kitchen & Household” (wydanie 03/2020, dostępne w Readly), CNET, The Perfect Grind, New York Times.

Ekspres przelewowy: powinieneś o tym wiedzieć

Jak działa ekspres do kawy z filtrem

Przed wszystkimi w pełni automatycznymi ekspresami do kawy i ekspresami do kawy można było prawie zapomnieć, jak łatwe jest korzystanie z klasycznego ekspresu przelewowego. Napełnij zbiornik wodą, włóż worek filtrujący do uchwytu, dodaj zmieloną kawę, a następnie włącz urządzenie. Około 10 minut później dzbanek (ok. 8-10 filiżanek) zdrowej kawy jest gotowy. Ponieważ wbudowana elektronika jest dość prosta, konserwacja jest ograniczona i jest po prostu mniej podatna na awarie. Doświadczenie pokazuje, że najczęściej pęka szklany dzbanek, wtedy trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni dzbanek zastępczy (np. dla zwycięzcy testu z Krups).

Worki filtracyjne Melitta aromat 1x4 naturalny brąz (80 sztuk)

Worki filtracyjne Melitta aromat 1×4 naturalny brąz (80 sztuk)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 14.04.2022 16:02

Konserwacja i czyszczenie

Ekspresy przelewowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu – przynajmniej jeśli myślisz o znacznie bardziej skomplikowanych, w pełni automatycznych ekspresach do kawy. Niemniej jednak ekspres przelewowy również musi być konserwowany i serwisowany. Jeśli jeszcze się z tym nie zapoznałeś, możesz zapoznać się z instrukcją obsługi (PDF) Melitta Easy.

Najważniejszy punkt, który dotyczy wszystkich modeli, jest opisany tutaj: „W zależności od twardości wody, urządzenie może z czasem ulec zwapnieniu. Zwiększa to również zużycie energii przez urządzenie, ponieważ warstwa kamienia w elemencie grzejnym uniemożliwia optymalne przenoszenie energii grzewczej do wody. Aby uniknąć uszkodzeń, urządzenie należy regularnie odkamieniać.” Do usuwania kamienia używa się specjalnych płynów do odkamieniania lub – jak w przypadku czajnika – domowego środka octowego. Ważne przy stosowaniu produktów chemicznych: Należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji producenta środka czyszczącego!

Odkamieniacz 750ml do w pełni automatycznych ekspresów i ekspresów do kawy

Odkamieniacz 750ml do w pełni automatycznych ekspresów i ekspresów do kawy

Cena może być teraz wyższa. Cena od 14.04.2022 13:01

Kawa Fairtrade: Dobra dla producenta, dobra dla środowiska

Grafika przedstawia obroty z produktami Fairtrade w Niemczech według grup produktów w milionach euro (Źródło zdjęcia: Statista / Transfair)

W Niemczech każdy człowiek wypija średnio 5,7 kg kawy rocznie – to znaczna ilość. Ziarna kawy i proszek, które są przedmiotem uczciwego handlu, są trendem od wielu lat. Kupując, wspierasz drobnych rolników w krajach rozwijających się (np. Brazylia, Tanzania, Kostaryka) i zgodnie z inicjatywą TransFair wnosisz „cenny wkład w poprawę warunków życia i pracy”, a także „promujesz ochronę środowiska”. Odpowiednie produkty są oznaczone etykietą FAIRTRADE i niebiesko-zieloną pieczęcią.

Góra Hagen Röstkaffee, FairTrade 500 g

Góra Hagen Röstkaffee, FairTrade 500 g

Cena może być teraz wyższa. Cena od 14.04.2022 16:27

Kawa a zdrowie: nie przesadzaj

Kawa zawiera kofeinę – według dietetyka dr. Anna Flögel to od 40 do 120 miligramów na filiżankę. Jest to substancja psychoaktywna o działaniu pobudzającym – czyli inaczej: substancja chemiczna, która pobudza organizm, a tym samym utrzymuje pijącego kawę na dłużej.

Filiżanka kawy z kofeiną

Filiżanka kawy z kofeiną

Cena może być teraz wyższa. Cena od 14.04.2022 15:03

Sposób, a przede wszystkim siła działania kofeiny różni się w zależności od osoby. Jeden prawie nie zauważa żadnego efektu, drugi już po kilku filiżankach przyspiesza bicie serca. Zasadniczo kawę należy pić z umiarem i bez dodatku cukru – wtedy brązowy napój jest również zalecany do codziennej przyjemności. T-Online zebrał 19 pozytywnych skutków dla zdrowia, w tym zmniejszenie ryzyka raka i chorób układu krążenia. Około 4 filiżanek kawy rozprowadzanych w ciągu dnia uważa się za nieszkodliwe (według EFSA zdrowa populacja dorosłych), ale kobiety w ciąży powinny wypijać maksymalnie 1 filiżankę kawy dziennie.

Utylizacja ekspresu do kawy: tak to działa

Więcej o utylizacji urządzeń elektronicznych w naszym Wideo:

Z punktu widzenia ustawodawcy ekspresy do kawy są „drobnym sprzętem elektrycznym” i podlegają ustawie o sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Dlatego starych maszyn nie wolno wyrzucać razem z odpadami domowymi, lecz należy je oddawać do odpowiednich punktów zbiórki (centrum recyklingu) lub do sprzedawców.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech