Cztery nowe gadżety do domowego biura

Cztery nowe gadżety do domowego biura

Przedstawiamy cztery gadżety do pracy we własnych czterech ścianach:

|| Mikrofon do rozmów JLAB

Ponieważ mikrofony wbudowane w laptopy często pozostawiają wiele do życzenia pod względem jakości dźwięku podczas wideokonferencji, wielu korzysta z urządzeń zewnętrznych, takich jak mikrofony stołowe. Wraz z Talk Pro amerykański producent JLab wprowadził na rynek taki, który na pierwszy rzut oka przypomina profesjonalny mikrofon studyjny.

Do jego obsługi nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie – dzięki funkcji plug & play jest automatycznie rozpoznawany przez komputer i jest gotowy do użycia już po kilku chwilach.

Nagrania mikrofonowe przekonują doskonałym i krystalicznie czystym dźwiękiem pozbawionym jakichkolwiek zniekształceń. Zarówno wzmocnienie dźwięku, jak i głośność nagrań można indywidualnie regulować za pomocą pokrętła z tyłu i odczytywać na wyświetlaczu LED.

Dzięki Talk Pro trójnożny statyw można przymocować do dostarczonego wspornika obrotowego lub do samego mikrofonu. Dzięki temu można go optymalnie ustawić w każdej sytuacji nagrywania.

Uwaga: bardzo dobry

Cena: 199,99 EUR / Wymiary / Waga: 270 x 195 x 195 mm / 501 g / Łączność: USB / Kompatybilność z: Windows, macOS / Funkcje: gniazdo 3,5 mm, funkcja plug & play / bit.ly / sm_talkpro


|| Bezprzewodowe słuchawki douszne belkin SOUNDFORM Freedom®

Dzięki bogatemu brzmieniu słuchawki douszne belkin idealnie nadają się do odtwarzania muzyki w tle podczas dnia pracy we własnych czterech ścianach.

Dzięki żywotności baterii około ośmiu godzin mogą być używane przez cały dzień pracy. Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowych elementów sterujących na słuchawkach i jest szybko internalizowane. Połączenia przychodzące można zaakceptować dwukrotnym stuknięciem, ale jakość mikrofonów ujawnia drobne słabości.

Uwaga: bardzo dobry

Cena: 129,99 EUR / Łączność: Bluetooth / Czas pracy: do 8 godzin (słuchawki) / około 28 godzin (z etui ładującym) / Funkcje: tłumienie hałasu, pot i zachlapanie / bit.ly/sm_belkinfreedom


|| ZobaczSonic VG2440V

Aby móc prowadzić wideokonferencje w domowym biurze, niezbędna jest kamera, mikrofon i głośniki. Monitor o niezręcznej nazwie VG2440V został opracowany specjalnie z myślą o wirtualnych konferencjach i ma już wbudowane wszystkie niezbędne komponenty.

Kąt nachylenia kamerki można indywidualnie regulować w celu uzyskania optymalnej transmisji obrazu, a zarówno mikrofon, jak i dwa głośniki są ustawione w taki sposób, aby według producenta gwarantowały wysoką jakość dźwięku.

Przedstawione

Cena: 238,80 EUR / Wymiary / Waga: 549 x 352 x 50 / 3,6 kg / Łączność: USB, HDMI / Przekątna ekranu: 24 cale / Funkcje: kamera internetowa i mikrofon do wideokonferencji / bit.ly/sm_viewsonic


|| Technologia dźwięku w domowym biurze

W przypadku wideokonferencji dobra, krystalicznie czysta transmisja dźwięku to połowa sukcesu. To nie tylko oszczędza czas i nerwy, ale także zapobiega nieporozumieniom. Przecież to nie z powodu wadliwej transmisji głosu nie powinno być źle zrozumiane przez rozmówców. Z tego powodu należy zwrócić uwagę nie tylko na zastosowany mikrofon, ale także na akustykę pomieszczenia. W szczególności ta ostatnia jest często niedoceniana i zaniedbywana. Największymi czynnikami zakłócającymi są tak zwane wczesne odbicia, które pojawiają się w stosunkowo pustych i niskich pomieszczeniach.

Powodem tego są twarde powierzchnie odbijające światło, takie jak sufit, puste ściany, okna, a także podłogi laminowane. Dźwięk mowy odbija się od tych powierzchni iz krótkim opóźnieniem dociera również do mikrofonu bez większych strat energii. Jeśli dźwięk bezpośredni nie jest znacząco głośniejszy niż dźwięk odbity, to nakładanie się skutkuje rozmytym i bardzo nieprofesjonalnym brzmieniem. Trudna sprawa: sam nawet nie słyszysz tego odbitego dźwięku. Ale możesz bardzo łatwo sprawdzić, czy pomieszczenie jest krytyczne akustycznie, głośno klaszcząc. Jeśli słyszysz coś w rodzaju „dzwonka” o wysokim tonie, odległość od mikrofonu nie może być zbyt duża. W przeciwnym razie odbity dźwięk byłby zbyt słyszalny z odległości 30 centymetrów. Ale istnieją również środki zapobiegające zakłóceniom – na przykład zasłony, dywany, siedzenia, półki na książki itp. są bardzo skuteczne. Zasadniczo stare budynki są lepsze niż nowe, wysokie pokoje są lepsze niż niskie, duże pokoje są lepsze niż małe, a pełne pokoje są lepsze niż puste.

Słuchawki można podłączyć do mikrofonu kierunkowego VideoMic NTG (po lewej) // Drugi mikrofon kierunkowy NT-USB Mini można wygodnie ustawić (po prawej)

Bezimienny-2

Kompaktowe łącze radiowe Wireless GO II składa się z dwóch nadajników i jednego odbiornika

Mikrofony USB i kompaktowe łącze radiowe

Australijski specjalista od mikrofonów RØDE ma kilka modeli mikrofonów, które idealnie nadają się do domowego biura. Zwłaszcza te, które można łatwo podłączyć przez USB, takie jak NT-USB Mini i VideoMic NTG. Oba są mikrofonami kierunkowymi, dzięki czemu VideoMic NTG ma jeszcze silniejsze tłumienie boczne. NT-USB Mini jest dostarczany z podstawą do tego celu, podczas gdy VideoMic NTG wymaga małego statywu, na przykład statywu RØDE. Oba mikrofony zapewniają imponującą jakość dźwięku.

A skoro już o tym mowa: VideoMic NTG jest również najlepszym mikrofonem kamerowym firmy RØDE i jest idealny dla amatorskich filmowców i vlogerów.

Kompaktowe bezprzewodowe łącze radiowe GO II firmy RODE to również praktyczne rozwiązanie biurowe.Mikrofon jest już wbudowany w maleńkie moduły nadajnika – każdy o wymiarach tylko 4 × 4 cm. Moduł odbiornika można wygodnie podłączyć do komputera za pomocą dołączonego kabla USB-C na USB-A. Moduł nadajnika można na przykład przymocować do obroży. Dzięki temu mikrofon znajduje się bardzo blisko źródła dźwięku i można się swobodnie poruszać bez zmiany dźwięku mowy czy głośności.

Kompaktowe łącze radiowe Wireless GO II składa się z dwóch nadajników i jednego odbiornika

Więcej na: hyperactive.de

Wpis Cztery nowe gadżety dla Home Office po raz pierwszy pojawił się na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech